Strefa OMSI

Pełna wersja: MAN SU 283/313
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: 0WD8WQl.jpg]

Projekt: MAN SU 283/313
Wersja: oficjalna 1.0
Autor: Jendomen
Źródło i download: LINK
Na dole strony wielki obrazek download.

Opis:
Podmiejski, średniopodłogowy autobus MAN produkowany w fabryce w Ankarze od 2000 roku. Przednie pojedyncze drzwi, natomiast drugie mogą być pojedyncze lub podwójne za lub przed tylną osią. Silnik ma wersję 280 i 310km. Są czterobiegowe automaty i sześciobiegowy manual. Siedzenia i wyposażenie wnętrz autobusu są dostosowane do wymagań klienta, dzięki czemu w paczce są autobusy z dużymi różnicami. Na drogach byłej Jugosławii możemy je spotkać często. Produkcja została przerwana w 2010 roku

Skriny:
[Obrazek: BW0aSpf.jpg]
Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Po teście wersji SU313 w lewarze z 2001 wyrażę swoją opinię:
Model fajny, do wyboru mamy wersje z 2001 do 2007, oczywiście w lewarku i automacie. Biegi w lewarze trochę krótkie, ale da się żyć. 80km/h wyciąga spokojnie. Mamy sporo malowań do wyboru - chorwackiego PROMET'u, serbskiej LASTA'y, Nis-Ekspresu, słoweńskiego LPP, i innych. Są dostępne różne układy drzwi - 1-1-0, 1-2-0 i 1-0-1. Są wyświetlacze i dykty (niestety w systemie znanym z SD'ków). Mają też różne dźwięki - te pierwsze rodem z MAN-a UL, nowsze - trochę inaczej brzmiące, ale zalatujące i tak UL-ką. I mamy ciekawy bajer - wyciąganą tabliczkę "szkolny", de facto z niemieckim znakiem, ale to można sobie zmienić w plikach.
Jest też automatyczne sprzęgło, czego się szczerze nie spodziewałem.

Ale żeby nie było za kolorowo, są też wady, m.in. paintowa bryła i niektóre tekstury, wyświetlacze/dykty w systemie "SD'kowym" (bodaj ANNAX), nie brudząca się buda, dziwny dźwięk retardera i średnie kamery, zwłaszcza patrząc w prawo.

Moja opinia dla tych wozów to 8/10, pomijając błędy które wymieniłem wyżej model jest jak najbardziej godny polecenia.

Poza tym wie ktoś gdzie znajdę dyktę w SU283/automat? :E
Całkiem fajne autobusy. Przestrzeń pasażerska nie jest na najwyższym poziomie, ale pulpit, bryła i dźwięki są całkiem fajne. Trochę nieprzemyślane są kammery, ale to już zostało wyżej wspomniane. Mamy do dyspozycji dużo wersji, różny układ drzwi, manualne, automatyczne skrzynie... Krótko mówiąc jest ok.

(03.02.2017 15:16)Karosa89 napisał(a): [ -> ]Poza tym wie ktoś gdzie znajdę dyktę w SU283/automat? :E

Dykta jest w szufladzie kasetki, tak samo jak i kołpaki :iksde:
Pojazd ma potencjał, tylko trzeba dobić bugi. Swoją drogą jak ktoś ma kontakt z Autorem to proszę o zgłoszenie Mu poniższych, ewentualnie maila możecie podać, jeśli Autor zna Angielski to się jakoś z nim dogadam:-)

Plusy:
-Ciekawa deska rozdzielcza, takiej jeszcze nie było.

Minusy:
-Bug z podwójnym dźwiękiem zamykania drzwi.
-Bug z lampkami od drzwi (czasami wariują i np. jak otwieram przednie to zapalają się obydwie, również ta na przycisku od tylnych, czasami jak otwieram tylne to nie zapala się żadna).
-Bug z kolorem lampki przeciwmgłowych tylnych (wiem że się czepiam, ale ja deskowy pedant jestem, jest zielona a powinna być chyba żółta).
-Bugi z lampkami hamulców: (H) powinna być pod przystankowy, ale jest NŻ. (P) powinna być od postojowego, ale jest od przystankowego. (!) powinna być od braku powietrza, ale jest od postojowego. (H)== nie działa, a powinna być od NŻ. Sami przyznacie że trochę to pomieszane :-P
-Niska rozdzielczość tekstur obrotomierza.

Ogólna ocena 6.5/10 ze względu na bugi.
Po naprawie będzie fajna bryczka:-)

EDIT: Zaczynam grzebać w plikach, zobaczę co da się zrobić.
EDIT2: Chyba ogarnę te lampki, tylko muszę zgodę Autora uzyskać na wydanie poprawki. Jak macie kontakt do Niego to bym prosił o podanie maila.
EDIT3: Udało mi się ogarnąć lampki. Teraz kwestia zgody Autora.

EDIT4: Mam już maila do Niego, pozostaje jeszcze kwestia kilku niejasności w tych lampkach. Ta decha jest dosyć nietypowa więc założę temat aby wyjaśnić znaczenie niektórych lampek. Np. ten MAN ma aż 3 lampki od akumulatora co jest raczej nietypowe.
Jeśli chodzi o zgodę autora, to na wydanie poprawki nie trzeba mieć jego zgody, jeżeli w paczce z twoją poprawką będzie tylko zmodyfikowana treść bez reuploadu całej paczki. Natomiast jeśli chodzi o kontakt, to chyba tylko przez formularz na stronie: http://vbus-slo.weebly.com/kontakt.html
Przekierowanie