Strefa OMSI

Pełna wersja: Poznań 1.0 - Linia 48 i 59
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
Witam.

Chciałbym wam pokazać moją pierwszą mapę do Omsi. Mapkę robię w Omsi 1, ponieważ tylko tą wersję posiadam.
Jest to półrealna/realna mapa Poznania. Będą na niej dwie linie: 48 R.Kaponiera - Ławica oraz 59 R.Kaponiera - Port lotniczy Ławica.
Oto screeny:
[Obrazek: image.png][Obrazek: image.png][Obrazek: image.png]
[Obrazek: image.png][Obrazek: image.png][Obrazek: image.png]
Są to screeny z ul. Bukowskiej pomiędzy Zeylanda, a Kraszewskiego.

PS. Niektóre miejsca są jeszcze do kosmetyki. Znaki dojdą. Dziury w tle, są spowodowane tym, że tam jeszcze nie pracowałem, później dojdą tam budynki, ulica itd.
Jak na pierwszą Twoją mapę jest świetnie!:) Idź dalej tak jak idziesz, a wyjdzie Ci świetna mapka z polskim klimatem. Tylko jedną mam uwagę - staraj się nie stawiać tylu niemieckich obiektów.;) Poza tym pytanie - Czy będą realne zapowiedzi przystankowe?:) Jeżeli tak, mapa będzie jeszcze lepsza!:) Życzę Ci powodzenia w pracach i pozdrawiam serdecznie,
solariskuba.:)
Powiem tak. Po tylu nieudanych próbach robienia map Poznania, ta wydaje się bardzo dobra. Porównując otoczenie z rzeczywistością, wyszło bardzo realnie. Wybrałeś idealne linie na początek. Pozostaje tylko pytanie, na ile planujesz wykorzystać istniejące obiekty, a na ile dedykowane. Jest tutaj parę miejsc, gdzie by się aż prosiło, by dać realne obiekty, choćby skonwertowane. Jednym słowem: powodzenia:)

Co do niemieckich obiektów:
W tym miejscu Poznania jest masę kamienic, które są bardzo podobne do tych berlińskich, więc w żadnym wypadku to nie jest błąd, w moim odczuciu.
Co do zapowiedzi nie wiem, zobaczymy.

Spróbuję co niektóre skonwertować, ale nie wiem co z tego wyjdzie.
Nie grywam w OMSI, ale życzę powodzenia w tworzeniu mapy. Tak jak bottle wspomniał idealne linie wybrałeś, kiedyś ktoś tworzył 49 i 75 ale niestety kolegę z Konna chyba przerosło. Ja chcesz mogę ci zdjęcia tamtejszych okolic porobić.
No jako, że jestem mieszkańcem Poznania bardzo podoba mi się obraz pokazany na screenach. Mam nadzieje, że ta mapa ujrzy światło dzienne, powodzenia!
Jeżdżę tymi liniami bardzo, bardzo często, jakbyś chciał jakieś zdjęcia obiektów, filmiki z przejazdów czy coś takiego to wal śmiało na PW. Czy mógłbyś się postarać, żeby mapa jednak była jak najbardziej realna? I czy planujesz dobudować linię L? Co do mapy to bardzo mi się podoba, aczkolwiek ten łuk w stronę Kapo jest trochę za szeroki, tak samo jak większość pasów ruchu.

EDIT: Zrobiłem sobie realny .hof do Poznania, akurat z wgranymi trasami 48 i 59 (no i paroma innymi, kody Ziel są wszystkie) - reflektujesz?
Myślę, że .hof możesz podesłać, ale to na PW. Co do L to może kiedyś nad tym pomyślimy, bo teraz nie planuję robić linii do dworca, mogę co najwyżej zrobić wariant półrealny do Kaponiery.
W linie półrealne nie ma sensu się bawić. Kaponierę robisz rozkopaną, czy przed remontem? Lotnisko z nowym terminalem? Ktoś pytał o realne zapowiedzi - są one robione Ivoną, więc raczej nie będzie z nimi problemu.
Kaponiera będzie przed remontem, co do lotniska to jeszcze trochę potrwa zanim tam dojdę.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
Przekierowanie