Strefa OMSI

Pełna wersja: Gdańszczanie :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Jak wiecie (albo i nie) tworzę 512-tke. Temat i najnowsze screeny w tym miejscu: http://strefa-omsi.pl/Watek-OMSI-1-2-Gda...3#pid30353

Jeśli ktoś jest mi w stanie w JAKIKOLWIEK sposób pomóc to zapraszam na PW. Spójrzcie również na ostatnie screeny czy może coś nadaje się do poprawy.

Pozdrówki:D
Mam pytanie: Jakie autobusy można spotkać na linii 512? Nie jestem z Gdańska, to ja i piszę.

Pozdrawiam:D
Kapenę Urby, MANa NM192/222, Neoplana N4007.
ZMIANY-zmiany-zmiany...

Ponieważ moje życie zawodowe to ciągły ruch między Warszawą i Trójmiastem, tym razem trochę nowych wiadomości o komunikacji a raczej planowanych zmianach w Komunikacji, których głównym powodem jest pozbycie się ruchu autobusów (postoju) w mieście na skutek likwidacji dwóch zasadniczych a właściwie trzech pętli: Jana z Kolna, Wałowa, oraz Targ Rybny oraz zapchana pętla we Wrzeszczu.

Dzięki temu powstaje nowa linia 242 ( być może już na wakacje) na trasie Urząd Wojewódzki-LOT- Hucisko- Przystanek nowy przy UM na 3 maja – Trasa W-Z – Obwodowa – Matarnia- Port Lotniczy , linia uwaga ma kursować od 4 rano do 2 w nocy ( rozkład lotów) cały dzień co ok. 30 minut , na przemian z 210 .

Kolejna zmiana to tymczasowe uruchomienie „testowe” a raczej zmiana trasy poprzez połączenie kilku tras w jedną- linia 251 to zupełne nowości : Pruszcz Os Wschód- Obwodnica Południowa- Rafineria –Elbląska – LOT-Dworzec PKP- Wrzeszcz –Oliwa-Ergo Arena- Sopot Grand Hotel (przyśpieszona) –przetargowa. Likwidacji ulegają 151,166,122 . po przejściu testów przez okres około 18 miesięcy zostanie podjęta decyzja o dalszych losach tego połączenia.

Kolejna planowana zmiana (remont mostu na Siennickiej ) to linia 211 na trasie : Szpital Smoluchowskiego UCK- Al. Zwycięstwa-Dworzec PKP-LOT- Elbląska- Most Wantowy – Stogi Pętka Pasanil ( w sezonie Stogi Plaża) , z częstotliwością dni robocze co ok. 15 minut , w dni wolne co ok. 20 minut. W sezonie letnim kursować będzie w dni wolne (pogodowe) dodatkowa linia 311 na trasie Dworzec PKP Wrzeszcz- Dmowskiego-Zwycięstwa- Dw Główny PKP- LOT- Most Wantowy- Stogi Plaża ( częstotliwość od 11.00 do ok. 18.30) .

Ostatnia zmiana związana z remontem Mostu na Siennickiej. Dwie linie : T13 Brzeżno- Plaza- Hallera- Opera —Dworzec PKP— Most Wantowy-Przeróbka Pętla Autobusowa ( cały tydzień co ok. 12 minut) , oraz T8 Jelitkowo Pętla Tramwajowa- Pomorska -Zaspa- Mickiewicza-Hallera- Jana z Kolna – Dw Gł PKP – LOT- Most Siennicki-Stogi Pasanil ( w sezonie do Plaży) , linia T3- Stogi Plaża-Przeróbka Petla- Stogi Plaża – co ok. 25 minut
Wzorem lat ubiegłych uruchamia się dwie linie autobusowe plażowe- linie nowości- 270 Brzeżno Pętla-Nowa Słowackiego-Morena –Kartuska- 3 maja ( powrót LOT) –Most Wantowy Stogi Plaża ( dni plażowe –wolne w godz 9-19 co ok. 20 minut) oraz 280 –Orunia Górna- Łostowice- Chełm- Armii Krajowej –Most Wantowy –Plaża Stogi ( co ok. 30 min.-dni wolne –pogodowe). Nowością na Plazy jest zamknięcie Parkingu przy pętli, i przerobienie tego miejsca na postój na autobusów
.
Pozdrawiam
Jana z Kolna jest już dawno skasowana, a do Wałowej nic już nie jeździ. Więc czego Ty się chcesz pozbywać? Pętli Wrzeszcz PKP gdzie kończy tam trasę 19 linii? I niby gdzie te linie miałyby być skierowane...? To co napisałeś, nie ma sensu... Skąd posiadasz takie informacje...?
Kolego,

Nie musisz mi zwracać uwagi, albowiem o tym że strategiczne pętle są nieczynne w Gdańsku a pętla we Wrzeszczu jest zakorkowana , i tam też będą wkrótce poważne ograniczenia.

Dlatego przypomniano sobie o Urzędzie Wojewódzkim.

Podzieliłem się informacji o planach a nie o decyzjach ostatecznych a to jest znaczna różnica !

A projekt przygotował zespół Rady Miasta dość dawno temu , jednak z przyczyn finansowych jest on w zawieszeniu.

Wystarczy czytać dokumenty z posiedzeń Rady Miasta Gdańska.

Rada przygotowała do komisji Transportu Miejskiego projekt zmian z uwagi na prace na Morenie, nie tylko na moście siennickim . Jak okazuje brak jest pieniędzy na remonty torowiska z kierunku mostu do Łąkowej, przebudowy pętli na Przeróbce , prace zmierzające do rozładowania ruchu we Wrzeszczu.

Jak zawsze planów jest dużo a pieniędzy coraz mniej. No ale to rok wyborów , więc może będzie pożegnanie budynia

Na razie uzgodniono aż „tyle” żeby wyprowadzić z Wrzeszcza dalsze linie, i skierować je tymczasowo na czas przebudowy torowisk, i budowy Metra Gdańskiego do pętli przy SKM Zaspa.

Mam więcej informacji ,ale jest zbyt póżno a ja jestem w pracy.

Pozdrawiam
20 linii autobusowych na pętli Zaspa SKM? Hahaha:D
No proszę bardzo. Podziel się tą resztką informacji.:P
Solaris-transport to chyba coś na wzór alejagwiazd87 albo nawet jedna i ta sama osoba:P Większych bzdur to ja nie czytałem dawno, metro w Gdańsku hahaha dobre sobie:D
Jestem z Gdyni i za dużo nie wiem o Gdańskiej komunikacji, ale jak te informacje przeczytałem to od razu pomyślałem, że to jakiś ''fejk'':D

Metro Gdańskie to może mu chodzi o pociągi SKM. Niektórzy tak mówią na nasze kibelki:D
Co nie zmienia faktu, że informacje które kolega podawał to totalny absurd...
Stron: 1 2 3
Przekierowanie