Strefa OMSI

Pełna wersja: Windows 8 obok windows xp
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć!
Pozyskałem w ostatnim czasie oryginalną W8 x86 i chciałbym ją zainstalować :)
I mam takie pytanie, czy przy update z W7 która jest na partycji D do W8 będę nadal widział okienko wyboru systemu przy włączaniu? Bo mam na C XP Professional x64 i nie chciałbym go stracić ;). A jakby nawet nie było to czy dałoby się go spowrotem dodać przez programik "EasyBCD"?
Pozdrawiam :)
Jeżeli zainstalujesz na komputerze dwa systemy - niezależnie, czy na jednym, czy na dwóch dyskach, to nawet, jeśli druga instacja coś popsuje, to wystarczy porządnie napisać plik boot.ini i będziesz miał wybór dwóch systemów, więc możesz spokojnie instalować, tylko nie rób "update", a nową instalację.
Plik boot.ini jest bezużyteczny po instalacji chyba Visty wzwyż. Zamiast tego jest BCD. Dzięki temu jeszcze w łatwiejszy sposób można zarządzać opcjami bootowania i wyborem systemu:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windo...=windows-7
A co to za różnica jak boot.ini startuje z poziomu BIOS'u? Tak czy siak da się to wszystko ustawić po instalacji drugiego systemu, tylko nie instaluj w ten sam folder :nietrzezwy:
Po instalacji nowszego systemu boot.ini nie jest używany, a więc żadne modyfikacje w tym pliku nie dadzą rezultatu. Nie radzę kombinować na siłę z bootmanagerami, bo można sobie unieruchomić systemy. Po prostu instalujesz ósemkę (update czy "na świeżo") to już Twoja sprawa, na partycji innej niż XP i powinieneś mieć identyczne opcje jak dotychczas. A nawet jeśli nie - to możesz sobie wszystko ustawić.
Z tego co wiem to od Visty w górę jest nowy plik boot. Naczytałem się o tym jak scrashowałem go robiąc format XPka (jakoś pół roku temu). Musiałem zrobić naprawę W7 z CDka ale wtedy nie mogłem odpalić XP bo plik boot siódemki nadpisał mi boota XP xD. Wtedy użyłem tego "EasyBCD" i jakoś to idzie do dziś dnia. Ale ostatnio też naczytałem się o tym, że Windows 8 nie wyświetla okienka wyboru systemu operacyjnego, stąd moje pytanie. I jeszcze jedno pytanie: dlaczego nowa instalacja z boota CDka a nie update systemu?
Pozdrawiam 8)

PS. Gratuluję zielonego kolorku :D
(08.03.2014 13:51)piotr88010 napisał(a): [ -> ][...]dlaczego nowa instalacja z boota CDka a nie update systemu?
Pozdrawiam 8)

Chciałeś mieć dwa, a jak zrobisz update, to zmienisz obecnego XP w W8. Przypomniałem sobie, że ja kiedyś coś czytałem, że jak się instaluje W8 i XP i chce się zachować obydwa systemy, to trzeba XP instalować mając już W8, nie odwrotnie, bo potem nie można już odpalić XP jak się zainstaluje na niego W8. Poszukaj o tym informacji, żebyś nie zakopał
Wszystko będzie się dało ustawić, w razie czego oferuję pomoc. Czysta instalacja jest zawsze lepsza, głównie dlatego, że Microsoftowe narzędzia są niedopracowane i robi się bałagan, z czego później wynikają różne problemy. Lepiej zrobić kopię danych z tej partycji i postawić świeży system.

EDIT: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windo...p-tutorial stąd wynika, że nie można bezpośrednio uaktualnić XP do 8.1. Jedynym wyjściem jest czysta instalacja, to tak apropo powyższego.
Mam mały problem. Podczas aktualizacji jak włączona jest 7 instalator W8 wszystko działa, po restarcie pokazuje się logo windows potem restart i to samo a za trzecim razem wywala komunikat "Instalacja systemu windows nie powiodła się" i przywraca mi siódemkę. Jak coś to antywirus odinstalowany. Zależy mi na aktualizacji bo nie chcę wykonywać kopii 50gb danych. W czym tkwi problem?
Pozdrawiam
Pewnie w tym, że Microsoft nie potrafi wykonać narzędzia aktualizacyjnego, problemy z upgrade'ami były często i gęsto. Skoro nie wyświetlają się żadne naprowadzające komunikaty to może chodzić o wszystko. Poczytaj o tym problemie na grupach dyskusyjnych Microsoftu.
Stron: 1 2
Przekierowanie