Strefa OMSI

Pełna wersja: Dolnoślązacy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Pokażmy Strefie ilu nas jest, niech każdy napisze skąd jest:)

Ja zacznę: Wrocław-Śródmieście
Kto chce to się wypowie.

3.02.2014, około godziny 11. Miejsce : Środa Śląska, krzyżówka przy EKO. Bus osobowy marki Mercedes Sprinter, przewoźnika Tarnowscy, nieznanej mi akurat relacji w każdym razie startujący ze Środy Śl. unika kolizji z Mercedesem klasy A, przez bliskie spotkanie ze znakiem drogowym. Historia zdarzenia jest krótka. Dojechałem na krzyżówkę i zatrzymałem się aby przepuścić samochody z lewej i prawej strony ( ja skręcałem w lewo ). Po mojej prawej stronie nadjechał wyżej wspomniany Mercedesik, który również zatrzymał się , ponieważ miał zamiar skręcić w lewo ( w moją stronę ). Kierowca busa, który był w odległości około 20 metrów, widział stojący samochód a mimo to nie wykonał prawidłowego manewru hamowania , tylko z prędkością poniżej 50 km/h ucieka na pobocze i uderzając wygina w pół drogowskaz. Przyuważyłem dwie ciekawostki. Po pierwsze: bus miał pasażerów, którzy chyba nie podzielili zadowolenia kierującego. Po drugie, facetowi coś w cholerę się spieszyło aby odjechać dalej, bo chwilę potem wrzucił wsteczny, gaz do deski, i pogwizdał kołem po asfalcie ( reszta była na ziemi ). Uciekł i tyle go widzieli. Jedyne uszkodzenia jakie miał to prawdopodobnie zarysowaną maskę. Poniżej zdjęcie wykonane przez pasażera ( ja byłem kierującym ):

[Obrazek: rt1l.jpg]

Ogólnie opinia o zachowaniach busiarzy ( oczywiście nie wszystkich ) nie jest przychylna: pakują się jak chcą, gdzie chcą, wykazują nieprzyzwoitą tendencję do łamania praw ruchu drogowego i ogólnie stwarzają niebezpieczeństwo.
Chciałem zapytać: Na wrocławskiej linii 125 można jeszcze zobaczyć autobusy przegubowe? Jakie 18 metrowe pojazdy można spotkać w tej linii autobusowej?
Nie jestem z Wrocławia, to i pytam.

Dzięki i pozdrawiam:D
Jest bardzo małe prawdopodobieństwo spotkania przegubowca na 125. Jednak jak spotkasz to może być to:
-Citaro G
-Volvo-Jelcz 180M
-Volvo B10MA

Też jest możliwość, że akurat w tej chwili na linii będzie jeden przegubowy wóz awaryjny i byłoby to długie Citaro.
Ale ty sam jesteś z Wrocławia? I korzystasz z autobusu tej linii?
Tak, jestem z Wrocławia. Z tej linii nie korzystam, ale po prostu większość osób wie jak wygląda sytuacja z przegubami na 125.
(13.04.2014 20:01)Lions napisał(a): [ -> ]Tak, jestem z Wrocławia. Z tej linii nie korzystam, ale po prostu większość osób wie jak wygląda sytuacja z przegubami na 125.
Jakie opinie jest mieszkańców Wrocławia o sytuacji z przegubami na linii 125?
Też z Wałbrzycha:) Ale fajny wariant szykuje się linii numer 5 od pierwszego lipca.Dodam ze będzie to kursować w soboty i niedziele.
Wymagająca trasa w niektórych momentach https://goo.gl/maps/iU0P3
Nie wiem jak w Krakowie:-) Ale do nas dotarły ostatnie zamówione PES-y, odpowiodnio siódma oraz ósma.Dostały numerki #3207 oraz #3208.
Jeśli ktoś ma jutro czas i ochotę wybrać się do Polkowic, lub jest z Polkowic to zapraszam na PW
Stron: 1 2
Przekierowanie