Strefa OMSI

Pełna wersja: Ikarus Zemun IK-161,IK-111,IK-160P pakiet wersja 3.0
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[Obrazek: 01-MAIN.jpg]
Model: Ikarus IK-161, IK-111, IK-160P pakiet
Wersja: 3.0
Autor: Ralexx
Wideo:


Źródło i Download: Balkan Simulacije Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.

EDIT: Poprawka dodająca 6 biegów manualnej skrzyni jak w rzeczywistości:
mod manual transmisson
Ponieważ nikt nic nie napisał, to ja zacznę. Autobus nie jest zły, ale idealny również nie jest. Dźwięki żywcem zdrapane z MAN-a SD200, brak dykt, od czasu do czasu autobus lubi podskoczyć (najprawdopodobniej jest to zasługa mojego słabego komputera). Co do tekstur: wydaje mi się, że również zostały "zapożyczone" ze standardowych MAN-ów, ale nie jestem pewien. Autobus w mojej opinii zasługuje na 3- lub 2+ w skali szkolnej, ponieważ po wielu modyfikacjach na pewno będzie można nim prawie wszędzie śmigać:)

Pozdrawiam,
Janusz7761;)
Na pewno z MANa jest tachograf i wycieraczki
/mają pióro na krańcu złączki, a nie pośrodku/. Dźwięki nie wiem jeszcze, bo.. jeszcze nie jechałem, ale patrzę na screeny. Czy wersja przegubowa, jaką znamy z polskich ulic ma reflektory okularowe? Raczej ta wersja nie miała także dzielonej szyby.
Jeżeli liczysz na taki bardziej swojski model, to ten przegub z trzema parami drzwi (na zdjęciu widoczny tylko z profilu) ma co prawda szybę NIE dzieloną i reflektory okrągłe, ale kierunki już niestety zamiast okrągłych są prostokątne (bez pozycyjnych) ale to da się jeszcze przełknąć, gorzej jest z tyłu. Autobus ma zamiast polskich poziomych lamp, te znane z wersji bałkańskich. Ale z braku laku dobry i taki. Jednak fajnie by było gdyby ktoś mający pojęcie wziął ów twór na warsztat i przerobił go na prawdziwego znanego nam IK160P:)
Żeby to się do czegoś nadawało, to potrzebna jest i gruntowna przebudowa skryptowa (to ma 4 biegi zamiast 6...), i dźwiękowa, i modelowa. Pisałem autorowi, jak powinien wyglądać 3-drzwiowy IK160P, jednakże stwierdził, że on robi serbską czy tam jugosłowiańską wersję 3-drzwiową IK160, bez P, i sprawę zamknął. Ciekawe, bo w całym internecie nie ma ani jednego zdjęcia rzekomego 3-drzwiowego przegubowca z Jugosławii, wydaje mi się, że zwyczajnie mu się nie chciało. Model sam w sobie jest niezły, ale zrobiony trochę jak dla obcego, tu coś niedocieniowane, tam została dziurka, ściana tylna z narożnikami wygląda, jakby ją ktoś wkleił na samą szpachlę. I wiem, że to ma niby silnik MAN, ale innego typu niż ten, z którego pochodzą dźwięki. D2866 ma takie miękkie, melodyjne brzmienie z lekkim basem, nie charczy wulgarnie jak D2566, a już na pewno w "manualu" nie słychać voithowskiego wycia.:P
@UP Podjąłbyś się tego? Czy autor wyraziłby zgodę na to, żeby ktoś inny stworzył oczekiwaną wersję?
@Organmistrzu: nie, zwyczajnie mi się nie chce, nie ufam własnym umiejętnościom aż na tyle - dla siebie bym zrobił na upartego, ale żeby udostępnić to szerszemu gronu - już niekoniecznie. Autor pewnie by wyraził zgodę, zapytam go na dniach.
Największy problem jest z dźwiękami, ogarnij leżącego SW680 w czymkolwiek, co jeździ codziennie w 2020 r.... równie realne, co spotkanie jeżdżącego Zemuna (nie licząc wyprawy do Serbii).
(08.02.2020 22:17)kacper_IK160P napisał(a): [ -> ]Największy problem jest z dźwiękami, ogarnij leżącego SW680 w czymkolwiek, co jeździ codziennie w 2020 r.... równie realne, co spotkanie jeżdżącego Zemuna (nie licząc wyprawy do Serbii).

Albo wyjazd do Warszawy aby z tamtejszego zenka nagrać dźwięki, co prawda remontowanego. :D

Co do samego modelu, potencjał jest, ale jeszcze sporo do poprawy:)
@up
W ktorej zajezdni w wawie stacjonuje to moze cos tam nagram z tych dzwiekow i poprawke wypuszcze
P.S nie moge pisac z polskimi znakami na telefonie prosze o wyrozumialosc
@Kacper Łatka którą dodaje 6 biegów do skrzyni manualnej jest wrzucona już dawno do pierwszego postu. Proszę czytać posty uważnie;)
A co do dźwięku, dźwięki podchodzą od Rabe-Man D2356. Co do Voithowskiego wicia, tutaj muszę się zgodzić z Tobą, jest on nie potrzebny w manualu, ale dlatego jest pięknie odwzorowany odgłos mostu napędowego Raba.
Stron: 1 2
Przekierowanie