Strefa OMSI

Pełna wersja: Poznań by Pitoras 3.0a
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Poznań by Pitoras 3.0a

Witam serdecznie.
Mam przyjemność zaprezentować wam trzecią już wersję mojej mapy Poznania i tym samym pierwszą część większego poznańskiego projektu  
Mapa ukazuje stan na rok 2015/2016. Dostępne są linie 73, 320 (dawna 70), 321 oraz 398. Uległa (możliwe że tymczasowo) likwidacja linii nocnej 237 ze względu na brak terenu. Dodana została realna zajezdnia P.W. Transkom, poprawiono optymalizację, otoczenie na linii 73 i wiele innych

Zabrania się:
Zabrania się na innych mapach używać obiektów z folderu:
Poznan_70\Przemo11\Poznan
Zabrania się modyfikowania oraz publikowania pliku hof, malowań oraz bitmap!
Wykorzystywanie pliku hof/bitmap na innych mapach oraz vFirmach jest zabronione!

Zezwalam na modyfikowanie mapy oraz udostępnianie modyfikacji.

Podziękowania dla:
@grubyw111, @goppel - za szczegółowe uwagi oraz testy
@sliwma - za hof, bitmapy, malowania oraz zapowiedzi
@Przemo11 - za obiekty dedykowane
@poznaniak221 - za obiekty dedykowane
@Lubel - za realny rozkład jazdy
@Allison - za wykonanie malowania dla wozu #3008 (NL223 - Stadtbusfamilie)

pozostałym - za pozostałe testy i uwagi 
Przekaż darowiznę

Film:
I wreszcie nadszedł czas na download

Aktualna wersja to: 3.0a

Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Poprawka na rozkłady SRG

Wyświetlacze na mapie działają tylko w autobusach jej dedykowanym, czyli: MAN NG312, MAN NL223 (Stadtbusfamilie), Solaris Urbino by CraherPL. Jeśli używasz tych pojazdów a wyświetlacze nadal nie działają, pobierz poprawkę i wklej do folderu Vehicles!

Brawo, piękna mapa. Po udanym PKM kolejna bajeczna mapa twojego Autorstwa:)
Ja jako "pół tester" mapy mogę się wypowiedzieć, że jest naprawdę na wysokim poziomie. Ile dodatków testowałem, to na tym było najmniej błędów. Owszem, zdarzały się niedoskonałości ale były one akceptowalne, i w żaden sposób nie przeszkadzały czy w rozgrywce czy testowaniu. Mapę polecam każdemu, nie jest ciężka, przynajmniej w moim odczuciu. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa z Polskiej sceny moderskiej.

Chciałem podziękować tobie @Pitoras za tak świetny projekt i wszystkim współautorom, odwaliliście kawał dobrej roboty, oby tak dalej.

Pozdrawiam, Filop.
Kolejna mapa twojego autorstwa która jest dobra:D
Na plus zasługuje zrobienie zajezdni TRANSKOM i zmienienie linii 70 na 320.
Optymalizacja no wiadomo OMSI jednego dnia dobrze działa a jednego strasznie przycina. Jedyny minus to taki, że w zajezdni TRANSKOM nie da się zatankować.

Ocena:
9,5/10
Jak mam w zwyczaju, nie zamierzam pisać marnej oceny, tak jak niektórzy, by nabić sobie jedynie nic nie znaczący licznik postów, więc we wstępie chciałbym po raz kolejny pogratulować wynikom Twojej, a w zasadzie nawet Waszej pracy, jaką niewątpliwie włożyliście w ten właśnie projekt. To naprawdę prawdziwa przyjemność, gdy po ciężkim dniu w pracy lub na studiach, można się zrelaksować przy zgranej do standardu .mp3 muzyce, jadąc bolechowskim cudem techniki poprzez knieje w kierunku Janikowa, czy też krążąc po Koziegłowach w poszukiwaniu Zakładów Drobiarskich.

Odnośnie nowych rzeczy, ciasne uliczki gminy Czerwonak ujęły mnie doszczętnie. Koniecznie muszę sprawdzić, czy 15-metrowym Solarisem dam radę wykręcić skutecznie tam gdzie miałem problem zrobić to krótszym wozem. Zawiedziony jestem natomiast wyglądem terenu przy dworcu kolejowym w Czerwonaku. Sądzę, że można go nieco urozmaicić jakimiś obiektami, choć i tak jest dobrze.

Jeśli chodzi o drobne uwagi, to nie będę krytykował czasu oczekiwania na sygnalizacji świetlnej, bo nie wiem jak wygląda to w świecie rzeczywistym, jednak jadąc którąkolwiek linią, najwięcej opóźnienia zawsze łapię na światłach, nawet jadąc poza godzinami szczytu, więc to taka skromna uwaga. Czasami zdarzyło mi się również zauważyć niespasowanie ze sobą splinów, ale powiedzmy, że można przymknąć na to oko, patrząc na frajdę, jaką jazda po wirtualnym Poznaniu i okolicach rzeczywiście oferuje.

Tak, jak napisał @Filop, pozycja obowiązkowa na polskiej scenie - Chapeau bas Panowie, zrobiliście to naprawdę dobrze.
Miałem możliwość przetestować mapę troszkę wcześniej i byłem pozytywnie zaskoczony, że została mapa poprawiona przy FPS, ja miałem duże spadki w nie których miejscach, ale teraz jest lepiej, Mapa jest bardzo dobrze zrobiona co mnie bardzo cieszy i na pewno innych <kierowców> . Życzę szerokości! na drogach tej mapy!
Postanowiłem dziś przetestować mapę i jestem pod wrażeniem. Jeśli chodzi o spadki FPS były one odczuwalne i mnie to zaniepokoiło.
Po zmianie konfiguracji spadki zniknęły. Życzę wszystkim wielu kilometrów na tej mapie!
Mapa 10/10. Pitoras nadal trzyma poziom w tworzeniu map. FPS wzrosły w kilku miejscach, Podczas jazdy linią 398 czsami miałem wrażenie że gram na mapie Projekt PKM a szczególnie mowie tu o okolicach Kicina. A tylko minus ode mnie na każej lini która zatrzymuje sie na Kozieglowy os. karolin nz, gdy zapowiada przystanek to sie zapętla i zamiast powiedzieć "Następny przystanek Kozieglowy os. karolin nz" leci jeszcze przez około minute jakaś lista przystanków.
(uwaga od współautora)
To jest symulacja błędu sterownika SRG5000P który przez pewien okres właśnie tak się zachowywał. Jeśli się nie podoba, można przełączyć przystanek w przód i w tył na IBISie.
Dla mnie to trochę cios w kolano, że hof został zrobiony pod parę pojazdów dosłownie, a innymi można jeździć ale wyświetlacze nic nie wyświetlają. Jak dla mnie zdecydowanie minus a zrobienie takiego czegoś. Rozumie zabiegi realne i te sprawy no ale bez przesady.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie