Strefa OMSI

Pełna wersja: System reputacji - podziękowania a zwykły "+"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Punkty reputacji, czyli podziękowań służą podziękowaniu za pomoc. Jak widać wiele użytkowników dostaje "repy" za np. zdjęcia pojazdów komunikacji miejskiej lub screeny z gry. Chciałbym, żeby albo zostało jak jest, tylko z nieco zmienionym podpisem, np. "Podoba mi się/Podziękowanie", albo jeżeli się da, to podziękowania tylko za pomoc.
Pozdrawiam. Nie ma to związku z sytuacją z WIPami, to tylko luźna sugestia.
Nie, punkty reputacji służą podziękowaniu. Za pomoc, za umilenie chwili ciętą ripostą, ładnym screenem, za wykonanie dodatku dla twórcy, za wykorzystanie dodatku od twórcy itd. Moim zdaniem pomysł bez sensu, ewentualnie można zmienić na np. zerżnięte z Fejsbuka "Lubię to!", tylko po co?
Ładnym screenem przedstawiającym jakieś nie wiadomo co za które reputy dostaje dany osobnik od innych osobników z jakiejś grupki na której dzielą się tym nie wiadomo czym;)
A ja jednak jestem zdania, że system przyznawania reputacji powinien być włączony tylko w działach z dodatkami i pomocą techniczną, bo to jest w sumie według mnie bezsensowne nabijanie reputów. Dodatkowo jestem zdania, że każdy przyznany punkt powinien zawierać zdanie argumentujące postawienie plusa. Pozwoliło by to uniknąć nabijaniu plusów za pierdoły. Kiedyś punkty reputacji były wyznacznikiem, czy dany osobnik jest ważny i coś wnosi do sceny Omsi, czy nie. Teraz zostało to zanurzone, bo wiele osób ma dobre kilkadziesiąt "+" za nic nie wynoszące screeny z gry. Wydaje mi się, że powinno się tym nagradzać ludzi za jakiś faktyczny wkład (czyt. pomoc techniczna lub dodatek), a nie za zdjęcia autobusu, czy coś podobnego. Wzamian można by wprowadzić jakieś punkty neutralne o wartości zerowej, które dotyczyłyby wszystkich działów oprócz wspomnianych wcześniej przeze mnie. Pozwoliłoby to w pewnym sensie zachować obecny charakter "plusomanii", a dodatkowo sprawiło by to przejrzystość jeśli chodzi o "przydatność" (sorry za określenie, nic lepszego mi nie przyszło do głowy) danego użytkownika.
Ja tam zgodzę się z Kubą, jednak jakimś zamiennikiem za reputy w Pogaduszkach (a tym bardziej w "screenach") mogłaby być forma jakiegoś... czegoś. :E
Wiem, że pewnie wymagałoby to jakieś większej zmiany w strykturze forum oraz nagradzania, jednak słowne "podziękowanie" w "screenach" jak dla mnie powinno zostać z tego względu, że jednak czasami sam daję reputa (bo nic innego nie ma) aby zaznaczyć, że dane zdjęcie/a wykonane przez autora mi się spodobały (nie to co jest na zdjęciu, np. prywatny model, mapa itd. tylko po prostu dobry kadr).

Rzeczywiście. Reputacja jest jakimś mniejszym wyznacznikiem do rang, kto jest bardziej twórczy, a kto nie, jednak dawanie komuś reputa, a on dzięki nabitej ilości ma ich więcej niż autor jakiegoś większego dodatku jest dla mnie co najmniej dziwne.

Jestem za odłączeniem Podziękowań i tak jak napisał Kuba, zostawić je w wątkach wymagających jakiegoś większego wkładu niż wstawienie zdjęcia, jednak tak jak zaznaczyłem, powinna zostać dodana jakaś opcja mniejszych punktów za sprawy mniej ważne (jak np. screeny czy tam nie wiem, poprawienie czyjeś złej odpowiedzi w Pogaduszkach czy tam rozmowach o pojazdach itd.).
Również się zgadzam z przedmówcami. Uważam że system reputow powinien być tylko w działach które rzeczywiście wymagają stworzenia czegoś wiekszego.
po co zmieniać system reputów? lepsze to przeciwieństwo dobrego... Działa dobrze, a każdy sam postanawia czy chce dać plusa czy nie.
No jednak wg mnie punkty reputacji powinny być przyznawane za rzeczową wiedzę/pomoc w kwestii OMSI, a niżeli za ładnego screena czy obrazek dodatku VIP itp. Więc w pełni popieram pomysł zmiany.
Ogółem reputy powinny być przyznawane w działach Pobieralnia, i DPT z PZZD. Sama nazwa podziękowanie służy podziękowaniu za pomoc czy dodatek. Najwyżej jeszcze w dziale z dodatkami VIP, ale niekoniecznie.

Pozdrawiam,
KMSzczecin.

Wysłane z mojego P9 Lite poprzez Tapatalka.
To nie są punkty reputacji. Zwą się jak zwą ale zastosowanie zostało zmienione by nie było tego samego co na padniętym forum i w dodatku są usunięte neutralne i ujemne punkty. To są punkty podziękowań zaadoptowane z punktów reputacji i nie mają nic wspólnego z reputacją na forum. Dokładny odpowiednik lajków na oficjalnym forum. Wyznacznikiem reputacji są rangi.
Przekierowanie