Strefa OMSI

Pełna wersja: Zluzowanie regulaminu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jako że OMŚ umiera, a forum coraz mniej aktywne, proponowałbym zluzowanie zasad dotyczących pytań technicznych na SB.

Wiadomo, nic nie wkurza bardziej od jakiegoś typowego nieogara który musi mieć odpowiedź na teraz natychmiast, ale czasem dostanie odpowiedzi na SB jest nieporównywalnie szybsze,
gdyż bezpośrednia interakcja na żywo często potrafi zdziałać cuda, a także jest pewnie przeświadczenie "Jeny, jakie te ludzie od autobusów i ten śmiesznej gierki są pomocni, chyba zostane tu na dłużej"

Jakie są wasze opinie, użyszkodnicy i Modulatornio?
Jestem jak najbardziej za, ograniczy to zaśmiecanie forum błahymi sprawami oraz pytaniami przewijającymi się 1000 razy (dlaczego nie dziaua mi sterownik w solaris??).
Otot, sytuacja z posta KMSa to jest regularny przypadek, a jak taki "nerd" dostanie szybko odpowiedź na SB to pójdzie grać i wszyscy zadowoleni.

Ja również jestem zdecydowanie za, teraz tylko czekać na zdanie od "góry" :P
A co z nieogarami, którzy uważają się za nerdów? To nie jest kodeks karny, gdzie Takiej A Takiej Karze Nie Podlega Użytkownik, Który Motywuje Się Takimi A Nie Innymi Przesłankami. Wymagałoby to wyszczególnienia różnego rodzaju pytań technicznych w regulaminie, a i tak znajdzie się człowiek, który będzie się wykłócać w tę czy drugą stronę.
Przecież wiadomo że to forum wraz z przyjsciem nowych symulatorów umrze. Póki co to nie ma sensu bo Lotus jest w fazie bety z jednym modułem który nijak ma się jako następca OMSI póki co. Tutaj to forum uratuje tylko restrukturyzacja i rebranding. Albo skończy jak np nasza-klasa.pl (Gimby nie znajom). Wbiliśmy się z tym forum wtedy kiedy OMSI było w szczytowej formie ale nikt tego już nie utrzyma zwłaszcza że to zakończony projekt symulatora bez dalszej przyszłości.
Powiedzialbym raczej, że najbardziej kreatywne osoby albo dorosly, albo maja, bardziej zajmujace życie prywatne. Omsi juz troche lat na karku ma tak wiec oprócz tego symulatora obecnie sa tez inne. Grono odbiorców się kurczy. Gdyby sami tworcy cos zrobili z kodem gry a wiemy, że nie zrobia to cos mogloby sie ruszyc (przejscie z 32 na 64 prawdopodobnie rozwiazaloby kilka najistotniejszych problemow) co do luznego podejscia to na próbę można by coś takiego wdrożyć.

P.S. jeszcze jedna sprawa kiedys jak wbijalo sie na strefe wchodzac do postow nieprzeczytanych duzo bylo "zwyklych" tematow obecnie widac jest tyle spamu, że trzeba sie przez kilka stron przedzierac "wydzielonych" postow. Może warto byloby te wydzielone posty wsadzic w jakis podfolder nieprzeczytanych
Ja tam bym wprowadził taką opcję jak na oficjalu, że można ukryć działy które cię nie interesują (nie widać ich na stronie głównej, nie wyskakują w nieprzeczytanych itp.).
To ustala administracja w panelu. Można tylko widoczność działu zmienić dla określonej grupy, ale że dla pojedyńczych osób, to jeszcze się nie spotkałem.
Tyle to wiem, sam w mybb grzebałem, ale chodzi mi o opcję z poziomu forum dla każdego (jak na oficjalu).
No możnź by coś takiego jako plugin opracować. Ale popieram pomysł
Stron: 1 2
Przekierowanie