Strefa OMSI

Pełna wersja: Błąd podczas instalacji OMSI2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
mam problem z instalacją Omsi2. Cały czas mam komunikat, że nie można zainstalować gry (brakujący plik wykonywalny). Usunęłam platformę Steam z komputera, usunęłam Omsi, przeprowadziłam ponowną instalacje i to samo. Powtórzyłam kilka razy. Ktoś może pomoc...?
Kupiłam symulator w prezencie dla synka i już cały wieczór poświeciłam na to i lipa. Ktoś miał takie coś i może pomoc?

Marta.
Szanowna Pani Marto,

Po pierwsze, witamy chyba pierwszą kobietę na naszym pokładzie :) Po drugie, symulator OMSI, w szczególności drugie wydanie, jest bardzo kapryśnym stworzeniem i do instalacji, tudzież obsługi, wymaga wiele cierpliwości. Jeśli symulator jest kupiony jako oryginalny, wina musi leżeć w braku odpowiedniego "środowiska" dla tego symulatora. Tymże środowiskiem jest DirectX i .NET Framework.
Polecam dodatkowo zaktualizować sterowniki karty graficznej, linku niestety nie podam, gdyż nie podała Pani specyfikacji komputera.

Tutaj podaję linki:
DirectX -> http://www.microsoft.com/pl-pl/download/...x?id=34429
.NET Framework -> http://www.microsoft.com/pl-pl/download/...x?id=30653

Obydwa źródła to odnośniki do oficjalnej strony Microsoft, można bezpiecznie ściągać.

Jeśli dalej będą problemy, będziemy coś główkować.

Pozdrawiam,
M.
Witam,
dziekuje za mile przywitanie.
Specyfikacja komputera

Sony Vaio SV-E14A1M6EW
:: Procesor
Intel Core i3-2350M 2.3 GHz
:: Chipset
Intel HM76 (Panther Point)
:: Pamięć
4096 MB, DDR3
:: Karta grafiki
AMD Radeon HD 7670M
:: Matryca
14 cali 16:9, 1366x768 pikseli, LG Display LGD033F, refleksująca: tak
:: Dysk twardy
Hitachi Travelstar 5K750 HTS547550A9E384, 500 GB 5400 obr/min
:: Karta dźwiękowa
HD Audio

Mam pytanie. Gra została zarejestrowana na Streamie (kod produktu wpisany) itp. Niestety nie mogę go zainstalować ze względu na wspomniany błąd. Laptop niestety upadł i muszę go oddać na kilka dni do naprawy. Więc dziecko z symulatorem musi czekać - choć to dla niego największa kara jaka może istnieć.
W weekend będę chciała zainstalować grę na drugim laptopie, zobaczę może się uda na tamtym.
Wszystkie wskazówki będą mile widziane, bo po naprawie laptopa będę musiała go zainstalować.

Z góry dziękuje.
Jeżeli jest to wersja "Download" warto spróbować pobrać ją z wyłączonym antywirusem, może coś źle się pobrało, dlatego brakuje "pliku wykonywalnego". Jeśli jest to wersja "box" na płycie i podane przeze mnie wcześniej sugestie (plus zaktualizowanie systemu przez Windows Update do najnowszej wersji) nie pomogą, to zostaje tylko reklamować zakup, bo moim zdaniem po powyższych krokach wszystko powinno działać.

Pozdrawiam.
Kupiłam oryginalną grę - wersja "box". Dziś dostałam swojego laptopa i zainstalowałam powyższe sterowniki. Niestety ... znów pisze, że brak pliku wykonywalnego:( . Jutro synek jedzie do dziadków, spróbuję zdalnie na ich laptopie zainstalować. Jeżeli nie zadziała na drugim laptopie, będę reklamowała. Synek cały załamany, tak czekał na OMSI2 ...
Marciah napisał(a):[...] nie można zainstalować gry (brakujący plik wykonywalny) [...]

To jest zdanie klucz. Skoro problem jest z instalacją a nie z uruchomieniem gry, winny jest w 100% Steam. Odinstaluj tę platformę, pobierz instalator z oficjalnej strony http://store.steampowered.com/about/?l=polish i zainstaluj ponownie na innym dysku (w sensie partycji) niż systemowy. Po instalacji uruchom ponownie komputer, uruchom Steama, w razie konieczności zaktualizuj (jeśli wyświetli się komunikat o dostępnych aktualizacjach) a dopiero później zabierz się ponownie za instalację OMSI 2.

Pisałaś, że już to wykonywałaś, ale zrób to ponownie krok po kroku jak powyżej.

Jeśli instalacja by poszła, to w razie niemożności uruchomienia OMSI 2 wystarczyłoby pewnie tylko sprawdzić spójność plików.

Ponadto staraj się używać polskich znaków w postach, wypowiedzi poprawnie napisane są o wiele bardziej czytelne.
Witam,
zainstalowalam synkowi symulator przez Team Viewera hehe u dziadkow i wszystko dziala u nich. Wiec to musi byc wina u mnie w laptopie.
Bede wiec dzialala wg Waszych rad. Na razie maly wstal o 6 rano i obczaja symulator.
Na pewno jeszcze bede pisala:) bo wszystkie pytania do mnie co jak i dlaczego dziala:)
Cześć mam problem taki samy omsi 2 naciskam graj i wyswietla się Nie udało się uruchomić gry (brakujący plik wykonywalny)
PROSZĘ O POMOC!
Przekierowanie