Strefa OMSI

Pełna wersja: Pobarowo (v0.98 + aktualizacja na v0.98.3)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
[Obrazek: HwgRXyh.jpg]

Projekt: Pobarowo
Autor: O.L.K.
Wersja: 0.98.3
Download (v0.98): Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.


Opis:
Mapa Pobarowo to mapa dwóch krajów składających się z Polski i Niemiec. Ponieważ rozwój powinien skupić się bardziej na stronie polskiej, Grundorf był używany jako szablon. Mapa ma łączną długość około 60 km

Zapowiedzi zostały tworzone dla O.L.K. przez vPixel głosem "Mateusz".

Potrzebne Dodatki:

Aktualizacja:
Kod:
- Funkcje Chrono (2003 do 2013) UWAGA!
- Całkowity (ale nadal nie do końca) ukończony przebieg linii 183
- Grundorf ma większy odstęp od granicy
- Granica znajduje się na całkowicie innym miejscu
- Dodane kartę (mapę) mapy, czyli tak zwany Roadmap wraz z oznakowaniem
- Nowe wsi
- Próbowano poprawić problem z fps w miastach (czyli tez tam się pozmieniało w terenie)
- O wiele więcej tekstur zostało używanych, także nabiera mapa trochę więcej koloru
- Dodano więcej Entrypointy
- Większości błędów notowane przez was, zostały poprawione np. rozkład linii 118 lub oznakowanie przebieg linii 819
- Inne małe szczegóły zostały poprawione

Dodatkowe informacje:
Pobierasz na własne ryzyko.
Istnieją jeszcze błędy jak np. rozkłady (nie dotyczy to linii 118 i 183), optymalizacja, itd.

Screeny:
[Obrazek: UtuU3V7.jpg]
[Obrazek: kkjOC4p.jpg]
[Obrazek: AdqxOAk.jpg]
[Obrazek: SMdeTik.jpg]
[Obrazek: xuauRoV.jpg]
[Obrazek: Vsr6bM4.jpg]
[Obrazek: jBJ2wRS.jpg]
[Obrazek: MxdvCQr.jpg]
[Obrazek: 3PP43dA.jpg]
[Obrazek: 3YOByoc.jpg]
[Obrazek: PQ8K1Yy.jpg]

[Obrazek: przycisk_help.png]Witam!

Jestem po przejeździe linią 183 i muszę powiedzieć, że mimo wiszących m.in. tablic D-15 w niektórych miejscach jak i sygnalizatorów oraz po Polskiej stronie nie czuć mocno Polskiego klimatu i Grundorf jest bardzo blisko granicy (moim zdaniem powinien być oddalony). Mapa jest w miarę dobrze wykonana z optymalizacją jest już trochę gorzej, niestety moim zdaniem można było by ją trochę "odchudzić". Ogólnie, mapa mi się osobiście spodobała i nie jest zła. Na pewno przejeżdżę na niej trochę kilometrów.

Moja osobista ocena to 8/10 ze względu właśnie na tą optymalizację.

Mam nadzieję, że mapa będzie rozwijana w obu kierunkach Niemiec jak i Polski:)

Pozdrawiam!
Niestety bardzo zawiodłem się na tej mapie. Włączyłem grę, wybrałem mapę, a po załadowaniu mapy na Zajezdni w Garzowie niecałe 7 FPS:wsciane: , przy czym na innych mapach FPS dosięgają 30-60 FPS (ogromna różnica!), wszystko to dzięki (najprawdobodobniej) ogromnej rozdzielczości teksur obiektów. Na minus również nazewnictwo np. "Przechodnia Lekarska:facepalm:" oraz nazwy miejscowości. Na plus jednak otoczenie, mnogość linii. Przede wszystkim optymalizacja do poprawy!

Ogólna ocena: 3/10
-1 pkt za nazewnictwo
-6 pkt za optymalizację
Przejechałem się linią 118. Musze przyznać, że mapka świetna, ale jest trochę do poprawy. Ciekawią mnie Aleje Jezolimskie (zamiast Jerozolimskie), chyba, że to zabieg celowy. W dodatku na owej 118 rozkład jest troszkę dziwny. Przystanek Kamienna ma troszkę dziwne czasy. Odjeżdżając z niego o czasie na dworcu jestem spóźniony (czasy identyczne choć odległość na co najmniej 2 minuty), zaś w drodze powrotnej odjazd 4 przed czasem by na następnym byc o czasie. Ogólnie jestem zadowolony ale optymalizację należy poprawić. Nie wiem jeszcze czy to u mnie tylko czy może coś nie tak bo tramwaje jeżdżą trochę inaczej niż ich własne osie (są przesunięcia).
Mapa mogła by być doskonałą ale nią nie jest. takie jest moje zdanie :ikside:
A teraz do rzeczy. Na moim sprzęcie mapa ma 7-13 FPS. Ale i tak postanowiłem się nią przejechać. Otoczenie w niektórych miejscach ładne a w innych nie, jest po prostu kilka pustych miejsc. Do lepszych stron tej mapy należą: -dużo linii
-ciekawe otoczenie(nie wszędzie)
-ciekawy pomysł z linią "nauka jazdy"
Do gorszych:
- FPS!!!
-puste otoczenia w niektórych miejscach.
Mapa jak na chwilę obecną, tylko dla mocnych komputerów a najlepiej z NASA. Po poprawkach będzie jedną z lepszych map do OMSI 2. Daje jej 4,5/10.
Ehhh, mapa jest beznadziejnie zoptymalizowana. Koszmar. Tylko postawiłem autobus, i już leci na 330, jak samoloty. Koszmar. Przeleciałem bez autobusu, otoczenie jest dobre, mapa jest ogółem fajna, tylko nie da się po niej jeździć. Optymalizacja do poprawy. Nie wiem, kupiłeś komputer od NASA? Mam nadzieję, że w wersji 1.00 mapa będzie wreszcie grywalna.
Pzdr,
KMS
U mnie FPS na poziomie 15-25 czasem 30 FPS, ale fakt ja mam dośc mocnego kompa...co jak co mimo tego czasem potrafi się przyciąć. Do poprawy należy dodać jeszcze dziwnie jeżdżące pojazdy AI. Autobusy czasem jeżdżą nie w pasie ruchu a po pasach zieleni, no i te tramwaje, w których buda jedzie po swojemu i osie po swojemu. Zgadzam się z przedmówcą, że mapka będzie rewelacyjna po poprawkach.


Przydałoby się jeszcze według mnie spolszczyć nazwy przystanków...
Mapka jest bardzo porządnie zrobiona, to widać już na pierwszy rzut oka, ale ten FPS.. mam nadzieję, że wraz z postępem ewentualnych nowszych wersji czy też łatek poprawi się optymalizacja, bo u mnie (i5 4460 3,2Ghz ,GTX 660 2GB, 8GB RAM DDR3) to niestety lata na 11-14 FPS jak zrobiłem przejazd Jelczem 120MM/2. Z mojej strony 8/10 gdyż ta optymalizacja najbardziej psuje całokształt podczas rozgrywki:)
Mapa ma bardzo ciekawy, jak na takie okolice klimat, aczkolwiek jest w ogóle niegrywalna. Dojeżdżając do dworca nagle znikają ulice, przez co autobus spada pod mapę. Zużycie pamięci tekstur jest tak wysokie, że nawet karta graficzna z wyższej półki ma problem, żeby to wszystko obsłużyć. FPSy na poziomie 10-15...
Bardzo dobrze sobie zdawałem sprawę z tego, że w centrach Miast jest to katastrofalnie jak chodzi o zużycia pamięci tekstur. Ja już nie raz się brałem do pracy żeby ten problem zminimalizować, co mi się tez minimalnie udawało. Jest to tak, bo chciałem dożo rożnych obiektów używać, by była (jak na innych dobrych mapach) pewna odmiana i nie ciągle to samo. Wiem ze źle to zrobiłem, to moja pierwsza mapa, sam nad nią pracowałem, nikt mi nie pomagał w samym budowaniu i do tego już tak bardzo wszyscy chcieli ta mapę ze ja wydałem jaka jest.
Bardzo przepraszam tych, którzy nie mogą na razie korzystać z mojej mapy. Postaram się do następnej wersji naprawić bałagan:)

Cytat:Przejechałem się linią 118. Musze przyznać, że mapka świetna, ale jest trochę do poprawy. Ciekawią mnie Aleje Jezolimskie (zamiast Jerozolimskie), chyba, że to zabieg celowy. W dodatku na owej 118 rozkład jest troszkę dziwny. Przystanek Kamienna ma troszkę dziwne czasy. Odjeżdżając z niego o czasie na dworcu jestem spóźniony (czasy identyczne choć odległość na co najmniej 2 minuty), zaś w drodze powrotnej odjazd 4 przed czasem by na następnym byc o czasie. Ogólnie jestem zadowolony ale optymalizację należy poprawić. Nie wiem jeszcze czy to u mnie tylko czy może coś nie tak bo tramwaje jeżdżą trochę inaczej niż ich własne osie (są przesunięcia).

Poprawie to z czasem. Tramwaje to nie wiem czemu sie tak zachowuja, jest to tak od pewnej wersji nowej w Omsi2 i tego tez nie rozumiem a innego tramwaju dzialajacego (chyba) nie ma:(
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie