Strefa OMSI

Pełna wersja: Dwustopniowa stacyjka w ciężarówce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
https://youtu.be/nOoNBP-cS34
Chodzi mi o to, jak to zrobić, by w ciężarówce był dwustopniowy start silnika, czyli (dopóki nie będę miał buttonboxa ze stacyjką, to osobnymi przyciskami) osobno elektryka i zapłon, a potem rozrusznik? Czy ktoś z was umiałby wykonać takową modyfikację (lub już posiada) i co najważniejsze, chciałby się nią podzielić?
Dodam, że dodałem pod filmem komentarz, ale nie wiadomo, czy i kiedy odpowie, a tu może będzie to możliwe szybciej (o ile ktoś, kto ją ma, lub umie zrobić , lubi się dzielić, bo różnie z tym bywa:S )
Odznacz w opcjach "automatyczne włączanie elektryki".
A w którym to mniej więcej miejscu jest okienko z tą opcją?
Czy wówczas dopiero należy ustawić osobny przycisk do elektryki?
Jak działa taka stacyjka po cofnięciu do pozycji off, czy elektryka wtedy gaśnie?

I jeszcze jedno pytanie: czy światła drogowe można ustawić tak, aby przy wyłączą tych światłach mijania tylko nimi 'błyskać'?
jak na tym filmie https://youtu.be/ifuHjCJAT3s

- na chwilę obecną można je włączyć tylko na stałe, po włączeniu świateł mijania.
Przycisk silnika najpierw włącza prąd, potem silnik, potem wyłącza całość.
Wydaje mi się, że jest to gdzieś w Ustawieniach Rozgrywki czy czymś takim.
Można, w klawiszologii coś w guście "sygnał świetlny".
Na pierwszym filmie widać, że ponowne przekręcenie stacyjki gasi silnik - to zrozumiałe, jednak elektryka zostaje. Czy to efekt tego, że stacyjka w buttonboksie pozostaje w pozycji zapłonu, de facto utrzymując pozycję włączonego zapłonu w ets'ie?Co do świateł: Jeżeli jest taka pozycja 'błyskania' przy wyłączonych św. mijania, to mogę ją przypisać do klawisza świateł drogowych, ale wówczas stracę przypisanie tego przycisku (na kierownicy g27) do świateł drogowych, bowiem ETS nie przewiduje przypisania tego samego przycisku do różnych funkcji (można natomiast przypisać tą samą funkcję do dwóch różnych przycisków, bo inaczej komplikowało by to komfort pracy z pojazdem).

W innych sytuacjach to oczywiste i ułatwia, ale w tym nie, wyjątku jednak dla tego zadania nie zrobiono.

Czy wobec powyższego należy mieć manetkę kierunków i świateł? - pozycja 'od siebie' wysyła inny sygnał i tym samym uruchamia odrębną funkcję (świateł drogowych), a 'do siebie' inny i sygnału świetlnego?
Znaczy no ja mam trójkąt i Enter na DFGT, ale co kto woli. Co do stacyjki to nie mam pojęcia, u mnie zawsze gaśnie wszystko i specjalnie mi to nie przeszkadza.
Bo to zawsze tak gaśnie w ETSie, nie ma żadnej opcji osobnego wyłączenia silnika i elektryki. Jeżeli chcesz sie dowiedzieć jak to osiągnął twórca filmu to zamiast gdybać nie lepiej do niego napisać?
@Sobol No, przecież mówię, że napisałem, tylko po pierwsze nie wiem, jak często zagląda na swój kanał, do jakiego gatunku ludzi należy (czy się podzieli wiedzą, czy nie, u nas też nie brak egoistycznych 'dzieciaków': "a ja mam, od wujka dostałem, a se popats, a ci nie dam" :X ), więc pomyślałem, że zanim odpisze (jeżeli wogóle), to spytam też w więcej, niż jednym miejscu: "szukajcie, a znajdziecie" :iksde:
Zapytanie i odpowiedź nic nie kosztuje, nie ma się o co jeżyć......
Przekierowanie