Strefa OMSI

Pełna wersja: Katowice-Ligota
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Długo zbierałem się by zaprezentować efekty mojej pracy - rozpoczętej w grudniu 2015.

Początkowo mapa miała zawierać całą linię 12 z początku 2015 (bez obsługi KWK Wujek). Po ponad roku prac i wykonaniu prawie całej ligoty zdecydowałem się na razie wykonać fikcyjną linię 112 (połączenie realnych linii 12 i 46) jeżdżącą na trasie Ligota Akademiki -> Ligota Zadole i z powrotem.
Tworząc rozkłady wzorowałem się na realnych wyjazdach linii 12 z Ligota Akademiki (http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co=r...rasy=19733)
Mapa najprawdopodobniej zostanie wydana niedługo, jest do wykonania parę niezbędnych rzeczy.

Zdjęcia:
[Obrazek: 6KFwP2x.jpg]
[Obrazek: eKahU5M.jpg]
[Obrazek: n1wTaNH.jpg]

Film z przejazdu:
Świetna mapa, wszystko wygląda dosyć realnie i to jest ważne
Mapa naprawdę bardzo dobrze wygląda. Co planujesz po wydaniu:
-Trochę przerwy od edytora?
-rozdzielenie linii 112 na tą 12 i 46?
-Czy może jakieś inne linie?
Można powiedzieć że pierwsza mapa Katowic która jak widać jest na ukończeniu.
Jestem pod ogromnym wrażeniem realności tej trasy! Co prawda na mapie brak obiektów dedykowanych, jednak w każdym miejscu widziałem, gdzie "jesteśmy".
Mieszkam po sąsiedzku na Panewnikach i z ogromną chęcią spędzę na tej mapie sporo czasu. Dla mnie twój post jest niewątpliwie dużą niespodzianką i nie sądziłem, że spotka mnie kiedykolwiek taka przyjemność w Omsi.
Jak już wydasz Ligotę - to zapraszam na piwko koło pętli w Panoramie lub na pizzę w Italiano, które mijamy po drodze!:)
(14.04.2017 09:31)Lipka napisał(a): [ -> ]Mapa naprawdę bardzo dobrze wygląda. Co planujesz po wydaniu:
-Trochę przerwy od edytora?
-rozdzielenie linii 112 na tą 12 i 46?
-Czy może jakieś inne linie?
Można powiedzieć że pierwsza mapa Katowic która jak widać jest na ukończeniu.

... i nie ostatnia:) Na przełomie lipca/sierpnia ma zostać wydana realna mapa, autorstwa @Mark'a, odwzorowująca dzielnice:
- Piotrowice (wraz z Os. Odrodzenia),
- Ochojec,
- Brynów.

Praca nad Ligotą opłacała się:D
Całość mapy prezentuje się okazale, wąskie ulice i odpowiednio trwające cykle sygnalizacji świetlnych w pełni odzwierciedlają codzienne "pułapki" z jakimi zmagają się kierowcy w tej części Katowic.
Autorowi gratuluję wytrwałości oraz życzę pomyślnego rozwoju projektu.
Wygląda to bardzo ładnie, jednak doczepiłbym się asfaltu - tekstura jezdni nie prezentuje się zbyt dobrze. Można by pomysleć o jej wymianie, na przykład na tę z Poznania. Czy jest też jakaś szansa na realne zapowiedzi?
Zabawa z teksturami może wyjść mapie na lepsze a nie wymaga to jakiegoś olbrzymiego wkładu:) Jak kolega wyżej wspomniał przydałoby się asfalt wymienić.
Ale co do samego układu mapy i wygląda, zrobione wszystko schludnie.
Ja na Twoim miejscu powymieniałbym roślinność na tą z folderu MSTS_Trees, bo ta podstawowa jest już krótko mówiąc nudna:) To już byłby trochę pracochłonny zabieg, ale na pewno wyszedłby Ci na plus:)
[POST WIDOCZNY TYLKO DLA UŻYTKOWNIKÓW STREFA-OMSI PREMIUM]


Mapa na pierwszy rzut oka prezentuje sie bardzo ładnie, nie wiem czy mam się sugerować czasem przejazdu na filmie (15 min), 15 min spędzone na tej mapie myślę że nie będzie to czasem straconym. Oglądając ten film widać na nim niedoróbki pokroju wiat wtopionych w ziemie itd. ale myślę, że sam to wyłapiesz i poprawisz. Ja od siebie osobiście dodam, myślę że, powinieneś jednak spolszczyć trochę tę mapę poprzez wymianę niektórych niemieckich budynków na polskie. Jest ich już dosyć sporo na scenie OMSI więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Trzymam kciuki za projekt i życzę powodzenia.
Wiem, że asfalt jest przestarzały, jest to moja przerobiona tekstura, którą zrobiłem jeszcze na OMSI1 w czerwcu 2014 na jednej z moich pierwszych treningowych map. Jednak lubię jej prostotę i równomierność, dlatego ją wykorzystałem. Nie każdy projekt musi mieć taki sam nowy asfalt, tym bardziej, że mapa całościowo nie wygląda "nowo".

Jeżeli chodzi o dalsze przerabianie mapy, wymianę obiektów. Chciałem dokończyć mapę do Andrzeja Dworzec i zrobić realną historyczną linię 912, jednak nie wiem jak będzie z motywacją. Pamiętam, że jak wykończałem rondo koło Stara Ligota Załęska w lutym to powiedziałem sobie, że nigdy nie wykonam żadnego nowego skrawka ulicy w tym edytorze. Dodatkowo na mapie jest jakiś błąd, którego nawet na niemieckim forum nie ma - otóż po ponownym włączeniu gry rozkład się zawsze anuluje - trzeba go wybrać na nowo. Próbowałem naprawić to przez tydzień chyba wszystkimi logicznymi metodami i nic, w logach oczywiście pusto.

Także pierwszą (i być może ostatnią) wersję mapy wydam wkrótce taką jaka jest (poprawie tylko faktycznie wtapiające się wiaty). Jeżeli będę w przyszłości tworzył dalsze tereny to pokażę jedynie efekt całej pracy jak teraz. Dziękuję za miłe komentarze.
Stron: 1 2
Przekierowanie