Strefa OMSI

Pełna wersja: Jak poprawnie dodać nową mapę do naszej gry? (i nie tylko) [Poradnik na YT]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!:czesc:

Przedstawiam mój autorski ponad godzinny poradnik, rozwiązujący problemy początkujących graczy, z dodawaniem dodatkowej zawartości (modów - autobusów, map, etc.) do gry Omsi 2. Sam poradnik miał skupiać się tylko w dodawaniu mapy i jej poprawnym sprawdzaniu / uruchomieniu, jednak przez ten czas poruszyłem chyba większość problemów związanych z nieprawidłową implementacją modów, jak i dalszymi problemami przy korzystaniu z Omsi 2.
Poradnik nagrany rok temu, jednak nadal można spotkać osoby, które nie wiedzą, co, gdzie i jak wrzucić, włączyć itp.
Zapraszam do przestudiowania całego materiału (edit: (19.09.20) albo konkretnego problemu, lista przedziałów czasowych w opisie). Wcześniejsza widownia, chwali materiał, więc Wasz czas na pewno nie będzie stracony (tak myślę ;P).
Pozdrawiam.;)

Poradnik został nagrany amatorsko, także nie oczekujcie jakiś niezwykłych efektów specjalnych:P
powiem ci że kazdy wie jak to zrobić poradnik bez sensu.
i jakbys to zrobił w 5 minut to tak ale no godzine to ktoś kto oglada to co chwile musi skipować bo niektore rzeczy są niepotrzebne
(12.02.2021 15:43)Dziubas napisał(a): [ -> ]powiem ci że kazdy wie jak to zrobić poradnik ebz sensu
Wyobraź sobie, że nie każdy wie. Są osoby, które nie potrafią wgrać poprawnie mapy i potem muszą z niej rezygnować.
Sam poradnik jest w sam raz na plus, bowiem pomaga początkującym zapoznawać się z podstawami najbardziej denerwującego symulatora autobusu i nie tylko. Mam nadzieję, że takich poradników będzie więcej, aczkolwiek takie tematy chyba się tu przewijały:)
Pan zbanowany, ale odpowiem gdyby ktoś miał jeszcze narzekać :iksde:

Poradnik został nagrany na prośbę mojej widowni (i nie tylko, bo w różnych miejscach dostawałem prośby o taki materiał). Sam materiał nie jest stricte poradnikiem, a zbiorem poradników i rad, na co uważać podczas implementacji mapy. Często twórcy wrzucają niepotrzebne i śmieciowe pliki: przykład Olsztyna i gdzieś 25 GB archiwum, z chyba z całym Omsi tego autora (pozdrawiam skwarkson xD), a i zarazem na live'ach odpowiadałem na pytanie, jak łatwo rozwiązać problem, np. z czarnymi modelami, etc. Na to wszystko odpowiedziałem w "poradniku" i materiał jest po prostu, filmem z radami na co uważać i jak implementować mapę, aby nie mieć niepotrzebnego burdelu.

Cytat:powiem ci że kazdy wie jak to zrobić poradnik bez sensu.

faktycznie nikt...

[Obrazek: FQGExcL.png]

Cytat:i jakbys to zrobił w 5 minut to tak ale no godzine to ktoś kto oglada to co chwile musi skipować bo niektore rzeczy są niepotrzebne

może, ale jak widać znajdą się osoby szukające odpowiedzi na ten konkretny problem. Po to jakiś czas temu dodałem interwały czasowe.

[Obrazek: xWYUOMI.png]

Swoją drogą moje Omsi włącza się ok. 6 minut, także w zadeklarowanym przez Ciebie czasie moja gra nie zdążyłaby się włączyć xD

To tyle, poradnik amatorski, także jednym się przyda, innym nie.;)
Przekierowanie