Strefa OMSI

Pełna wersja: MAN Lion's City (BETA, v1.2)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
[Obrazek: fQ48cLA.png]

Model: MAN Lion's City
Wersja: BETA. v1.2
Autor: Vengeance 3D Design
Źródło: -
Download: -


Opis:
Nowy model MAN-a Lion's City w wersji BETA.

Screeny:
[Obrazek: Xsz2dmE.png]Kurczę pojeździłem nim troszkę ale mi się także nie spodobał Pulpit z Solarisa:D Dzwięki takie sobie autobus oceniam na 5/10
Nie, nie i jeszcze raz nie.. Błędów masa. Bryła z zewnątrz ładna, wewnątrz ujdzie. Ale do poprawy są:
- oświetlenie przestrzeni pasażerskiej, świecić świeci ale skąd to nie wiadomo
- tekstury świateł do jazdy dziennej
- tekstury zamków do blokady drzwi
- tekstury oświetlenia nad drzwiami
- pulpit
- dźwięki
Gdy to zostanie poprawione to model według mnie będzie grywalny.
Weźcie pod uwagę, że to beta a autor nie wydał oficjalnie tylko dał żeby ludzie dali mu spokój. Pulpit z Solarisa, i co? To też z Mercedesa neoplana itp to vdo, uniwersalny pulpit.
Autobus niezły i nawet dźwięki mi się spodobały, no może oprócz retardera (nie twierdzę, że są złe, ale jak się ma np. MB 307 ... :E ). Ale dźwięki na wolnych obrotach jednak są dość dobre. Nu, jeżeli to jest BETA, to ... .

Pulpit z Solarisa mu przebaczę (jak powiedział kolega @CraherPL, to VDO), lewitujące pieniądze i brak deszczu na szybach nie zachwycają,
No ALLE - sposób pracy przełącznika świateł - to jakiś horror z Halloween :E . Powinien się obracać, a on wyczynia cuda i dziwy - nie sądzę, że tak jest w realu, no nie uwierzyłbym w to za żadne skarby.

Również przyklęk jest trochę wolny, ale już powrót do poziomu jest przyzwoity. Zabrakło mi trochę guzika przystanku N/Ż na słupkach, ale spodobał mi się tor "jazdy" drzwi odskokowych, lepszy moim zdaniem, niż w podstawowym SU 12 Alterra. Ale nie każdy musi wychwycić ten niuans, bo on nie jest tak wyrazisty dla tych, którzy nie testują takich drobiazgów.

Na plus kolor czcionki na tablicy kierunku, tekstury świateł przednich i jeszcze bardziej migaczy
(świecą może trochę blado, ale kolorek jest cud malinka:P ) i lamp tylnych. Podoba mi sie logo i tekstury kół.

To co jest na dachu - no nie powala, ale jak już jest, to jest. Nie podobają mi się te szybki z lewej strony poniżej okien, ale może to taki trend - "De gustibus ... " itd.. Wolałbym tez możliwość manualnego otwierania drzwi z przełącznikiem miedzy tym a obecnym systemem o/z drzwi. Wolałbym też, aby na ściance przedniej przy drzwiach nie było białej tekstury. Również pokrętła awaryjnego otwierania drzwi są rozmydlone i mnie to nie zachwyca

Ogólnie po punkcie za brak deszczu na szybach (zwłaszcza przedniej) i pieniądze i 1.5 pkt. za to pokrętło do świateł. I pół pkt za resztę wad. Tak więc ostatecznie 6 / 10. Ale jakby to poprawił, to można by dać jakieś 9.9 / 10
Narzekacie tu przekupy, a to jest BETA! Oznacza to że jest to wersja przejściowa, którą autor dalej rozwija. Naiwnym jest oczekiwanie na ten moment od autora dźwięków czy chociażby pełnej funkcjonalności. "Ma pulpit z Solarisa" -ludzie o czym wy piszecie. Autobus ma taki pulpit jaki zamówi sobie nabywca, a VDO FAP znany z Solarisa altera jest tylko jednyn z możliwych do zamówienia i wcale nie jest on od Solarisa.
Jak na obecny stan prac, autobus jest naprawdę w porzadku. Oczywiście wnętrze to na razie totalny "plac budowy", ale wygląd zewnętrzny, bryła i dźwięki są na wysokim poziomie. Myślę, że szykuje się kolejny porządny autobus do OMSI.:)
Zrobiłem rundkę tym MAN'em i jedyne minusy jakie znalazłem to takie, że jest do wyboru jedynie niemiecki "styl" wsiadania z jednym przyciskiem na pulpicie oraz kiepska kamera, kiedy chce wpisać nr linii oraz jej kierunek. Poza tym jak na wersje beta autobus prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Zauważyłem również brak trzecich drzwi na ikonce pulpitu podczas otwierania drzwi i chyba dlatego się nie otwierają. To chyba wszystko co zauważyłem podczas przejażdżki tym MAN'em.


Co do pulpitu to jechałem kilkoma wersjami tych nowszych MANów w Szczecinie i taki pulpit jest normą więc nie ma co się tym przejmować.

Fpsy na newralgicznych miejscach w Szczecinie jak np Plac Rodła czy też na Kołłątaja w Projekcie Szczecin są na dobrym poziomie i oby tak dalej bo ten MAN ma szansę stać się kolejną autobusową perełką w OMSI 2.
Od kiedy styl niemiecki model wsiadania może być uznany za minus? Jest bardzo dobry tylko wyraźnie nie z Twojego układu odniesienia. Nie jest to wadą.
Autobus z zewnątrz jest całkiem przyjemny dla oka.
Wnętrze jest w miarę dobre.
Ale pozostawia wiele do życzenia.
Ogólnie model z racji tego że jest w wersji beta daje 5/10
Stron: 1 2 3
Przekierowanie