Odpowiedź 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki kraj/miasto się wam podoba?
Autor Wiadomość

I belong to #AlfieEvansArmy
Użytkownicy
Liczba postów: 865
Dołączył: 03-2015
Podziękowań: 181
Post: #1
Jaki kraj/miasto się wam podoba?
Cześć, spróbujmy się zabawić (choć pewnie nie braknie trollingu, albo się znudzi) w podzielenie się info nt., jaki kraj/miasto w nim, sie wam podoba - niezależnie, czy dlatego, że byliście tam (może chcielibyście zobaczyć je ponownie), czy dopiero widzielibyście je na żywo pierwszy raz, czy nawet nigdy tam nie będąc, po prostu wam się podoba i tyle. Można wstawiać foto, jeżeli chcemy. Liczę na choć elementarne zainteresowanie.

Jako autor wątku zacznę od swoich upodobań:
Kraj, który od niepamiętnych czasów (w sumie od dzieciaka) mi się bardzo podoba (nie analizowałem nigdy, dlaczego - po prostu 'tak i już' i ogromna sympatia do tego kraju, miasta i języka od zawsze dalece wykracza poza zainteresowanie znanymi atrakcjami turystycznymi!..) to:
Węgry ,
oraz miasto - to jego stolica, czyli:
Budapeszt

Nie byłem tam (jeszcze), ale chciałbym zobaczyć je na żywo. Zacząć od Budapesztu -
obowiązkowo jazda 3-członowym, 2-kier. Ganzem (bo starsze już przecież nie jeżdżą), Tatrą oraz Ikarusami, o zwiedzaniu większości (niekoniecznie wyłącznie tych najsłynniejszych) kościołów - koniecznie załapać sie gdzieś na możliwość zagrania na organach:D:) , a także większości muzeów, nawet nie wspominając, bo to oczywiste), a potem jeszcze kilka innych miast i miasteczek, oraz trochę prowincji;)

A także:
Stambuł i Izmir
Tyle, że tam trochę niebezpiecznie teraz:P

Z Europy zachodniej, to chętnie zobaczyłbym Wiedeń (i przejechałbym się Wiedeńczykiem - miejscowy tramwaj mam na myśli)

Z innych krajów podoba mi się Nowa Zelandia
oraz niektóre kraje Ameryki Łacińskiej -ponieważ bardzo podobają mi się Andy

Zajrzałbym też chętnie do San Francisco, aby przejechać się pojazdami znanymi z symulatora Tram & Bus Simulator SF, ale w realu (słynnymi tramwajami linowymi, czy tymi modelami elektrycznych, jakie znamy z rozgrywki), oraz trolejbusami. Skonfrontować trasy i tabor z rozgrywek z realnym;)

Oczywiście polskie miasta też mi się podobają:
Kraków
Lublin
Wrocław
Widziałem tylko troszeczkę i dawno (Lublin 9 lat temu, Wrocław ponad 10, Kraków jeszcze dawniej.. ), ale chętnie odwiedziłbym ponownie..:)

spoiler>>Ważne<<
Mam skromną prośbę - ponieważ nie jest to typowy przewodnik turystyczny, więc propozycję M@tteza potraktowałbym jako zabezpieczenie przed ewentualnym trollingiem (i tym samym niepotrzebnym zamknięciem/usunięciem ciekawego wątku -szkoda by było), bo naturalnie nie musimy udowadniać zainteresowania danym miastem/krajem - ten sposób ma budzić dodatkowe zainteresowanie wątkiem poprzez uatrakcyjnienie i bronić go przed zarzutem o niski poziom/dziecinadę przez ewentualnych "mocno stąpających po ziemi" - mocno do tego stopnia, że 'po co jakieś kulturalne marzenia'?.. niestety wszystko jest możliwe.. :P Zgadzasz się ze mną Moderatorze @M@ttez?;)
Marzenia czasem się spełniają (nawet, gdy się tego zupełnie nie spodziewamy), a nawet jeżeli się nie spełnią, to i tak warto je mieć! - dodają kolorytu szaremu światu..
@M@ttez: Czy ja też powinienem jakieś foty powrzucać, czy nie ma konieczności?


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2017 22:30 przez Organmistrzu.)
08.08.2017 14:37
Szukaj postów Cytat

Administrator
Administratorzy
Liczba postów: 1,322
Dołączył: 12-2012
Podziękowań: 397
Post: #2
RE: Jaki kraj/miasto się wam podoba?
Bawimy się od nowa (wcześniejsze posty wydzieliłem), z tym, że na trochę innych zasadach. Posty bez żadnych uzasadnień, argumentów, zdjęć (nawet takich z internetu) będą kasowane. Szczególnie cenione będą opinie na temat miejsc, w które się warto udać, co zwiedzić. Zamysł jest dobry, ale brakowało trochę zasad merytorycznych:)


!NIE POMAGAM NA PW - OD POMOCY JEST FORUM!

