Strefa OMSI

Pełna wersja: PolskiBUS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy mógłbym poprosić o opinie na temat tego przewoźnika? Bardzo mnie interesuje sprawa podróżowania z tym przewoźnikiem.
A tu taka mała skarga myślę że warto przeczytać:
http://finanse.wp.pl/kat,122876,title,Wy...aid=110963

Pozdrawiam Adaminio108)
PolskimBusem jeżdżę około 4 razy w miesiącu między Warszawą a Radomiem praktycznie tuż po otwarciu linii P9 (od tamtych wakacji). Początkowo ceny kosmicznie niskie, wcześniejsza rezerwacja gwarantowała cenę 6 góra 9 złotych (chociaż nie raz jechałem za 2 zł), przez co oferta nie miała sobie równych. Komfort podróżowania bardzo wysoki - wygodne i regulowane siedzenia, WiFi, klimatyzacja, toaleta, można spokojnie zmrużyć oczy bez obaw (jak w pociągu), że cię okradną. Ogółem pełen komfort (choć zależy to jeszcze od współpasażerów w bliskim zasięgu). Generalnie do końca tamtego roku złego słowa nie można było powiedzieć. Czy coś się zmieniło? Tak, owszem. W tej chwili tylko pierwsza osoba, która zarezerwuje bilet na dany kurs, otrzymuje go za 2 zł, kolejne 9 lub 14 osób zakupi go za za 11 zł, natomiast jeszcze następni za 16 zł, co nie stanowi już cenowo tak dobrej oferty. Wcześniej podziały cenowe w zależności od numeru rezerwacji były znacznie bardziej korzystne. Nie ma się co dziwić - najpierw cenami przekonali klientów, zachęcili do podróżowania, a teraz ludzie jeżdżą właściwie z przyzwyczajenia. Wyrobili sobie pozycję i odbijają sobie to na cenach. Autobusy są zwykle pełne (70 miejsc), czasem wystawiają dwa autokary na jeden kurs. Licząc pobieżnie wychodzi, że za jeden pełny przejazd inkasują sobie ponad tysiaka (na trasie Warszawa-Radom lub Radom-Warszawa). No, ale niech im tam będzie. Komfort jednak nadal jest bezkonkurencyjny. Co do minusów, słyszałem, że zdarzają się bardzo sporadyczne kradzieże bagaży. Każdy pakunek zostaje oznaczony banderolką z numerem, jednak nie zawsze przy odbiorze go sprawdzają.

Jak jest na innych trasach? Nie wiem, ale komfort pewnie bezkonkurencyjny - dochodzi jeszcze drobny poczęstunek. Jeśli chodzi o ceny, to nic niestety nie mogę powiedzieć.
Ja jeżdżę nimi z Poznania, lecz muszę aż na Górczyn dojechać. Poczęstunek zawsze dobry.
A właśnie, mógłbyś napisać jaki to konkretnie poczęstunek? Na krótkiej linii, którą jeżdżę - nie ma, a jestem ciekawy, co to za przekąski.
Linia P3, którą jeżdżę do łodzi/Warszawy na mecze Lecha Poznań oferuje rogale, zawsze cieplutkie, nawet pod łodzią, soczek, można tez herbatkę lub kawkę poprosić, woda, herbatniki i najlepsze w takie dni jak ten dzisiaj ... lody na pokładzie. Ale nie można brudzić, wiadomo. To warto chyba dać te 30 złotych, nawet taniej niż w PKP. A lepiej. Zawsze mam wyjazd około 13:30 z Górczyna i w 2,5 max 3 godzinki jestem w łodzi. Tam czekam tylko na "kiboli" lecha i piłkarzy.

PS Mam autografy wszystkich obecnych zawodników i 2 kierowców Polskiego Busa, przy okazji pozdrowienia dla nich.
Polskim Busem jadę 1 raz w Sobotę, linią P1 (Warszawa - Gdańsk). Tu też można poprosić o ciasteczka, soczek i herbatkę. A jeśli chodzi o fotelik, mam 11 lat, więc mnie chyba raczej nie wywalą... xD

Pozdrawiam kierowcę widzianego w dniu 20.07.2013, na Pętli Metro Młociny w Warszawie, o 12:30, który się do mnie uśmiechał.:D
Jak dobrze, że mi ktoś przypomniał o tym temacie, bo mnie coś zastanawiało, ale ciągle zapominałem zapytać. Mieszkam na Białołęce w Warszawie i ostatnio często widuję PolskieBusy z napisem na wyświetlaczu "Zjazd Do Bazy". Namierzyłem gdzie jest ta baza i mnie zatkao... baza PolskiegoBusa jest dokładnie w tym samym miejscu na Białołęce, co zajezdnia ITS Michalczewski... czy te firmy mają ze sobą coś wspólnego, czy tylko dzielą bazę? MA ktoś jakieś informacje?
Skrót do google maps na bazę: http://goo.gl/maps/pD1XK
Z tego co wiem, VanHool'e z PB na zajezdni ITS'u przechodzą OC, myją się i są tankowane.

EDIT: http://omni-bus.eu/omnigaleria/displayim...play_media - tu jest opisane co i jak.
İmage

W ramach ciekawostki - wczoraj przez Al. Grunwaldzką w Elblągu przejechała gablota z PB.
Stron: 1 2
Przekierowanie