Strefa OMSI

Pełna wersja: Banished
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałbym przedstawić Wam grę w starym dobrym stylu - "Banished". Nie jest to popularna pozycja, między innymi dlatego, że grę stworzyła pojedyncza osoba i jest to właściwie jej debiut.

Banished to ekonomiczna strategia (RTS). Jako taki cel gry nie istnieje. Budujemy wioskę, zapewniamy mieszkańcom warunki do życia i przez długie lata tworzymy dogodne dla nich warunki. Dbamy o dostęp do mieszkań, żywności i surowców. Ważnym aspektem jest także zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej (wioskę czasem nawiedzają plagi) a także przygotowanie na ciężkie zimy oraz klęski żywiołowe (huragany, pożary).

Sama rozgrywka przypomina wątek ekonomiczny w starszych Settlersach lub Twierdzy, jednak z racji tego, że nie mamy żadnych celów militarnych - jest bardziej realistyczny i rozbudowany. Gra jest dopracowana, miłośnicy gatunku nie powinni się zawieść, wszyscy pozostali będą pewnie narzekać na zbyt mało możliwości i monotonię gry.

Za jakiś czas ma być dostępny edytor pozwalający na wykonywanie modów do tej gry.

Oficjalna strona: http://www.shiningrocksoftware.com/
Steam: http://store.steampowered.com/app/242920
Wersja językowa - angielska.

Trailer:
Screeny:
İmage İmage
İmage İmage
İmage İmage

Minimalne wymagania:
OS: XP SP3 / Vista / Windows 7 / Windows 8
Procesor: 2 GHz Dual Core processor
Pamięć: 512 MB RAM
Grafika: 512 MB DirectX 9.0c compatible card (SM 2.0+)
DirectX: Wersja 9.0c
Dysk: 150 MB wolnego miejsca
+ Karta dźwiękowa
Gra jest bardzo trudna, ale łatwiejsza niż dwarf fortress. Głównie dlatego ze jest w 3d, i ma normalny interface obsługiwany przez myche. Warto kupić.

Pisane za pomocą Tapatalk
Czy bardzo trudna? Hmm... Na pewno trzeba myśleć o wszystkim, bo załamanie jednej gałęzi (chociażby brak narzędzi) skutkuje powolnym wyludnianiem się całej osady i wszystko się wali na zasadzie domina. Czasami nie da się już odratować takiej wioski. Do tego dochodzą wspomniane przeze mnie klęski żywiołowe, dlatego nie polecam stawiania budynków w jednym miejscu jeden przy drugim. Lepiej tworzyć coś na wzór osiedli.
Przekierowanie