Strefa OMSI

Pełna wersja: Cztery mapy w jednej mod (Karbowo - Klonowice - Nowe Miasteczka - Pilsko/Polanowice)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
[Obrazek: 2NB2FCw.jpg]

Projekt: Cztery mapy w jednej mod (Karbowo - Klonowice - Nowe Miasteczka - Pilsko/Polanowice)
Wersja: 1.6

Autor modyfikacji: pause1
Pomoc przy modyfikacji:
(poprawki, helpery) Szaqql (poprawki, aktualizacje) cargonn12
Zapowiedzi do mapy: (głos): pause1 (obróbka): cargonn12
Dzięki za pomoc!

Autorzy podstawowych map:
Pilsko - Polanowice: (Link) eSeL
Karbowo: (Link) Heir, modyfikacja: (Link) Spons_
Klonowice: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content. damian28, remake: (Link) Szaqql, pomoc: Adamek
Nowe Miasteczka: (Link) mmiki26, ruch drogowy, poprawki: Heir

Za testy dziękuję: Szaqql, cargonn12, CraherPL

Wymaga się posiadania wymienionych wyżej map, z powodów technicznych (tekstury, obiekty)! Oprócz tego należy posiadać modyfikacje na polskie pieniądze (PLN). Pliki te zawarte są w "pełnej" paczce.

Download:
(nie zawiera aktualizacji!)
paczka "skrócona": (zawiera folder maps i dedyki) Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
paczka "pełna" (zawiera wszystkie wymagane pliki do uruchomienia mapy):Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.

UWAGA! Gdy masz problemy z mapą lub duże braki pobierz pełną paczkę! Nie dodawaj pracy forumowiczom!


Poprawki:

Poprawka 1.6A
(wymaga posiadania dowolnej wcześniejszej wersji modyfikacji)
(wypakować do folderu głównego gry i zezwolić na podmianę plików)
Aktualizacja 1.6A zawiera wcześniejsze aktualizacje.
UWAGA!!! PRZED INSTALACJĄ AKTUALIZACJI NALEŻY USUNĄĆ FOLDER "Klonowice_MOD" i "4_mapy_w_jednej_mod" Z FOLDERU MAPS!!!!

Lista zmian: Link
Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.


Zgodę na modyfikację otrzymałem od autorów map podstawowych.
Nie oznacza to jednak, że mapa ta uwalnia pozostałe od licencji!

Mapę Pilsko - Polanowice obejmuje zakaz edycji i udostępniania!
Mapę Karbowo obejmuje zakaz udostępniania modyfikowanej wersji!

Tą modyfikację obejmuje zakaz publicznej modyfikacji i reuploadu!

Oczywiście wszystkie te ograniczenia można przedyskutować z autorami w drodze prywatnej.

Opis:
Cytat:Witam!
Mam do zaprezentowania modyfikację, która łączy kilka map (Karbowo - Klonowice - Nowe Miasteczka - Pilsko - Polanowice) w jedną. Nie ma co się rozpisywać, zobaczcie sami!:D

Mapa posiada wskaźniki (helpery). Mimo to polecam pobrać schemat tras.
Można pobrać tu: http://pastebin.com/LNbWxzqX

Mapa nie powinna zawierać niewidzialnych ścian. Gdyby takowe wystąpiły proszę skontrolować resztę mapy, a potem zdać mi raport.

Miłej jazdy!
Kontakt z autorem:
Link

Screeny:
[Obrazek: XjHsNjH.jpg]
[Obrazek: j0t6hT5.jpg]
[Obrazek: T5FNk9g.jpg]
[Obrazek: gPr2sng.jpg]
[Obrazek: SF03rcU.jpg]
[Obrazek: nBICmCZ.jpg]
[Obrazek: dJBogpZ.jpg]
Jak wydajnościowo ?
Ciężko mi jest stwierdzić, ze względu na wysokiej klasy komputer, ale w czasie prac w edytorze na słabym laptopie (i3 1,7 GHz x2, Intel HD 4400 i 4 GB RAM) nie odczułem spadków FPSów, gdzie na przykład na Kołłątaja (też edytor) mam jakieś 5 FPS.
Bardzo ciekawy pomysł i realizacja, gratulacje, niby niewiele, bo wszystkie tereny już były, ale dzięki takiemu połączeniu zyskujemy kilka ciekawych i dość długich linii.
Przyczepię się jednak do miejsc w których przechodzimy z jednej mapy na drugą. Domyślam się, że wykonanie takiego połączenia było dość trudne, bo ciężko jest połączyć mapy, budowane w różnych stylach, bo chyba każdy zauważy, że mapa @Heir'a wygląda inaczej niż mapa @eSeL'a. Kiedyś grając w którąś z gier z serii Need for Speed widziałem połączenie pomiędzy różnymi terenam, wyglądało ono tak, że przejeżdżaliśmy przez tunel i z jednej strony mieliśmy zimę, a z drugiej pustynię.:D Tutaj jest to zrobione dużo, dużo realniej. Ale wracając do tego co poprawić, przy połączeniu Polanowic z Karbowem wg mnie za szybko wyjeżdżamy z centrum i już "lądujemy" gdzieś na łące. Podczas wyjazdu z Zalesia, przy skręcie w stronę Nowych Miasteczek, backdrop stoi zbyt blisko i jest zbyt widoczny.
Podsumowując polecam mod, bo na pewno spędzicie na nim dużo czasu.:D

