Odpowiedź 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MPK Kielce
Autor Wiadomość

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 15
Dołączył: 11-2013
Podziękowań: 6
Post: #1
MPK Kielce
Jedyny przewoźnik obsługujący "najlepszą komunikację w kraju" (chyba najlepszą od końca). W chwili obecnej jest właścicielem 150 miejskich autobusów, 40 dzierżawi od miasta, a dodatkowo posiada kilka autokarów.
Najwięcej bo aż 3/4 taboru stanowią Solarisy w różnych długościach (10, 12, 15 i 18 metrów). Dalej są Mazy których jest 23. Pozostałe autobusy obecne w taborze to Mercedesy, Many (tylko na linie MPK), Łazy, niedawno zakupione Temsy, Neoplany, Jelcze i Ikarusy - te ostatnie wyjeżdżają tylko w nagłych wypadkach i zjeżdżają gdy tylko znajdzie się coś innego na podmianę, lecz zamiast je zezłomować, postanowiono je pozostawić jako żelazna rezerwa.

Jeszcze słowo o liniach - w Kielcach zarządza nimi ZTM (a wiec ustala trasy, rozkłady itp.) jednak MPK posiada własne linie autobusowe, trochę na wzór busiarzy, lecz w sposób dużo bardziej ucywilizowany. Numery tych linii od 200 wzwyż.

05.09.2016 20:51
Szukaj postów Cytat

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 6
Dołączył: 10-2014
Podziękowań: 0
Post: #2
RE: MPK Kielce
Jeżeli przetarg dojdzie do skutku, to MPK Kielce ograniczy się do obsługi 40 autobusów unijnych (linie od 102 do 114), ponieważ lepszą ofertę w przetargu na linie zwykłe (numeracja od 1 do 55, nocne i literowe) przedstawiła firma Michalczewski.
Bardzo możliwe, że jest to początek końca MPK w Kielcach. Kontrakt na linie zwykłe rozpoczyna się od 1 stycznia 2018 roku, natomiast kontrakt, który pozostaje MPK, czyli 40 autobusów od miasta trwa o rok dłużej. MPK stoi obecnie w dużym problemie, ponieważ zostaje z całą zajezdnią, której nie chce wydzierżawić Michalczewskiemu, i 150 autobusami.
Obecnie ZTM sprawdza skrupulatnie ofertę Michalczewskiego i zadaje mu pytania, czasami mało zasadne. Maksymalny czas na podpisanie umowy przez ZTM z operatorem to wrzesień.

10.08.2017 19:02
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: