Strefa OMSI

Pełna wersja: Gabrovo (v3.2)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: Db6JEro.jpg]

Projekt: Gabrovo
Wersja: 3.2
Autorzy: GHOST8 i Sixkiller
Źródło: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.


Opis:
Gabrovo jest miastem w północno-centralnej Bułgarii. Na mapie kursuje 7 linii: 1, 5, 14, 31, 32, 33, 34 o aktualnych rozkładach (stan na marzec 2013). Nie jest bardzo wymagająca (Autor porównuję ją do Moges).

Ważne informacje dla posiadaczy OMSI 2 !

Osoby, które nie posiadały tej mapy w wersji co najmniej 3.0 pobierają ją, ale nie wypakowują czcionek i samej mapy (czyli folderów FONTS i MAPS), a następnie pobierają patch 3.2 i wypakowują z tej paczki całość. Ci natomiast, którzy posiadają wersję 3.0 lub wyższe - usuwają folder mapy, pobierają patcha 3.2 i kopiują całą zawartość.
Więcej materiałów w źródle.

Wykaz linii:
[Obrazek: sJcuuYE.gif]

Screeny:
[Obrazek: FNA1OZL.jpg]
[Obrazek: oAdbU0v.jpg]
[Obrazek: XVh9KLa.jpg]
[Obrazek: 1OARLpo.jpg]
[Obrazek: ys70yZx.jpg]Mógł ktoś wydać jakąś opinie o tej mapie bo nie wiem czy warto pobierać:-)
Jechałem na linii 34 i powiem tak: Rozkład straszny jak przy 40-50kmh można być 6min za szybko? A tak o samej mapie to ciekawa i żre mało FPS-ów co jest wielkim plusem!
Mi się zachciało założyć tam konto, pobrać i załadować gdzie indziej (tylko wersja podstawowa):
https://mega.co.nz/#!sR4lWRJJ!Nhlw7D1PKQ...mKXV1CJjT4
Poprawcie na Gabrowo, mamy swoją własną transliterację.
Niezbyt wymagająca, nawet na moim starym kompie wersja 3.0 chodziła przynajmniej na 20 FPS-ach. Zróżnicowany teren (niestety w dalszym ciągu autor nie poprawił zwalonych zjazdów i podjazdów - w rzeczywistości autobus by się na nich po prostu złamał), kręte drogi, przyjemne dla oka otoczenie - poza paroma niedoróbkami (radzę z Rusewci przejechać się na Sziwarow most - pod koniec trasy widać dziury w otoczeniu gołym okiem) - ogółem fajna mapa, każdy znajdzie coś dla siebie. 7,5/10 za niedoróbki i zryte zjazdy/podjazdy, które mnie bardzo wkurzają.
Mapa została uaktualniona i przystosowana do OMSI 2. Mam nadzieję, że informacje w pierwszym poście są na tyle czytelne, że wszyscy sobie poradzą z pobieraniem i instalowaniem.

Nowości w wersji 3.2 to m.in:
- uzupełnienie brakujących obiektów;
- małe zmiany terenu mapy;
- poprawki rozkładów;
- dodany HOF dla wyświetlaczy typu BUSE;
- likwidacja błędów wersji 3.1.
W najnowszej wersji mapy dużo osób zapewne napotkało taki problem, że mapa nie wczytywała się "do końca", i podczas jazdy natrafili na dziurę, która kończyła ich dalszą przejażdżkę. W dziale problemów technicznych w wątku o tej mapie podałem rozwiązanie tego problemu.

Gdy już uzdrowiłem Gabrovo, przejechałem się wszystkimi dostępnymi liniami.
Większość tras nie jest długa. Jedynie linia numer 1 daje zajęcie na dłużej, niż 30 minut. Nie będę jednak krytykował układu linii, ponieważ jest to mapa wzorowana na prawdziwej lokacji.

Szata graficzna pozostawia mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo podoba mi się popękany asfalt oraz dedykowane obiekty, ale z drugiej strony znów napotykam na dziurę (zapewne po meteorycie) w mieście, koło Mostu Szivarow
http://imgur.com/3x71iyk. Na szczęście ta dziura niszczy ulice obok naszej trasy, a nie blokuję którąś z linii.

AI oraz optymalizacja jest w porządku. Nie miałem żadnych zacięć. Wszystko stabilnie.

Jeśli chodzi o punktację, dałbym tutaj 7/10. Gdyby nie klimat mapy, byłoby mniej punktów. Niemniej jednak polecam mapę przetestować, być może spodoba się zwłaszcza fanom Ikarusów.
Mam taki problem bo nie działają rozkłady jazdy. Jak to naprawić?
Przekierowanie