Odpowiedź 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Phun / Algodoo
Autor Wiadomość

Egzorcysta za niecałe 300
Użytkownicy
Liczba postów: 560
Dołączył: 01-2013
Podziękowań: 412
Post: #1
Phun / Algodoo
Phun – symulator zjawisk fizycznych wykorzystujący grafikę 2D, praca magisterska studenta Uniwersytetu w Umeå w Szwecji - Emila Ernerfeldta. Jego nazwa pochodzi od angielskich słów physics i fun.

Phun pozwala tworzyć różne obiekty i obserwować ich zachowanie. Można również zmieniać ich właściwości, np. ciężar i sprężystość. Phun dostępny jest za darmo, ale nie na wolnej licencji. Program zdobył dużą popularność dzięki prostej obsłudze i sporym możliwościom.

Uzyskane rozwiązania są stabilne i poprawne pod względem numerycznym. Program pozwala na symulacje wielu zjawisk fizycznych. Możliwa jest symulacja: kolizji i kontaktu ciał, pracy mechanizmów napędzanych silnikiem, łańcuchów kinematyczny, drgań nieliniowych, przepływu cieczy w konwencji SPM, oddziaływania cieczy z ciałami stałymi FSI, wpływu grawitacji i siły tarcia, jak i wielu innych zjawisk. Program ten modeluje zjawiska w konwencji MBS, DEM i SPM co wpływa na jego uniwersalność.

24 marca wyszła nowa wersja Phun (5.24), a 14 stycznia ujrzał światło dzienne Algodoo, czyli rozszerzona wersja Phun. Algodoo już jest aplikacją darmową, posiada moduł pozwalający na tworzenie wykresów oraz wiele innych funkcji.

Najnowsza wersja Phuna to 5.28, natomiast najnowsza wersja Algodoo to 2.1.0

Strona projektu: http://www.algodoo.com/download/

///Źródło tekstu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Phun


Sprzęt:
Zasilacz: Seasonic G-550
Procesor: I5 4460 3,20 GHz (3,40 GHz Turbo)
RAM: 8GB DDR3 1600MHz
Karta Graficzna: Asus Strix GTX 960 4GB
28.05.2016 13:02
Szukaj postów Cytat

Technik Amator
Zasłużeni
Liczba postów: 821
Dołączył: 01-2013
Podziękowań: 839
Post: #2
RE: Phun / Algodoo
Trzeba dodać, że do tego programu istnieje cała masa, stworzonych przez społeczność, scen z różnymi sytuacjami. Istnieje także wbudowany system skryptowy pozwalający na poszerzenie domyślnych funkcji dzięki czemu w tym programie można uświadczyć ciekawych minigierek itp.

28.05.2016 13:05
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: