Strefa OMSI

Pełna wersja: Ikarus 280.70E
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,

Postanowiłem wyciągnąć na światło dzienne moją modyfikację Ikarusa 280, którą próbowałem przystosować do kursującego kiedyś po Warszawie 280.70E.

Dźwięki, drzwi były dołączone do modelu, wystarczyło tylko wszystko skleić i połączyć z odpowiednią skrzynią i silnikiem.
W zestawie dwupłatowe drzwi oraz skrzynia ZF 5HP590

[Obrazek: yvzx47X.jpg]

Pojazd: Ikarus 280.70E


Oryginalny model

Bryła: VL67 & IkarusSTR
Skrypty: alexander186
Dźwięki: Kacper Szlefarski, Ilya Kuz'bozhev & IkarusSTR
Autor przeróbki na 280.хх: Aleksiej Dowgal
Źródło: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Czy ten mod wymaga podstawowego modelu?
Czemu fontsy nie działają?
Odpowiem na obydwa posty na raz. Ta modyfikacja jest tzw. Standalone, czyli wywalamy go do Vehicles i działa, to jest osobny folder i nie wymaga podstawowej wersji. Może być jednak tak, że trzeba będzie pobrać podstawowy model i wziąć z niego czcionki.
Pojeździłem sobie dziś trochę po Białołęce, mod ciekawy...dźwięki są w porządku choć wydaję mi się że "wycie mostu" jest za głośne (edit:w sumie jest ok).Ogółem szkoda, że oryginalny model jest ciężki.No i z błędów to mimo że to automat jest lewarek i na desce rozdzielczej mrugające przyciski od automatycznej skrzyni biegów oraz nie działa obrotomierz.
Hmm... faktycznie zapomniałem wywalić lewar :E Może zrobię w wolnej chwili jakiś update. Co do przycisków na desce, z tego, co pamiętam, przeniosłem je z innego modelu i tak jakoś średnio się wpasowały w deskę, planowałem je przesunąć, ale jak mam tykać Blender, to mnie trąca. Na razie zostawiłem. Sporo osób mnie prosiło o wydanie tej modyfikacji, więc wydałem tak, jak jest, może to w wolnej chwili poprawię.

Obrotomierz to kwestia tego, że siedzi inny silnik i pewnie stara komenda w konfigu od obrotomierza się nie zgadza z tym, co powinno odpowiadać za obrotomierz w nowym silniku. To też się poprawi.
Jeszcze można zmienić konfiguracje okien, drugie okno za pierwszymi drzwiami "pełna" szyba oraz pierwsze okno za trzecimi drzwiami też "pełna" szyba.
(29.09.2015 22:34)SanJose napisał(a): [ -> ]Jeszcze można zmienić konfiguracje okien, drugie okno za pierwszymi drzwiami "pełna" szyba oraz pierwsze okno za trzecimi drzwiami też "pełna" szyba.

Masz na myśli "można", jako propozycję rozwoju, czy "można", że są takie modele .o3d w plikach?

Nawet o tym nie myślałem, ale faktycznie 280.70E miał dwie całe szyby i coś tam by dodało do realności na pewno.
Są modele w plikach, przejrzyj plik .cfg z modelu 280.26 chyba folder glass.
Jakiś czas temu zacząłem robić klasyka z mazowieckich PKS-ów czyli 280.53:
[Obrazek: b00ec9438442643.jpg]
No ciekawe jak drzwi się przesunie bez dostępu do bazowego modelu, a oprócz tego jeszcze układ siedzeń i ścieżki pasażerów edytować trzeba...bez dostępu do źródłowego pliku teoretycznie niewykonalne.
Stron: 1 2
Przekierowanie