Strefa OMSI

Pełna wersja: Zbiór splinów i obiektów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam!

Jestem chyba jednym z niewielu posiadaczy praktycznie wszystkich plików do OMSI (folder waży 500 GB:P), więc pomyślałem, skoro w wątku gdzie wszyscy czegoś potrzebują a dostają i tak odpowiedź z plikami dość rzadko, czemu by nie zrobić zbioru, w który można wejść, wybrać sobie co się potrzebuje i wyjść:P. Co wy na tą propozycję? Jestem w stanie zrobić takowy zbiór w tym wątku, tylko chciałbym potwierdzenie ze strony administracji czy:
a) warto
b) czy ten wątek zostanie przypięty i nie zginie


EDIT: Oczywiście każdy będzie mógł dorzucić to czego jeszcze nie ma (lecz każdy plik będę sprawdzał przez virustotal);)
EDIT2: Chmura zewnętrzna, więc bez obciążania "strefowych" serwerów.

Dla moderatora:
Wątek założyłem tutaj, ponieważ jestem w stanie wszystkie pliki wgrać dzisiaj i wątek mógłby zostać przypięty

Pozdrawiam
_SJaso
Przepraszam, czy ten pomysł jest aż tak beznadziejny dla administracji żeby nawet nie odpisać?

Pozdrawiam
_SJaso
Omsi się skończyło xd
A na serio to jeszcze kwestia praw autorskich tych plików zostaje.
Na pierwsze nie odpowiem:P
Co do praw autorskich, to jednak większość osób te pliki i tak wyśle w wątku poszukiwań.
Nadal czekam na odpowiedź administratora czy byłby w stanie przypiąć wątek z oto tą listą by osoby nie musiały pisać same do siebie jak to jest w większości przypadków.

Pozdrawiam
_SJaso
Po pierwsze:
Co do praw autorskich — zdecydowana większość autorów udostępnia prace na licencjach CC0, CC-BY, GPL lub LGPL. Te z zakazem udostępniania stanowią mniejszość. Problem: skatalogowanie poszczególnych dodatków, sprawdzenie licencji i uzyskanie ewentualnych pozwoleń. Wątek poszukiwań trochę rządzi się własnymi prawami, ponieważ osoby korzystające z niego linkują na własną odpowiedzialność i ze świadomością Konsekwencji udostępnienia fragmentu dodatku payware względnie zażaleń ze strony właściciela praw (co niestety przestanie być możliwe wobec nowych regulacji UE, w myśl których będziemy musieli reagować na ewentualne zgłoszenia, zanim ktoś takowe złoży).
Po drugie:
Jak słusznie zauważył przedmówca, OMSI się skończyło i wątpię, żeby administracja chciała ponosić koszty utrzymywania przestrzeni dyskowej w zewnętrznej chmurze i oprogramowania pozwalającego „wybrać co się potrzebuje”, kiedy i tak wygeneruje to znikomy ruch.
Po trzecie i najważniejsze:
Znacznie przeceniasz scenę OMSI. Dzieli się ona na tych, którzy i tak mają wszystko co potrzeba (okazyjnie zapytają o jakieś egzotyczne pliki usunięte przez autora dekadę temu) i tych, których zdolności intelektualne przekracza nawet wpisanie „Google.pl” we właściwym pasku przeglądarki, nie mówiąc już o przeszukiwaniu zbioru plików opisanych skomplikowanym łacińskim alfabetem — założyłbym się nawet, że po przypięciu wątku ze zbiorem większość feedbacku składałaby się z „jak to pobraci proszem o pomoc i dzienkujem” / „<cenzura> moderatorów forum bo <cenzura> nie pomagają”.
Podsumowując,
pomysł byłby jak najbardziej dobry pięć lat temu, ale i tak pewnie wtedy by upadł przez konieczność inwestowania w infrastrukturę pozwalającą serwować tych 500GB gromadce niecierpliwych użytkowników. Chyba że ktoś postawiłby (legalny rzecz jasna) torrent i ogarnął metadane tak żeby dało się łatwo wybierać autorów/dodatki. I chciałoby się komuś odpowiadać na pół miliona pytań technicznych.
@michausto kłania się czytanie ze zrozumieniem - "EDIT2: Chmura zewnętrzna, więc bez obciążania "strefowych" serwerów."
Dodam: moja chmura.

Pozdrawiam
_SJaso
To tu kłania się inne pytanie, skąd wytrzaśniesz darmową 500GB chmurę? Zazwyczaj za takie trzeba płacić, a wątpię że pokryjesz koszta nawet setek złotych z własnego portfela.
Koszt wynosi aż... 1 zł za 250 gb
nazwa.pl

Pozdrawiam
_SJaso
@_Sjaso teraz 1 zł, a za rok już pewnie będzie 300, czy 500 zł. Mają drogo, strasznie drogo. Tylko na 1 rok przeceny. Pomysł byłby fajny, ale tak z 2, 3 lata temu. Zgadzam się z osobami wyżej.
Zaryzykuję z takim pytaniem (w sumie sam temat mnie nie interesuje, bo samodzielnie szukam potrzebnych plików :v). Nawet jakby się przyjął taki pomysł, to co z przeciążeniami wynikającymi z dużego zainteresowania? Ktoś (a nawet duża liczba "ktosiów") chce pobrać dane foldery, bo np. została wydana jakaś nowa mapa a autor nie spakował wszystkiego i mamy braki w plikach. Wchodzimy na omawianą w wątku stronę i widzimy przeciążenia i nie możemy pobrać potrzebnych braków. Czy wtedy powstały by kopie folderów z tej strony (jak np. dodatkowe linki od autora mapy, aby w pierwszych dniach dało się skorzystać z jego pracy póki ciepła), czy trzeba byłoby czekać jak na innych forach, czy też nawet u Nas , gdzie są sytuacje, że jak coś wyjdzie to autor nie robi kopii linków tylko trzeba czekać na wolne miejsce w kolejce czekających?
Stron: 1 2
Przekierowanie