Strefa OMSI

Pełna wersja: Jak dodać różne rzeczy do kokpitu? (Np. Bileterkę)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć wszystkim. Mógłby ktoś mi pomóc umieścić bileterkę w Setrze S313? Nie umiem do końca modyfikować pliku .o3d. Proszę o pomoc. Bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam
Witam. Wiem tylko tyle że pliku o.3d nie da się otworzyć tylko trzeba go przekonwertować do innego formatu.
Rzeczy do kabiny dodajesz edytując plik .cfg modelu pojazdu a co do bileterki to również plik .bus w celu dodania skryptów. Jeżeli nie wiesz co do czego to raczej tak szybko nie ogarniesz...
Nie tylko. Blender również jest potrzebny, aby umieścić w odpowiednim miejscu.
Zakładając bardziej przyjemny scenariusz potrzebujemy tylko plików samej bileterki (.o3d)
skryptów od niej oraz pliku .bus i.cfg modelu w którym chcemy dany element mieć.

Zakładając mniej przyjemny scenariusz potrzebujemy mniej lub bardziej legalnych konwerterów (nazwy nie podam bo bane będzie), samego blendera bądź 3dsmax'a. Musimy posiadać umiejętność odpowiedniego importowania i exportowania plików. Nie obejdzie się również bez znajomości działania przeróżnych wpisów w plikach .bus i .cfg (to akurat dla każdego wariantu). Po więcej informacji co jak z czym się je zapraszam do odpowiednich wątków na forum, sam z nich korzystałem i pomagają.
Ok. Bileterka jest w pliku .blend także jest przygotowana. Chodzi o Emara 105. Załóżmy że chciałbym zastąpić kasę z setry s317 Emarem. W takim razie muszę odszukać plik kokpitu i odytować go?
Tak czy siak potrzebujesz blendera i zaawansowaną umiejętność obsługi skryptów i plików innych. Nudzi sama bileterce dopasować do kokpitu, a nie kokpit do bileterki, jak już to zrobisz musisz odpowiednio wyeksportować. Kolejnym krokiem będzie edycja plików .bus pod kątem skryptów i pliku .cfg pod kątem animacji oraz wpisów [mesh]. Najtrudniejsze zadanie to skrypty oraz animacje i taki przeciętny użytkownik nie poradzi sobie z tym zadaniem. Także polecam tobie zobaczyć różnego rodzaju poradniki czy to polskie czy to zagraniczne.

A i zapomniałem.ze nie możesz pomieszać warstw na plikach Emara bo nie będzie ci się prawidłowo wyświetlał wyświetlacz a bardziej wartości ma nim.
Przekierowanie