Strefa OMSI

Pełna wersja: Generator niestandardowych tablic rejestracyjnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: Oh1OU7C.png]

[Obrazek: gslSzHx.png]

Witam.:czesc:

Robiąc nową paczkę tekstur (fikcyjnego przedsiębiorstwa z fikcyjnej mapy) postanowiłem zrobić sobie proste narzędzie do generowania tablic rejestracyjnych. Z tymże, oprócz zwykłych, polskich tablic rejestracyjnych typu: GDA, WPR, KRK, PO itp. mamy możliwość wykonania rejestracji dla fikcyjnych powiatów, pasujących do odpowiednich miast z projektów. I tak na przykład Torów z mapy Podmiejska mmikiego26, może posiadać rejestrację zaczynającą się od GTR - województwo pomorskie, powiat torowski. Bo czemu by nie:D


[Obrazek: LgBelk4.png]


Rejestracje zwykłe z polską flagą wydawane między rokiem 2000 a 2006 oraz z eurobanerem wydawane po roku 2006 - jednorzędowe.

[Obrazek: QlHnLEQ.png]
Wersje:
  • 1 symbol województwa, 1 symbol powiatu, 5 symboli pojazdu
  • 1 symbol województwa, 2 symbole powiatu, 4 symbole pojazdu
  • 1 symbol województwa, 2 symbole powiatu, 5 symboli pojazdu

[Obrazek: CeK5bWL.png]

Na początku musimy pobrać oczywiście czcionkę do generowania tablic rejestracyjnych dostępną pod tym Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content..;)

Oprócz czcionki, która nazywa się arklas Tablica Samochodowa mamy także poradnik przydatny do robienia tablic przed rokiem 2006.

Po pobraniu czcionki oraz odpowiedniego generatora otwieramy go za pomocą Gimpa 2.8.

[Obrazek: SkOW7hh.png]

Po prawej stronie mamy okienko z warstwami, a dokładnie z ich grupami. Grupę włączmy naciskając lewy kwadrat znajdujący się obok nazwy warstwy.

[Obrazek: 1CwLxDA.png]

Pokaże nam się na przyborniku oko, oraz pokaże się nam warstwa z generatorem.

[Obrazek: KvV0a7f.png]

Tam gdzie jest ostatnie "oko" tam kończy się nasza grupa warstw, które razem tworzą tablicę rejestracyjną. Dla ułatwienia dodałem cyferki do odpowiednich opisów.:D
  1. Widoczność tablicy z flagą
  2. Widoczność tablicy z eurobanerem
  3. Warstwy województwa oraz powiatu (2-3 symbole) - wybieramy odpowiednią warstwę i wpisujemy jeden znak (tutaj literę ;v). Czyli jeśli chcemy wpisać np. GA, to musimy wybrać warstwę województwa, wyczyścić, wpisać G, a następnie wybieramy warstwę powiatu i robimy to samo co wyżej tylko wpisujemy literę A. Według własnego uznania, jeśli uważamy, że przerwy między znakami są nierówne możemy sobie przestawić warstwę odpowiednio w lewo lub w prawo naciskając na literę a potem strzałkę w prawo lub w lewo.
  4. Nalepka legalizacyjna - jw. w przypadku złego lub niepasującego miejsca można dostosować miejsce nalepki
  5. Warstwy symbolu pojazdu - jw. w punkcie 3.

Jeśli wpiszemy już wszystkie znaki możemy sobie zapisać tablicę albo skopiować ją od razu do odpowiedniego pojazdu.

Krok 0. Przygotowanie tablicy do wyeksportowania bądź skopiowania.

Na początku musimy wybrać grupę warstw (tą którą edytowaliśmy), a następnie dopasowujemy wielkość warstwy do wielkości warstwy obrazu (niestety ale autor czcionki przy każdej literze zostawił dosyć sporą przestrzeń pod znakiem dlatego ten krok jest obowiązkowy).

[Obrazek: AC1fchl.png]

Krok 1. Zapisywanie obrazu do oddzielnego pliku

Na pewno osoby znające Gimpa wiedzą, że robi się to za pomocą Shift+Ctrl+E albo wybierając Plik >> Wyeksportuj jako...;)

Krok 2. Kopiowanie rejestracji do innego okna

Wybieramy grupę warstw z rejestracją i naciskamy po prostu Ctrl+C a potem w drugim otwartym oknie Gimpa Ctrl+V.


A teraz oczywiście link do narzędzia. Odpowiednie szablony można znaleźć w Dostępnych generatorach naciskając na rejestracje pod opisem ich zawartości.

Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.

/ Grafiki obecne w tym poradniku zostały zapożyczone ze strony http://platesmania.com/pl/informer /
Ogólnie bardzo kreatywny pomysł, mi się podoba. Ale mógłby być trochę mniej skomplikowany i osobny plik .exe (ale to tylko marzenia).
Jaka to trudność wybrać odpowiednią grupę warstw i edytować po kolei jej elementy. Można to porównać, do edytowania katalogów na pulpicie:D

W kwestii aplikacji, jest to zbędne, bo mój mini generator jest głównie skierowany dla osób robiących tekstury z fikcyjnych map. Do wszelkich realnych tekstur, np. warszawskich, gdańskich czy poznańskich i tak większość będzie korzystać z platesmanii (chociaż będzie mi miło jak ktoś zrobi realną rejestrację za pomocą mojego generatora:))

Uprzedzając pytania. Tak postaram się wykonać cały zestaw tablic, od tych czarnych do zabytkowych czy testowych:D
Poradnik bardzo dobrze przygotowany, tylko czy nie lepiej skorzystać z generatorów tablic online?
Poradnik o tym, jak sobie skomplikować życie i robić coś zamiast 15 sekund aż 15 minut.
Zrobić poradnik jak w 30 sekund, otwieram, modyfikuję i kopiuję całą rejestrację do innego modelu? Jak ktoś nie korzysta i nie robi niestandardowych rejestracji to po co tutaj zagląda?

@DRE: Znajdź mi niestandardową wersję platesmanii, w której możesz sobie wpisać co chcesz.
Zgodnie z obowiązującym regulaminem forum Strefa-Omsi.pl i platesmania.com informuję, iż niniejszy temat jest niezgodny z obowiązującym prawem własnościowym witryny platesmania.com. Szczególnie drażliwym tutaj punktem jest;
Cytat:Kopiowanie treści dozwolone jest wyłącznie ze wskazaniem aktywnego linku na strone platesmania.com
gdzie zasada ta nie została spełniona w niniejszym wątku.

W związku z nikłymi przewinieniami @Allison dotychczas uzupełniam pierwszy post o tą klauzulę, jednocześnie udzielam pouczenia i ostrzeżenia w wysokości 80% za punkt regulaminu Strefa-OMSI.pl
Cytat:2.5 Sprzeczne z polskim prawem, w tym z prawem autorskim (przez co rozumie się m.in. udostępnianie nielegalnych źródeł, cracków, seriali, kopiowanie cudzych treści bez pozwolenia, propagowanie piractwa itd.);


2.5* Treści sprzeczne z prawem autorskim.


Link nie działa...
Przekierowanie
  • Strefa OMSI: https://strefa-omsi.pl/index.php
  • :