Strefa OMSI

Pełna wersja: zmiana domyślnego programu do otwierania linków typu "mailto:"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć:) , mam taki problem, po kliknięciu w pewien link, dokładnie: niezbednik@niedziela.pl wyświetliło mi się okno dialogowe pytające o program domyślny do otwierania linków typu "mailto:". Wskazałem przeglądarkę Chrome - skutek taki, że nie otwiera ich wcale, zaś po wybraniu opcji "otwórz w nowej karcie" dodaje przed adresem to właśnie rozszerzenie i wygląda to tak mailto:niezbednik@niedziela.pl, karta jest oczywiście biała. Chciałbym zmienić i wyłączyć w Chrome to rozszerzenie, ale w ustaw. przeglądarki nie znajduję takiej opcji, w panelu Sterowania>Sprzęt i dźwięk>Autoodtwarzanie (tam, gdzie zmieniamy programy domyślne) również nie. Nie wiem, co robić:(
To jest adres e-mail, a jako program domyślny wybierasz swoją zainstalowana poczte na komputerze. Wtedy po kilknieciu będzie można wysłać wiadomość.
Instrukcja dla Windows 7, ale w ósemce wygląda to podobnie.
1. Kliknij przycisk Start, potem wybierz element Programy Domyślne. Ewentualnie w panelu sterowania wybierz opcję małe ikony (menu rozwijane w prawym górnym rogu okna) i tam będziesz miał programy domyslne)
2. Kliknij element Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne. (prawdopodobnie znajdziesz go na liście z lewej)
3. W oknie kategorii, kliknij przycisk opcji 'Niestandardowa , by rozwinąć tę kategorię.
4. Pod Wybierz domyślny program poczty e-mail, kliknij aplikację, której chcesz używać (np. Outlook, Thunderbird, Eudora).
5. Naciśnij Ustaw ten program jako domyślny
Naciśnij OK na dole okna.
Niestety po ustawieniu na Mozillę Thunderbird (innego programu nie pokazuje, jako możliwego do wybrania:P ). Outlooka nie mam. Nadal nic się nie dzieje inczej, niż było
Przekierowanie