Strefa OMSI

Pełna wersja: Lublinianie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam!

Prosiłbym o kontakt ze mną Lublinian. Mam pewną ciekawą ideę ale muszę mieć pomocników.


Mój nr GG: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.

Jeżeli będą chętni i mój pomysł wejdzie w życie to wtedy oficjalnie powiem o tym na forum.

EDIT: Oraz zgłaszać się przez system PW
Dobra powiem o idei. Chodzi o stworzenie mapki "projekt Lublin" każdy stworzył by swoja ulubioną linię a potem byśmy to połączyli:D.

Ale to tego potrzeba chętnych. Ja po powrocie do Polski się biorę za linię 55
Czy ma może ktoś zapowiedzi przystankowe co najmniej dobrej jakości?? Bardzo by mi się przydały. Nie powiem po co :X
İmage

W dniach 16-22 września obchodzimy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który tradycyjnie wieńczy Dzień bez Samochodu. Jest to ogólnoeuropejska kampania edukacyjna na rzecz bardziej zrównoważonych zachowań transportowych. Wzorem lat ubiegłych ZTM w Lublinie włącza się w akcję na rzecz promocji komunikacji miejskiej jako alternatywnego środka transportu. Dołącz do nas!

W piątek - 20 września br., właściciele samochodów będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, realizowanej na zlecenie ZTM w Lublinie. Warunkiem jest posiadanie podczas podróży ważnego dowodu rejestracyjnego swojego auta. Wszystkie osoby, które skorzystają z tego uprawnienia otrzymają specjalne naklejki promujące "Dzień bez samochodu".

Dodatkowo, w niedzielę - 22 września br. odbędą się bezpłatne przejazdy turystycznym trolejbusem ZIU-tek, który będzie kursował na trasie: Królewska - Zamojska - Fabryczna - Wolska - Kunickiego - pętla Abramowice - Kunickiego - Wolska - Fabryczna - Zamojska - Lubartowska - Obywatelska - Chodźki - Obywatelska - Lubartowska - Królewska. Trolejbus będzie rozpoczynał kursy z przystanku Brama Krakowska 02 i będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach na trasie. Linia „T” będzie kursowała w godzinach 12:00 - 16:00 z częstotliwością co 60 minut.

W ramach kampanii na ponad 50 pojazdach komunikacji miejskiej pojawią się motywy graficzne z hasłem "Lubię dzień bez samochodu" i propozycją alternatywnego środka transportu – autobusu lub trolejbusu.

W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na to, że korzystanie z transportu zbiorowego może okazać się wygodniejsze niż jazda własnym samochodem. Zachęcamy zmotoryzowanych mieszkańców Lublina do skorzystania z autobusów i trolejbusów oraz sprawdzenia jak wiele już się zmieniło w lubelskiej komunikacji. Ponadto dziękujemy już korzystającym z komunikacji zbiorowej za to, że razem z pieszymi i rowerzystami kształtują nowoczesne i proekologiczne wzorce zachowań.
Ktoś chętny do zabawy w Komunikacyjnego RPG? (PBF)
Jeżeli fajnie to wymyślisz, to czego nie? Jest tu klika osób z Lublina więc może
[Obrazek: 1374743_481621741945899_694796287_n.png]
W związku z pierwszym dniem kursowania dziennej linii komunikacji miejskiej na trasie Lublin-Świdnik i przeprowadzonymi na tę potrzebę pierwszymi obserwacjami, Zarząd Transportu Miejskiego informuje, co następuje.

Cieszy nas fakt, że już pierwszego dnia linia odnotowała duże napełnienie. Z porannych kursów odjeżdżających ze Świdnika skorzystało średnio około 30 osób. Największe napełnienie, blisko 70 osób, było na kursie o godz. 6:42 z przystanku Świdnik - helikopter. Jest to dla nas ważna informacja pod kątem planowania przydziału taboru. Sytuacja napełnienia pojazdów będzie oczywiście przez nas na bieżąco monitorowana, a przydział taboru zmieniany odpowiednio do faktycznych potrzeb przewozowych.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to pierwszy dzień kursowania linii i pasażerowie chcą sprawdzić jak korzysta się z nowej oferty przewozowej. Stąd większość osób jeszcze nie podjęła decyzji o zakupie biletu okresowego i skorzystała z biletów jednoprzejazdowych kupując je bezpośrednio u kierowcy lub w automacie zamontowanym w pojeździe linii nr 55. Przypominamy, że bilety te można nabyć również w automatach stacjonarnych zlokalizowanych na terenie Lublina (łącznie 29 automatów) jak również w automatach mobilnych w innych autobusach i trolejbusach (łącznie 138 pojazdów), nie tylko tych kursujących na linii nr 55. Warto również pamiętać, że jednorazowo można kupić większą ilość biletów, np. od razu można nabyć bilet również na drogę powrotną lub na kolejne dni. Bilety jednoprzejazdowe są dostępne także za pomocą telefonów komórkowych w systemach mPay, moBilet, Skycash i Callpay.

Dodatkowo, w początkowej fazie funkcjonowania linii, na kursach cieszących się dużym zainteresowaniem będzie obecny konduktor, który będzie prowadził sprzedaż biletów. Rozwiązanie to, jako uzupełnienie sprzedaży za pośrednictwem automatu biletowego, wraz ze współpracą ze strony pasażerów, z pewnością wpłynie na zmniejszenie liczby osób kupujących bilety u kierowcy, a tym samym pozwoli na punktualny odjazd autobusu z przystanku.

