Strefa OMSI

Pełna wersja: Wprowadzenie zasady jednokrotnego ostrzegania za post oraz zmiana kar dot. punktu 4.6
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z dniem 1 stycznia 2019 roku obowiązywać będzie nowa zasada dotycząca ostrzeżeń. Otóż w przypadku posta, który łamie wiele punktów Regulaminu, przyznane zostanie jedno ostrzeżenie. Wybierany w takim przypadku będzie punkt o najwyższej karze procentowej. Jednocześnie zachowana zostanie zasada stopniowania ostrzeżeń, czyli pierwsze ostrzeżenie będzie zerowe, kolejne dwa niskoprocentowe i dopiero później normalne.

Uzasadnieniem takiej decyzji jest przede wszystkim wyeliminowanie przypadków, w których przyznawane ostrzeżenia za jeden post powodują natychmiastowe zawieszenie konta, co kłóci się z ideą stopniowania ostrzeżeń a Użytkownik nie dostaje "drugiej szansy".

Kolejna zmiana, bardziej kosmetyczna, dotyczy ostrzeżeń związanych z punktem 4.6 Regulaminu Forum (poruszanie kwestii technicznych w Pobieralni). Aktualne kary wynoszą 20% jako ostrzeżenie niskoprocentowe i 40% jako ostrzeżenie normalne. Od 1 stycznia będą to kolejno: 10% i 30%, czyli mniejsze.Korekty zostaną naniesione na Taryfikator z dniem 1 stycznia 2019 roku, czyli w momencie wprowadzenia zmian.
Przekierowanie