Strefa OMSI

Pełna wersja: Cities in Motion i Cities in motion 2.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cities in Motion. Gra ekonomiczno-strategiczna, w której rozwijamy sieć komunikacji miejskiej. Do zadań gracza należą takie czynności jak planowanie nowych linii, ustalanie rozkładów i kupowanie nowego taboru. Twórcy przygotowali 30 różnorodnych środków transportu i cztery aglomeracje miejskie do wyboru (Wiedeń, Helsinki, Berlin, Amsterdam). Rozgrywka została podzielona na kampanię oraz tryb wolny.

W Cities in Motion 2 próbujemy przewieźć jak największą liczbę pasażerów i zarobić na tym niełatwym biznesie, korzystając z pięciu różnych środków: autobusów, trolejbusów, tramwajów, metra oraz tramwajów wodnych.

Sam posiadam obie części i tak zastanawiam się czy ktoś stąd gra w nie, i czy polecacie jakiechś ciekawe mapy do drugiej części gry.

PS. 11.03.14 wydano dodatek europejskie miasta.
Ja gram w Cities in Motion (w część pierwszą)
Ja posiadam również obie części i najlepsza jest pierwsza.
W Cities in Motion (1) jest dużo więcej pojazdów do wyboru i nie jest tak monotonnie no i opiera się na historii transportu. I są mody.
W Cities in Motion 2 widać, że twórcy polecieli na kasę, obiecano możliwość tworzenia modów przez użytkowników, a do tej pory tego nie wprowadzono, w zamian stworzono kilka/kilkanaście DLC, które mało co wprowadzają. I te pójście na łatwiznę, nie stworzono nawet animacji jak pasażerowie schodzą z ulicy w podziemia do stacji metra, ludzie po prostu się tam teleportują, podczas kiedy w CiM 1 wszystko ładnie wyglądało.

Ogólnie w CiM 1 dużo przyjemniej mi się gra, dużo pojazdów no i jeszcze można mody zainstalować np. Solarisy Urbino, Tramino i chyba nawet Trollino jest no i dużo dużo więcej.:)
Jak na złość posiadam z HumbleBundle tylko CiM2.. A chetnie bym chyba nawet w 1nke zagrał..
W Biedrze za 9 zł są obie części;) (każda za 9)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
A tego nie wiedzialem.. Dzieki za info
Grałem trochę swego czasu w "dwójkę". Trudno mi powiedzieć dlaczego, ale mechanika gry nie przypadła mi do gustu. Gra nie jest w sumie trudna do ogarnięcia, ale mam wrażenie, że wszędzie panuje spory chaos a żeby osiągnąć szybki sukces, nie można się raczej kierować logiką w postępowaniu. Zbyt dużo jest też losowości.

Pomimo o wiele gorszej grafiki i możliwości a nawet grywalności, jakoś lepiej wspominam wysłużoną już gierkę o nazwie Traffic Giant w wersji Gold.
Gra leży na półeczce i szczerze mówiąc lubię do niej wracać. Nie mam jej zainstalowanej gdyż ostatni raz grywałem 5 miesięcy temu. Mowa o CiM 1. Jak dla mnie gra nie jest na logikę, lecz właśnie jak mówi skawek jest to gra losowa. Nigdy nie wiem czego się można spodziewać.
Moim zdaniem obie części się równoważą. W jedynce były stacje metra, które wyglądały jak stacje metra, a nie jak przystanek szybkiego tramwaju jak w części drugiej. Choć w sumie daje to większą możliwość budowania w mniej dostępnych miejscach, mogliby chociaż dodać konieczność wybudowania schodów na tą stację metra, itp. W dwójce jest owiele większa możliwość budowy, więcej poziomów podziemnych, że nie trzeba ciągle klikać w pasku budowy na odpowiedni poziom, tylko Page Up/Page Down. W przeciwieństwie do jedynki można robić kręte tunele samochodowe i w ogóle drogi budować podczas gry, a nie przez edytor map, przez co można np. odkorkować ulicę. Wprowadzono buspasy. I w dwójce tramwaj nie znika pod ziemią, można go łączyć nawet z torami metra na przejazdach kolejowych. W jedynce natomiast te dźwięki hamującego metra na stacji takie same jak wydaje Inspiro, gdy hamuje na stacji. W jedynce też były lotniska i dworce kolejowe wraz z samolotami i pociągami. W dwójce skasowano komunikację miejską za pomocą helikopterów, ich miejsce zastąpiły trolejbusy (bez DLC). W dwójce w trybie "sandbox" pojawiła się opcja nielimitowanej kasy, zatrzymania rozwoju miasta w okół postawionych przez Ciebie ulic oraz wyłączenia próśb od mieszkańców typu "Zrób mi linię tu, zrób mi linię tam"

(04.01.2015 00:44)radzio2 napisał(a): [ -> ]Gra leży na półeczce i szczerze mówiąc lubię do niej wracać. Nie mam jej zainstalowanej gdyż ostatni raz grywałem 5 miesięcy temu. Mowa o CiM 1. Jak dla mnie gra nie jest na logikę, lecz właśnie jak mówi skawek jest to gra losowa. Nigdy nie wiem czego się można spodziewać.

W sumie wystarczy zobaczyć, gdzie leżą biurowce, fabryki, a gdzie domy i już gra przestaje być losowa.
Mody do części drugiej gry powstają, większość z nich można dostać na cimexchange.com , lecz żeby tam pobierać pliki trzeba się zarejestrować i zostać zaakceptowanym przez administratora.
Stron: 1 2
Przekierowanie