CPU: AMD FX-4100 @ 4x4.2GHz; RAM: 8GB RAM DDR3; GFX: Gigabyte GeForce GTX650; OS: Windows 10 Pro x64

Zanim cokolwiek napiszesz, przeczytaj koniecznie REGULAMIN
Jeśli masz problem techniczny, zapoznaj się z ZASADAMI DZIAŁÓW TECHNICZNYCH
Jeśli chcesz podzielić się dodatkiem, zapoznaj się z REGULAMINEM DZIAŁU POBIERALNIAFind me on: fb.me/mattezpl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2017 23:26 przez Mattez.)
08.08.2017 20:30
Szukaj postów Cytat
 Podziękowania za post: Allison

Muhteşem Yüzyıl <3
Użytkownicy
Liczba postów: 108
Dołączył: 02-2014
Podziękowań: 18
Post: #3
RE: Jaki kraj/miasto się wam podoba?
@Organmistrzu
Generalnie dużo osób jara się Budpesztem, jednakże poza tym wspaniałym parlentem praktycznie nie ma nic takiego, co by mogło złapać człowieka za serce. Z wejściem do jakichś kościołów też mocno uważaj, gdyż kasują jak za zborze (szczególnie bodajże w katedrze, która jest umiejscowiona w Budzie). Z komunikacji miejskiej na pewno warto się wybrać linią numer 16, ktora kursuje po starym mieście, a na niej jeżdżą jakieś elektryczne dziwadła. Dosyć fajnym środkiem poruszania się po stolicy Węgier jest także tramwaj wodny, który pływa po Dunaju (jednak należy mocno zwracać uwagę na rozkład, ponieważ niektóre kursy są skrócone). W niektórych statkach są nawet zapowiedzi przystankowe!
Z atrakcji turystycznych mógłbym polecić koło na wzór London Eye, czy tego co jest w Gdańsku.
Jednakże to jest moja sugestywna opinia, ten który pojedzie odwiedzić to miasto wyrobi sobie swoją własną.
PS Radzę uważnie przeczytać regulamin komunikacji miejskiej, gdyż zawiera on jakieś różne dziwne nieścisłości, a kary za brak biletu itp są naprawdę wysokie (8000HUF za zapłatę bezpośrednio u kanara i 16000HUF po spisaniu danych/wezwaniu policji).
[Obrazek: 222328_wegierski_parlament_budapeszt_wegry_tecza.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2017 22:18 przez remigstan.)
08.08.2017 22:14
Szukaj postów Cytat
 Podziękowania za post: Mattez , Organmistrzu