Niemniej jednak cały czas zachęcamy pasażerów, którzy codziennie lub często będą korzystać z nowego połączenia do Świdnika, aby zdecydowali się wybrać bilety okresowe, a więc rozwiązanie korzystne zarówno pod względem finansowym jak i funkcjonalnym. Mając bilet okresowy, nie musimy pamiętać o codziennym kasowaniu biletu. Bilet okresowy pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Ponadto, użytkownicy biletów okresowych mogą korzystać ze zniżek wynikających z programu lojalnościowego „BusBonus”.

Pierwszym krokiem do posiadania biletu okresowego jest wyrobienie Karty Biletu Elektronicznego, czyli nośnika, na którym będzie można zakodować elektroniczny bilet okresowy. W tym celu należy złożyć wniosek o wydanie Karty Biletu Elektronicznego osobiście w jednym z 36 punktów zlokalizowanych na terenie Lublina. Listę punktów można wyszukać na naszej stronie internetowej w zakładce „Sprzedaż biletów”. Po zaznaczeniu opcji „wniosek o wydanie KBE” i naciśnięciu przycisku „wyszukuj”, otrzymamy pełną listę wszystkich punktów, w których można taki wniosek złożyć. Wniosek można złożyć także przez Internet, czyli wypełnić wniosek dostępny na stronie http://www.karta.ztm.lublin.eu, przesłać go drogą elektroniczną, a następnie osobiście potwierdzić dane w nim zawarte, w punkcie ZTM na al. Kraśnickiej 25.

W chwili obecnej, z uwagi na rozpoczęty rok akademicki i duże zainteresowanie ze strony studentów, czas oczekiwania na Kartę to około 5 dni.

Jednocześnie przypominamy, że osoby, które są już użytkownikami Karty Biletu Elektronicznego nie muszą wyrabiać drugiej Karty. Wystarczy, że na Karcie, którą posiadają, zakodują odpowiedni rodzaj biletu. W przypadku, kiedy pasażerowie posiadają już zakodowany na Karcie bilet okresowy ze strefy miejskiej, a chcą korzystać na bilecie okresowym na trasie Lublin - Świdnik, powinni kupić drugi bilet okresowy ważny w granicach administracyjnych gminy Świdnik, w cenie 50 zł normalny lub 25 zł ulgowy. Z kolei studenci mogą zakodować bilet okresowy na elektronicznych legitymacjach studenckich.

Wszystkich zainteresowanych zakupem biletów okresowych zapraszamy na stronę http://www.karta.ztm.lublin.eu. Znajdują się tam wszystkie informacje niezbędne z punktu widzenia przyszłego użytkownika Karty Biletu Elektronicznego.

Dane dotyczące ilości i rodzajów sprzedawanych biletów z podmiejskiej strefy biletowej będą przez nas oczywiście analizowane i będą stanowić podstawę do podjęcia ewentualnych innych decyzji w zakresie rozszerzenia sieci sprzedaży, tj. uruchomienia na terenie Świdnika dodatkowych punktów sprzedających bilety okresowe, czy też automatów stacjonarnych sprzedających także bilety jednoprzejazdowe. W chwili obecnej na terenie gminy sąsiedniej uruchomione są cztery punkty doładowań biletów okresowych (ul. Kosynierów 10, ul. Targowa 9/6, ul. Okulickiego 8j, ul. Niepodległości 29a). Jednocześnie informujemy, że jeden z operatorów automatów stacjonarnych podjął już działania umożliwiające lokalizację urządzenia na terenie Świdnika.

ŹRÓDŁO

ZDJĘCIA:
İmage
İmage
Dziś jechałem 55 z Pl. Wolności... Kurs ofc. do Świdnika.

Na przystanek podjeżdża gniot, a zaraz za nim Citarka do Świdnika. Autobus zmieścił się tylko pierwszą częścią na zatoczce więc zostałem zmuszony do wejścia 2 drzwiami (czego nie lubię)... Niby nic nadzwyczajnego, ale patrzę że cała pierwsza część do przegubu zapchana, nie dało się oddychać natomiast przegub jak i druga część pusta..... Pewne studentki nawet rozmawiały o tym czy w przegubie wolno stać podczas skręcania... xD Nie wiem czy to jakaś fobia świdniczan przed przegubami czy się boją po prostu że przód pojedzie, a tył zostanie XD
UWAGA!

Przygotowałem dla was KONKURS WIEDZY O KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W LUBLINIE. Udział może brać każdy z Lublina i nie tylko. Przewidziana nagroda!. Jeżeli znajdzie się grupka chętnych to możemy startować.

REGULAMIN I INFORMACJE I EDYCJI KONKURSU WIEDZY O KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W LUBLINIE:
1. Konkurs składa się z 20 pytań i zawiera:
  • pytania zamknięte
  • pytania otwarte
  • pytania typu P/F
2. Do zdobycia jest 29 punktów.
3. Jeżeli ktoś będzie w czasie rozwiązywania korzystał z innych stron internetowych (zostanę o tym poinformowany) utraci kilka punktów.
4. Nagrodę otrzyma każdy kto osiągnie wynik co najmniej 90%.
5. O zwycięzcach poinformuję w tym wątku.
6. Aby się zgłosić należy napisać mi PW z deklaracją.
7. Konkurs będzie aktywny do 11.11 włącznie (do tego czasu można udzielać odpowiedzi)
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie