Strefa OMSI

Pełna wersja: Jak edytować plik .BUS, aby uzyskać podwójny tramwaj
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam:) Chciałem edytować plik .BUS tramwaju z tej mapy >> http://strefa-omsi.pl/Watek-Budapest-Obuda--19996 , ponieważ chciałem uzyskać podwwójny tramwaj BKV 1000. Chciałbym, aby były spięte tyłami (i w ten sposób były 2-kierunkowe). A także, aby sterować funkcjami w obu pojazdach naraz, przy czym w drugim (tym, który aktuanie spełnia funkcję tramwaju doczepnego), pantograf mógłby być opuszczony (jeżeli to możliwe, ale w ostateczności nie musi tak być).

Czy konieczne jest utworzenie pliku .ZUG, oraz, czy w/w sposób sterowania jest wówczas możliwy? - chciałbym, aby np. taki pojazd mógłbyć nie tylko pojazdem sterowalnym, ale aby mógł być używany jako SI.

Jak to zrealizować i czy taki zwykły user, jak ja, jest coś takiego w stanie osiągąć, czy tylko zaśmiecam DPT?:P :E . Założyłem wątek zbiorczy w DPT (nie PzzD), ponieważ docelowo może on dotyczyć różnych pojazdów szynowych (tramwajów głównie w tym wątku), a także różnych konfiguracji i problemów z nimi związanych.
Liczę na pomoc, ale też szersze zainteresowanie problemem, jako że ostatnio temat tramwajów w Omsi nieco ożył i pojawiły się nowe możliwości użytkowania transportu szynowego w omsi.
Jemu chodzi o zrobienie składu.
Plik *.bus można edytować. Wystarczy do tego notatnik.


Popatrz może w pliki z dodatku Strassenbahn NF6D
tam widziałem skład.
No tak, ale chciałbym wiedzieć, na jakie dane zwracać uwagę, które zapisy mogą odpowiadać za to, że jeden pojazd ciągnie drugi (tak jak 'xxxxxmain.bus' ciągnie drugi człon autobusu, bo tam jest stosowny zapis determinujący taką reakcję) - zwłaszcza, że pliki bus są najczęściej w obcym języku, a język obcy + slang techniczny, to jednak dla mnie obecnie czarna magia, więc proszę o jakieś wprowadzenie w te kwestie:)
Przekierowanie