Strefa OMSI

Pełna wersja: Projekt Będzin - Linia 24 v0.5
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
[Obrazek: aWuGPVx.png]
Projekt: Projekt Będzin - Linia 24
Autor: Iwo
Wersja: 0.5
Download:

Sama mapa z dedykami: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Paczka cała: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Brakujący dedyk w pierwszej paczce: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content. Wrzucić do Obiektów (Pozdrawiam @Kruczana
Opis: Po 5 pełnych miesiącach pracy, nadszedł czas na premierę mojej pierwszej, całkowicie zrobionej mapy (Sosnowiec nie liczy się do tego) Jest to pierwsza mapa, która odwzorowuje tereny Zagłębia Dąbrowskiego. W 0.5 wersji odwzorowałem trasę linii 24 od Będzin Kościuszki do Grodziec Browar. Jedziemy 13 minut w jedną stronę przejeżdżając przez słynną w Będzinie ,,Nerkę''. Oczywiście projekt będzie dalej rozwijany. W 1.0 wersji projektu będziemy jeździć do Wojkowic, a w planach mam 2.0 wersję, gdzie byśmy jechali aż dy Bytomia. czyli prawie 1h jazdy. Ale jeszcze nad tym myślę z pewnych powodów związanych z google maps. Chyba wszystko powiedziałem.
Postanowiłem dać linka do samej mapy z dedykami, ponieważ większość albo nawet wszystkie obiekty każdy ma. Ale też dołączam z wszystkimi obiektami i splinami (bez obiektów dedykowanych oraz samej mapy, trzeba wtedy pobrać też sam plik mapy z dedykami!)
Mapa działa tylko wyłącznie na OMSI 2.

!!UWAGA!!
Zapowiedzi są do mapy, zostaną dołączone za niedługo.


Podziękowania:
Aragok - Budynek dworca PKP oraz zapowiedzi
JSS - Konwert mapy do OMSI 2 oraz poprawki w pliku hof, i z pojazdami AI
Adamek - Wytłumaczenie rzeczy na temat sygnalizacji świetlnej
Kruczan - obrazek u góry
Voltanger - dedykowana wiata przystankowa
Kacpi, Smoke, Sokrates - testowanie mapy
I innym za miłe słowa i pomoc przy mapie:D

Screeny z mapy:
[Obrazek: 26Ff7kO.jpg]
[Obrazek: W2gcRIA.jpg]
[Obrazek: LQ76Olz.jpg]
[Obrazek: 6NAjEKM.jpg]
[Obrazek: jBQGOIg.jpg]
[Obrazek: 5KIX9r4.jpg]

Wideo by @Aragok:

100 post :party:
Pozdrawiam!
Jako iż miałem przyjemność testowania mapy(za co serdecznie dziękuję:P) to wyrażę swoją opinię:
Mapa bardzo starannie oraz klimatycznie zbudowana;) Produkcja posiada ta dużo zalet lecz również jedną wadę:P
Plusy:
Duża różnorodność obiektów
Polski Klimat
Minusy:
Krótka linia

Liczę na dalszą rozbudowę mapy:D
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy - to nie do końca poprawnie przygotowana paczka, plik który powinien zawierać dedyki nie zawiera wszystkich chociażby:
Sceneryobjects\Voltanger\Wiaty\wiata_Merkury_Bedzin\wiata_merkury.sco
No nic, ten plik mamy w paczce całościowej.
Co o mapie? Dobrze zrobiony dodatek do gry. AI jest sprawne i jak na Omsi naprawdę okej. Wygląd mapy w niektórych miejscach mógłby być lepszy, ale nigdzie nie jest źle, naprawdę dobra robota Iwo.
Po szybkim przeglądnięciu mapy, uważam, że jest wykonana ładnie i klimatycznie. Jest dobra pod rozbudowę, mam nadzieję, że autor będzie kontynuował prace.
Zauważalne są jednak pewne błędy i niedociągnięcia jak np. backdropy bez wyciętego nieba. Niektóre elementy można by usunąć np. trawę za nasypem kolejowym.
Jednak w tym momencie mogę mapę polecić.
Nie mam tego w zwyczaju, ale muszę ocenić tą mapę, no muszę:hihi:

Po krótkim kursie ocenię mapę pozytywnie. To, co trzeba zawsze zaznaczyć - jest lepsza od Fikcyjnego GOP-u :E. Biorąc pod uwagę, że jest to wersja 0.5, że jest to Twoja pierwsza wydana mapa, że jest tylko jedna linia, muszę ją wszystkim polecić. Otoczenie jest wykonane na dobrym poziomie, niektóre miejsca są po prostu świetne. FPS-y też stoją na dobrym poziomie, są co prawda miejsca gorsze i lepsze, jest trochę niepotrzebnych szczegółów, ale i tak muszę ocenić ją pozytywnie. Co prawda trochę pusto jest na tym dworcu koło torów, poza tym jest wszystko OK. Mogę ją polecić wszystkim. Czekam na następne wersje i kibicuje Ci, byś doprowadził ten projekt jak najdalej.

Pozdrawiam,
KMSzczecin.
Jestem właśnie po przejażdżce Jelczem 120M na tej mapie i zdecydowanie POLECAM! Bardzo klimatyczna, ciekawa choć krótka trasa, oferująca nam bardzo fajne ulice i zakręty. Do tego ten Jelcz PR110D na Dworcu Autobusowym. :D Mam nadzieję, że niedługo doczekamy się rozbudowy tej mapy bądź jakiejś innej z rąk tego autora.:)

Pozdrawiam
CNG
Mapę zdecydowanie polecam:D

Ode mnie film z przejazdu:


Post 500+:D
a gdzie HOF?
Hof jest w 1 paczce
Na samym początku ponownie muszę się odnieść do moich poprzedników, bowiem spośród wszystkich opinii, tylko @Przemo11 zwrócił uwagę na to, co koniecznie należałoby poprawić w tym projekcie. Naprawdę, jeśli nie macie nic znaczącego do powiedzenia na temat mapy, poza podlizywaniem się, to po co to robić?

Jako, że przygotowuję się do sesji na swojej uczelni nie miałem wiele czasu, by zapoznać się dogłębnie z twoim projektem, natomiast sporym utrudnieniem było dla mnie samo pobranie mapy Będzina wraz ze wszystkimi potrzebnymi do jej uruchomienia obiektami, gdyż wszystkich nie zawarłeś w swojej paczce. Na przyszłość proponuję lepiej sprawdzać zawartość wysyłanych plików oraz korzystać chociażby z DropBoxa lub GoogleDrive, ponieważ pobieranie z Mega, to dla mnie istna katorga.

Widać wyraźnie, że są to dla Ciebie zupełne początki z edytorem, jednakże każdy kiedyś zaczynał, więc z czasem zdobędziesz doświadczenie. Pierwsza rzecz, to zaokrąglenia, które utworzyłeś za pomocą radiusów. Wszystkich splinów tworzonych w taki sposób (poza liniami poziomymi) już teraz musisz się koniecznie pozbyć. Wszelkie okrągłe krawędzie (na przykład krawężników) polecam tworzyć poprzez doklejanie do siebie splinów, co jest niestety bardzo toporne, ale ma później kolosalny i pozytywny wpływ na liczbę wyświetlanych klatek na sekundę.

Węzeł przesiadkowy w Będzinie na ulicy Kościuszki jest nieźle odwzorowany, natomiast straszliwie pusty i ten sam problem pojawia się na drugiej krańcówce. Mapa jest również zbyt płaska, jak na obszar, który próbujesz odwzorować. Szerokość asfaltu jest moim zdaniem skrajnie przekombinowana, szczególnie przy wyjeździe z samego Będzina. Niepotrzebnie zastosowałeś wymodelowaną sieć trakcyjną nad torami przebiegającymi obok dworca autobusowego w Będzinie. Liczba krzaków pełniących rolę trawy jest na całej mapie przeogromna oraz często znajduje się w miejscach, w których jest całkowicie zbędna i poza tym ułożyłeś ją na szybko, więc fatalnie to wygląda. Dopatrzyłem się także stosowania zbyt dokładnie wymodelowanych obiektów, które również negatywnie wpływają na płynność jazdy (kiosk ruchu na 11 listopada wymień na przykład na ten mojego autorstwa).

Podsumowując, nie ma tragedii, ale też nie jest dobrze. Na pewno jestem rozczarowany, gdyż do poprawy jest praktycznie cała mapa i zanim rozpoczniesz dalsze prace nad jej rozbudową, musisz niestety poprawić wiele z tych rzeczy, o których wspomniałem powyżej. Życzę ci powodzenia, bo jednak widać w tym projekcie pewien potencjał, lecz nie jest on póki co wykorzystany.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie