Strefa OMSI

Pełna wersja: Irisbus Citybus 18M (v0.22)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[Obrazek: dJuKWyw.jpg]

Model: Irisbus Citybus 18M
Wersja: 0.22
Autor: VonShark
Źródło: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Autor prosi o przeczytanie pliku readme.


Opis:
Ten autobus oparty jest na oryginalnym modelu autobusu Renault / Karosa , który stworzył Kosak. W tworzeniu pomagał użytkownik Lukasek1973.

Screeny:
[Obrazek: vBEphDO.jpg]
[Obrazek: 7wl6tHA.jpg]
[Obrazek: wMWr7Ge.jpg]Model sam w sobie jest bardzo dobry. Co do optymalizacji nie będe się wypowiadał u mnie model działa na berlinie bez problemowo. Dźwięki są niesamowite, bardzo mi się podobają, minusów się nie doszukałem prócz tego że pulpit średnio mi się podoba, oraz przegub jest nie oteksturowany, autobus na pewno jest wart pobrania.

9/10
Ja bym docenił np. O/Z trojga drzwi jednocześnie. Tekstura "harmonii" gdyby posiadała cienkie kontury na zgięciach, to jej biały kolor mi nie przeszkadza (poprawkę wrzuciłem, podmieniłem plik main.bus i harmonia wciąz biała, no ale trudno..). Pulpit - nie każdemu musi się podobać, ma swoje niedoskonałości, ale brzydki nie jest i dość oryginalny, ma wyraźnie francuski klimat - nawet trąci Citroenem Visa, kierownica jest super - mnie się podoba . Sposób krzyżowania się wycieraczek przy podnoszeniu/składaniu jest trochę śmieszny. Dźwięki silnika i dzwonka, a także drzwi szalenie mi przypadły do gustu. EDIT: IBIS jest, tylko inaczej się go obsługuje. Jest to czeski sterownik taki, jak w innych Karosach. Do czasu połapanie się w jego zawiłościach można kierunek wbijać "z belki|" :). Szyba kierowcy się nie otwiera, albo ja nie umiem

Moja ocena 9/10 (jeden punkcik rezerwy, bo może jeszcze jakieś minuski się znajdą, póki co jest OK:)
Ja powiem, że model całkiem fajny. Normalnie mogę nim jeździć na Berlinie, tzn. autobus nie skacze.
Pulpit rzeczywiście podobny do rencitybus czy jakoś tak. Dźwięki mi się podobały.
Jednak najlepiej podoba mi się otwieranie i zamykanie drzwi 2,3 i 4 jednym przyciskiem.
Moja skromna ocena 9,5/10:)
Również pobrałem ten autobus i mogę z czystym sumieniem go polecić;). Jak na Betę, jest bardzo dobry - spodziewałem się czegoś gorszego. Moim zdaniem ogólne wykonanie oraz optymalizacja wozu stoi na przyzwoitym poziomie (tam gdzie np. w Neoplanie N4016 mam 28 FPSów, w tym Irisbusie jest 20; biorąc pod uwagę, że przegub zawsze "ciągnie" więcej FPSów, naprawdę nie jest źle). Czego brakuje w tym modelu ? Chyba tylko drobnych poprawek we wnętrzu (bryła pojazdu z zewnątrz wydaje się dopracowana) i w 100% realnych dźwięków, bo w tych coś mi "śmierdzi" MAN-em NG272:D. Aczkolwiek nie są jakoś rażąco podobne, więc na upartego mogą zostać te. Jeszcze raz polecam !
(10.08.2015 13:16)przemcio78 napisał(a): [ -> ]Ja bym docenił np. O/Z trojga drzwi jednocześnie. Tekstura "harmonii" gdyby posiadała cienkie kontury na zgięciach, to jej biały kolor mi nie przeszkadza. Pulpit - nie każdemu musi się podobać, ma swoje niedoskonałości, ale brzydki nie jest i dość oryginalny, ma wyraźnie francuski klimat - nawet trąci Citroenem Visa, kierownica jest super - mnie się podoba . Sposób krzyżowania się wycieraczek przy podnoszeniu/składaniu jest trochę śmieszny. Dźwięki silnika i dzwonka, a także drzwi szalenie mi przypadły do gustu. Nie ma IBISA, albo ja go nie widzę ...xD

Moja ocena 9/10 (jeden punkcik rezerwy, bo może jeszcze jakieś minuski się znajdą, póki co jest OK:)
Trzeba być naprawdę ślepym żeby nie zobaczyć IBIS-a który jest na górze... Autobus ma genialne dźwięki.

Wysłane z mojego LG G3 przy użyciu Taptalka
(09.08.2015 18:01)GUCIOpl napisał(a): [ -> ]Model sam w sobie jest bardzo dobry. Co do optymalizacji nie będe się wypowiadał u mnie model działa na berlinie bez problemowo. Dźwięki są niesamowite, bardzo mi się podobają, minusów się nie doszukałem prócz tego że pulpit średnio mi się podoba, oraz przegub jest nie oteksturowany, autobus na pewno jest wart pobrania.

9/10

W porównaniu z 12m wersją od Kosaka można powiedzieć że na tym stadium autobus już jest lepszy od oryginału, przede wszystkim nie ma rzeczy które mnie denerwowały w 12m wersji, tak jak:
kwadratowa szyba czy dziwne buczenie po zamknięciu drzwi, według mnie autor tego autobusu mógłby poprawić i wersję Kosaka

Ponadto żeby tekstura przegubu się wyświetlała należy pobrać patcha do autobusu;)
A ja się spytam. Na jakiej zasadzie działa przerzucanie przystanków? Muszę sam a za którymś razem samo się przerzuca.

Wysłane z mojego Sony Xperia Z3 Compact
To praski system. Zwróć uwagę, że znajduje się tam sterownik wyświetlaczy z Karos. Niestety, sam go do tej pory nie rozgryzłem, jednak jest o tym wzmianka w czeskiej instrukcji do mapy Pragi.
Wydaje mi się ze na to ma wpływ któryś z przyciskow od drzwi. Ale wciąż nie rozumiem. Cały czas muszę patrzeć jaki mam przystanek.

Wysłane z mojego LG G3 przy użyciu Taptalka
Stron: 1 2
Przekierowanie