Strefa OMSI

Pełna wersja: Sanosy S-314 (2.0)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: POSTER_zpsvg7yknrf.jpg]

Projekt: Sanosy S314
Wersja: 2.0
Autor: Ralexx
Źródło: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Download: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.

[b]Opis:

Pamiętacie Sanosa S314? Był bardzo słabo wykonany, nawet jak na betę. Dzisiaj wyszła już wersja 1.0.
Sporo rzeczy zostało dodanych i poprawionych, ale dźwięki z MAN-a dalej są (:? ), aczkolwiek uważam, iż model jest wart pobrania.
W źródle jest jeszcze link do pobrania template do robienia nowych malowań (wymagana rejestracja).

Moja opinia nt. tego wozu (starej wersji):
Do wyboru mamy 20 wersji, w tym modele miejskie, podmiejskie i turystyczne o różnych długościach, od 9,3 metra po 12,2 bodajże, z automatyczną oraz manualną skrzynią biegów. Sporo malowań, m.in. przewoźnika "Lasta" czy GSP Belgrad, czyli idealnie pasujące na mapę Belgradu. Optymalizacja nieznacznie spadła w stosunku do wersji beta, ale to jest zrozumiałe. Minusem jest ten paskudny wyświetlacz, który nie pasuje do tego wozu, średnie dźwięki, inne niż z SD200, aczkolwiek przywodzące na myśl tenże pojazd, trochę jajowato kręcąca się kierownica, trudne robienie malowań ("milion" plików odpowiedzialnych za malowanie), i czterobiegowa skrzynia biegów w wersji turystycznej czy międzymiastowej, przez co przy znośnych obrotach da się jechać tylko 60km/h, względnie 65.
Ogółem polecam, nie jest to jakiś majstersztyk, lecz da się jeździć.
Jest skrzynia manualna która w sumie i tak nie działa. Jak się wrzuci bieg to silnik się przegazowuje i leci jak wariat do przodu:(
To chyba trzeba zainstalować poprawkę na manuala z ŁAZ-a A141.
Legenda PKS i saobraćajów wszelakich. Długo wyczekiwany pojazd. Ocena dla niego wynosi... 0/10. Słownie: zero na dziesięć.
Dlaczego?...

1. Bryła z VBusa. Po "tuningu", z zapieczonymi teksturami, ale to dalej niewymiarowy, kanciaty model z VBusa. Ralexx mógłby poświęcić trochę więcej czasu i zbudować model z prawdziwego zdarzenia (ma umiejętności przecież), zamiast pudrować psią kupę, ale po co...
2. Dźwięki z SD200. No ludzie trzymajcie mnie. Model robił Jugol, z ojczyzny tych pojazdów, i nikt nie mógł tego nagrać dla niego?
(19.09.2016 15:35)kacper_IK160P napisał(a): [ -> ]2. Dźwięki z SD200. No ludzie trzymajcie mnie. Model robił Jugol, z ojczyzny tych pojazdów, i nikt nie mógł tego nagrać dla niego?
Może w realnym świecie już wszystkie wozy z tego modelu poszły do kasacji i zrobienie dobrej jakości dźwięków z oryginału jest niełatwe? Z kolei, jeśliby zgrać coś archiwalnego, mogłoby nie brzmieć zbyt dobrze i z kolei ktoś by to krytykował, „że już lepsze byłyby standardowe dźwięki z MAN-ów”.
Akurat tak się składa, że w krajach dawnej Jugosławii jeździ jeszcze sporo Sanosów S314 (i S415 też, a nawet i S14 się trafiają). Dowodem tego są świeże zdjęcia i nagrania na grupach facebookowych.
Nowa wersja dla OMSI 2
Dzięki Jendomen udało się naprawić przekładnię (mod do SU220) i dodano nowy silnik, dźwięki z SANOSa S-115 (wykonane dzięki Nemorosus).
Dodano też inne ulepszenia. Dźwignia zmiany biegów jest animowana, nowe tekstury, nowe szczegóły ...
Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Należy usunąć poprzednią wersję przed instalacją nowej.
[Obrazek: novi_zpsyni1dzql.jpg]
[Obrazek: POSTER_zpsvg7yknrf.jpg]
Link do pobrania nowej wersji dla OMSI 2 nie działa.
Link zaktualizowany.
Przekierowanie