@pause1: Tabliczek nie zauważyłem pomiędzy Polanowicami a Klonowicami oraz pomiędzy Zalesiem a Orłowem.
Na początku należy podziękować i pogratulować połączenia 4 polskich, map, które ostatnio wyszły w jedną całość.
Przejechałem się chyba najkrótszą linią 13 z Borków do Nad Strugą i jedynie ścięło mi mocno grę podczas ładowania Orłowa, gdzie są połączone dwie mapy. Oprócz tego zdziwiło mnie, że nikt nie wysiadł po drodze, wydaje mi się to trochę dziwne. Jeszcze jednym małym błędem jest brak kierunku na pojeździe AI na linii 20, pewnie jakaś literówka:D.
Niestety minusem łączenia map jest przeważnie strata tekstur, jednak w większości miejsc są one położone na nowo:)
No i do tego dochodzą zupełnie nowe tereny Klonowic oraz łączniki innych map. Dostaliśmy ładne malowanie Klonowickiego MANa oraz czytelny plan linii na mapie.

Nareszcie można przejechać się po wielu liniach na polskiej i ładnie zrobionej mapie bez konieczności zmieniania mapy.
Polecam pobrać mapę wszystkim, nie będziecie żałować:D
@Przemo11:
Cytat:"Tutaj jest to zrobione dużo, dużo realniej. Ale wracając do tego co poprawić, przy połączeniu Polanowic z Karbowem wg mnie za szybko wyjeżdżamy z centrum i już "lądujemy" gdzieś na łące. Podczas wyjazdu z Zalesia, przy skręcie w stronę Nowych Miasteczek, backdrop stoi zbyt blisko i jest zbyt widoczny."
Może nie jestem autorem tej modyfikacji, ale pracuję przy 2-giej wersji Karbowa (razem z pause1), to pozwolę sobie częściowo odpowiedzieć na to, co napisałeś.:) W drugiej części tej modyfikacji, planujemy m.in. poprawić przejścia pomiędzy różnymi mapami, bo teraz to tak trochę średnio wygląda. Obecnie staramy się doprowadzić do tego, by była stopniowa zmiana zabudowy miasta, zamiast takich skoków, że z centrum nagle robi się blokowisko. Nie, tego teraz nie będzie. Będzie spokojne obniżanie budynków, zmiana ich rodzajów, mieszanie się i dopiero wprowadzenie nowych, innych konstrukcji.:)
Połączenie czterech moich ulubionych map w jedną, to dla mnie miła niespodzianka.:D
Nie będę się zbytnio rozpisywał, bo każdą z tych map oceniałem osobno, więc tylko powiem, że należy się ogromny + za wiele godzin pracy włożonej w łączenie map, dobudowywanie nowych terenów i tworzenie rozkładów, nie mówiąc już nawet o ruchu AI, czy zapowiedziach przystanków.
Dodatek, z którego będę bardzo dużo korzystał. Wszystkim polecam.:D

(jakbym się miał bawić w punkty, to 11/10).:D
Super sprawa!

Mam jednak małą uwagę co do linii 20. Jeżeli robisz już linię z pętlą uliczną to nie dawaj tam 10-minutowego postoju (Karbowo Staromiejska). Poza tym trzeba szybko jeździć, ale akurat to lubię!:)

Gratuluję.
Witam was. Modyfikacja bardzo fajna. Przyjemnie na niej się jeździ, ale znalazłem jeden błąd związaną z pętlą na Plisku, a dokładnie pętla Plisko Ośrodek samochody na niej zawracają i się robi korek gdy kończy się kurs autobusem. Mam jeszcze zastrzeżenie do zapowiedzi przystankowych, moim zdaniem są one trochę za cicho nagrane. Zatem mapę oceniam 9/10. Gratulację dla autorów za robotę i połączeniu tych 4 map w jedną.
Mimo, że wydałem zgodę na włączenie Pilsko-Polanowice to osobiście jestem poniekąd sceptycznie nastawiony do tego, jeśli chodzi o wykonanie. Szacunek za taki manewr i wydanie, bo musiało to kosztować sporo, ale widząc niektóre screeny, to stwierdzam, że klimat z oryginalnych map zanikł, poznikały tekstury terenu na przykład, Pilsko w tej modyfikacji wygląda szczerze mówiąc jak kupa: http://i.imgur.com/LZLPMDB.jpg - oto przykład, jakaś dziwna trawa (pora roku to prawdopodobnie wiosna), brak innych tekstur terenu, urok oryginalnej mapy zanikł niestety całkowicie... Jednak wierzę, że z tej modyfikacji jeszcze coś będzie wyciągnięte i życzę powodzenia w rozwijaniu.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie