Strefa OMSI

Pełna wersja: Bardzo mało FPS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć! Mam problem, na mapie Fikcyjny Szczecin na np. Warszewie mam ok. 25-30 FPS. a na Kołłataja tylko 5 FPS!
Specyfikacja komputera:
Procesor: Intel Core i7 4720HQ
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX960M 4GB
RAM: 16GB
Windows 10
Dodam, że jest tak samo na każdych ustawieniach graficznych.
Jeśli laptop wspiera technologię Nvidia Optimus, być może nie przełącza się na dedykowaną kartę graficzną tylko zarzyna integrę. Trzeba zatem ustawić w sterownikach wymuszenie używania mocniejszej karty. Tu już odsyłam do mnóstwa filmów i tutoriali na ten temat.
Gra się uruchamia na karcie graficznej GTX960M.
To ja ze swojej strony proponowałbym zainstalowanie lub przeinstalowanie środowiska DirectX 9.0C i Net.Framework oraz popróbowanie ze starszymi wersjami sterowników karty graficznej. Taki sprzęt nie powinien mieć problemów z OMSI.
Może laptop ma włączone oszczędzanie baterii? Spróbuj podkręcić wentylator w karcie graficznej za pomocą np. MSI Afterburner, ja z GTXem 1070 w niektórych grach miałem po 25 FPSów, podkręciłem wentylator, spadły temperatury i zwiększyła się wydajność
Od jakiegoś momentu pojawił się problem z sterownikami a zarządzaniem energią.Sama Nvidia cicho siedzi , ale na forach robi się "gorąco".Sam mam nowego 1060 6GB a wydaje mi się , że mój poprzedni HD7870 Thaiti zachowywał się w grze na tych samych detalach tak samo.Ja powyłączałem całe oszczędzanie energii w biosie , a procesor ustawiłem na sztywno.Jest lekka poprawa , ale spodziewałem się więcej.
@Misiek dobry pomysł z tymi wiatrakami , choć moja 1060 jakoś specjalnie się nie grzeje , ale słyszałem/czytałem coś kiedyś , że Nvidia ma problem z "termal throttiling"
Laptopy nigdy nie były dobre do gier. Porównanie procesorów :
Laptop i7= Desktop i5
Laptop i5= Desktop i3
Laptop i3= Desktop Pentium
W każdym Laptopie masz tak naprawdę turbinę z referencyjnych kart Graficznych. Która ma zadanie wyssać gorące powietrze z obudowy. A takie układy uwielbiają kurz. Nie bez znaczenia jest pasta termo-przewodząca użyta na procesorze i układzie graficznym. Dokładniej to jej zdolność do oddawania ciepła do układu chłodzenia. Najpierw sprawdź temperatury procesora i karty graficznej pod obciążeniem jakimś benchmarkiem np. 3Dmark
Podaj maksymalną temperaturę i średnią.
Jeśli :
> 90 C to jest nie ciekawie bo musisz wyczyścić układ i zmienić pastę.
80>90 C Może być ale przygotuj się na czyszczenie i zmianę pasty.
70>80 C typowa temperatura pracy
<70 C Lepiej być nie może.
<50 C Ciekły azot rządzi:)
Ja zauważyłem że im większa temperatura GPU tym niższe taktowanie pamięci i procesora GPU ?
Normalna sytuacja. Podzespół, który się przegrzewa dąży do schłodzenia, zatem zwalnia swoje działanie.
Procesor się nie grzeje (70-75 stopni przy dużym obciążeniu), laptop świeżo po formacie (przed formatem FPS były na normalnym poziomie), w panelu sterowania mam ustawione na najwyższą wydajność.
Stron: 1 2
Przekierowanie