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 11
Dołączył: 04-2015
Podziękowań: 1
Post: #4
RE: Jaki kraj/miasto się wam podoba?
Ja należę do tych osób co może nie jara się Budapesztem, ale ma jakiś sentyment. Zawsze, jak do niego wjeżdżam kojarzy mi się z wakacjami, szczególnie z Chorwacją. Dlaczego akurat z Chorwacją?? A dlatego, że zawsze gdy jadę do Chorwacji przejeżdżam przez to miasto. Parlament faktycznie mają przepiękny. Ale z góry Gellerta są cudowne widoki, panorama na cały Budapeszt.
Starówkę również mają piękną, chodź wszystkiego nie zwiedziłem. Niestety przez Budapeszt przepływa brudny Dunaj:( Największy minus tego miasta :/ Kolega @remigstan wspomniał o linii 16, niestety nie miałem okazji nią jechać, ale natomiast linia 2 mnie urzekła. Ciekawa trasa, rusza (o ile dobrze pamiętam) z dworca, przejeżdżając niedaleko parlamentu dojeżdża do mostu Małgorzaty, nie posiada ona zwykłej pętli tylko po prostu przejazdówka z toru na tor. Kursuję na niej tabor starszej daty.
Budapeszt mógłby być rajem dla fanów Ikarusów. Jest ich tam bardzo, bardzo dużo, praktycznie gdzie się nie odwrócisz tam Ikarus:D
O Budapeszcie mógłbym jeszcze po opowiadać, ale to może jeszcze kiedyś.
Oczywiście Europa posiada jeszcze dużo ciekawych miejsc, m.in. Chorwacja:D
Chorwacja posiada kilka wspaniałych miejsc tj. wodospady KRKA oraz Jeziora Plitvickie, piękna krystaliczna woda.
Na wodospadach Krka można normalnie się zamoczyć w wodzie, natomiast na jeziorach Plitvickich już nie bardzo:( Aby zwiedzić całe Plitvice potrzeba minimum dwa dni, ponieważ jest tam kilka tras. Najdłuższą trasę zwiedza się od 7-9 godz. a najkrótszą 2-3 godziny. W sumie tych tras jest jeżeli dobrze pamiętam około 5-6. Chorwacja również słynie z pięknych miast takich jak Dubrovnik czy też Split. Przepiękne miasta, dużo zabytków i legend z nimi związanych. Niestety w okresie letnim ciężko zwiedza się owe miasto z powodu wysokich temperatur. Ale mimo tego upału warto zobaczyć te miasta. Oczywiście jest więcej takich miast np. stolica Chorwacji, czyli Zagrzeb itp.
Niedaleko Dubrovniku znajduję się małe miasteczko o nazwie Kupari, w którym znajdował się kurort hoteli. Podczas wojny w Jugosławii zostały te hotele ostrzelane i stoją tam ruiny :/ Teoretycznie nie można wejść do tych hoteli, ale praktycznie się da. Parę łusek jeszcze dałoby się znaleźć, m.in. ja jedną znalazłem.Podobno jakiś Rosjanin wykupił ten kurort i będzie go chciał odnowić, także jakby ktoś był w Chorwacji polecam zobaczyć te hotele, póki jeszcze jest dostępne;) Wyjeżdżając stamtąd mam dziwne uczucie :/ Jak na razie tyle Chorwacji.
Również piękny krajem jest Bośnia i Hercegowina. Znajdują się również wodospady takie jak w Chorwacji - nazywają się one Kravica. W nich również można się ''zamoczyć''. W sam raz na gorące dni:D
W Bośni są też przepiękne miast tak jak w Chorwacji, np. Medjugorie, w którym znajduję się m.in. góra objawień oraz droga krzyżowa.
Około 40-50km od Medjugorie znajduję się Mostar. Również piękne miasto, ale niestety widać jeszcze skutki wojny w Jugosławii, gruzowiska w budynkach, pozarastane przeróżnymi drzewami, chwastami itp. Nikt o to w ogóle nie dba:( A szkoda bo byłoby to jeszcze piękniejsze miasto.
Przepływa przez to miasto rzeka Neretva. W samym centrum Mostaru znajduję się słynny most turecki. Most jest bardzo ładnie zrobiony, ale wchodząc na niego trzeba uważać, ponieważ przez turystów i nie tylko kamień jest wypolerowany, w skrócie mówiąc można się przewrócić i wrócić z nogą lub z ręką w gipsie:P
Stolicą Bośni i Hercegowiny jest Sarajewo, ale o nim nie będę się wypowiadał, ponieważ jeszcze go nie zwiedziłem. W przyszłym roku planuje zwiedzić:D
Natomiast w tym roku zwiedziłem Cypr. Obowiązuję tam ruch lewostronny:D Kolejne cudowne państwo. Na początku nie byłem zbytnio nastawiony pozytywnie do tego kraju, ponieważ znajomi opowiadali (byli w Pafos (to ważne)), że nic ciekawego za bardzo tam nie ma :/
Ja nie leciałem do Pafos tak jak reszta tylko samolotem do Larnaki i z Larnaki do miejscowości o nazwie Paralimni (5 kilometrów od Ayia Napy). Jest to nie dużo miasto, może coś jak pod warszawskie Legionowo, albo Otwock. Najbliższe większe miasto to właśnie Ayia Napa, w której co wieczór około 20:30 zaczyna się nocne życie. Muzyka na full i wszyscy się bawią, tańczą i jest super atmosfera!
Do zwiedzania za dużo tam nie ma, ale zawsze coś się znajdzie;) Nie daleko właśnie tego miasta jest granica Cypryjsko - Cypryjska:P
Jedna część Cypru należy do Grecji, natomiast druga do Turcji. Aby przejść na część turecką należy posiadać paszport, ponieważ ta część już nie należy do UE. Najbliższe miast turecki nazywa się Famagusta (miasto duchów). Dlaczego mówią na nie miasto duchów? Szczerze? Sam nawet nie wiem. Miasto to jest pod okupacją turecką, dlatego jest ryzyko robienia zdjęć aparatem, że zaraz ci go zabiorą i już go nie zobaczysz do końca życia. Mają bardzo ładne meczety, greckie kościoły do których można oczywiście wejść. Jest także Varosha - coś takiego jak Kupari w Chorwacji. Miasto nie jest dużo, dlatego dużo też do zwiedzania nie ma, ale kilka ciekawostek jest do zobaczenia;) Powiem szczerze, część turecka jest zaniedbana, wszędzie brudno, i oczywiście na każdym skrzyżowaniu, przy każdym sklepie wywieszona jest flaga Turcji, żeby pokazać mieszkańcom Cypru części południowej, że to do nich należy.
Nikozja to stolica Cypru, kolejne świetne miasto, dużo zabytków, jeden dzień na zwiedzanie to mało. Ja niestety byłem tam przelotem, 3-4h może spędziłem, ponieważ chciałem, jeszcze pojechać na górę Olimp. Zobaczyć co nie co udało mi się, ale nie wszystko. Jadąc z Nikozji w stronę góry Olimp, na paśmie górski leży wielka flaga turecka, (rozmiar to chyba miała 1km x 0,5km). Dlaczego? A z tego powodu, tak jak wcześniej wspominałem, aby pokazać, że ta część należy już do nich.
Z góry Olimp są przepiękne widoki, widać z niej prawie cały Cypr, chociaż jest ograniczona widoczność, ponieważ na samym szczycie znajduję się baza wojskowa. Mimo zakazu robienia zdjęć to i tak ludzie robią zdjęcia i nawet wojskowi kierują gdzie iść, aby zrobić lepsze ujęcia:D
O Cyprze również mógłbym jeszcze dużo opowiedzieć, ale to może kolejnym razem:D

17.08.2017 22:37
Szukaj postów Cytat
 Podziękowania za post: Organmistrzu

Alexowy Lakiernik
Użytkownicy
Liczba postów: 422
Dołączył: 07-2016
Podziękowań: 170
Post: #5
RE: Jaki kraj/miasto się wam podoba?
Ja nie mam stosunku do Budapesztu.
Ale strasznie lubię Berlin i Warszawę, nie wiem dlaczego, ale wiem co mi się tam podoba.
Miałem okazję gościć w Berlinie 2 tygodnie i jeździć duuużo komunikacją miejską. System komunikacji miejskiej jest szybki i dobry w tym mieście, (wiadomo, jest S i U - Bahn). Możecie być zdziwieni, ale podobają mi się obiekty komunikacji miejskiej (tak, zarówno pojazdy, ze względu na ich kolor i pętle).

Poniżej wymienione polecam zwiedzić:
1. Alexander Platz i Rotes Rathaus (IC, RE, RB, M2, M4, M5, M6, S5, S7, S75, U2, U5, U8):
czyli Galeria Kaufhof albo Wieża Telewizyjna.
[Obrazek: bahnhof-alexanderplatz-1a.jpg]
[Obrazek: alexander2.jpg]

2. Zoologischer Garten (na zachodzie Berlina) i Tiergarten (na wschodzie):
[Obrazek: bahnhof-berlin-zoologischer-garten-23052006-324882.jpg]
Stacja.

[Obrazek: mdb_101993_antilopenhaus-juli-10_c_gri_704x328.jpg]
Zoologischer Garten. W Berlińskim zoo jest dużo małp, al tu macie żyrafki.

[Obrazek: Lageplan_Tierpark_Berlin.jpg]
Tiergarten.

3. Humboldt Box (100, 200, TXL, N2):
[Obrazek: berlin%20putovanja%203%20640x480.jpg]
Coś ciekawego zawsze tam jest.

4. Altstadt Spandau (U7, BUS):
[Obrazek: spandauer-altstadt-2.jpg]
Niby nic ciekawego, ale bardzo urokliwe.

5. Bundestag (U55, BUS):
[Obrazek: przew.i-reichstag-p.jpg]
Szczególnie kopułę warto zobaczyć.

6. Potsdam/Poczdam (S7, RB, RE, BUS)
[Obrazek: 931.jpg]
Dużo ciekawych zabytków, Schloss Sanssouci króla Niemiec i Cecilienhof, gdzie podpisano Układ Poczdamski.

7. Wyspa muzeów (na zdjęciu Altes Museum)
[Obrazek: 10_AltesMuseum_RET.jpg]

Na tej szczęśliwej siódemce zakończę.


Moja lakiernia - Lakiernia Alexa
Ktoś nie przyjął twojego zamówienia na teksturę? Złóż je u mnie, bez zdjęć!


Spodobała ci się moja praca? Daj rep-a!

Już 140 podziękowań!
18.08.2017 06:46
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: