Strefa OMSI

Pełna wersja: Jelcz L100I Citus (Wersja miejska)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
[Obrazek: 2ZtFLXK.jpg]

Model: Jelcz L100I Citus (Wersja miejska)
Autorzy 3D: Bartek3G edit by NightHauler
Konwert: Invis

Download: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.


Opis:

Jak zostało to zapowiedziane na live, prowadzonym przez Marcina wydaje dziś dla was nowy model, jakim jest Jelcz L100I. Zdaję sobie sprawę, że model nie jest idealny, ale zrobiłem wszystko co w mojej mocy.
Dziękuje wszystkim którzy postanowili pomóc mi w trakcie tworzenia modelu, więcej szczegółów w pliku ReadMe zawartym w paczce.

Screeny:
[Obrazek: MsOOEqM.jpg]
[Obrazek: ilRSFiH.jpg]
[Obrazek: K3pMAHZ.jpg]
[Obrazek: bxjr9yi.jpg]

Aby szyby działały prawidłowo trzeba w Texture zmienić nazwe pliku z "Fenster_int kopia" na "Fenster_int"
Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content. Wrzucić do \Model

3 drzwi są pod doorfront3:)

Have Fun!:)

Wyłączność na używanie tego modelu ma vFirma vMZK Stargard i żadna inna nie ma zezwolenia na użytkownie go!

Jeśli o czymś zapomniałem to krzyczcie!Zapomniałeś o rurze wydechowej.:P I gdzie jest lewar? Moim zdaniem bardzo by się przydał... A tak ogólnie to model fajny, podoba mi się. Nie znalazłem w sumie żadnych bugów oprócz tego wydechu. Wyświetlacze są dobre, oświetlenie w porządku, tekstury też.
Autobus ma ładną bryłę, jest porządnie oskryptowany, posiada ładnie odwzorowane wyświetlacze, troszkę drażniące wydaję się być dźwięki - ale zakładam, że pojazd brzmi tak samo w rzeczywistym świecie;)
Najwyraźniej musiałem przeoczyć ten wpis. Mimo wszystko, wygląda na to, że brakuje mi pewnych tekstur. http://scr.hu/3kvc/demnr http://scr.hu/3kvc/jkcqh http://scr.hu/3kvc/w4fvt. Dodatkowo ścieżki pasażerów są dosyć dziwne. Ludzie wchodzący trzecimi drzwiami przechodzą przez prawy rząd siedzeń. Ludzie chcący wysiąść trzecimi drzwiami stoją przy drugich, a około 60km/h, żeby wszedł wyższy bieg trzeba przełączyć na Nkę i szybko wrócić na D.
U mnie autobus jest prawie nie grywalny.
Po 1. Po przełączeniu na kamerę F3 w słuchawkach słyszę cykliczne trzaski Po 2. Po osiągnięciu 55km/h autobus nie zmienia biegu i przez budzę całe miasto Po 3. Oświetlenie to jakaś porażka:).
Ogółem się lekko zawiodłem ale i tak czasem będziem śmigać.
Czekam na Solarisa.
Przyznam, że jestem dość mocno zawiedziony. Model nie działa w OMSI 1, co nie zostało wcześniej nigdzie jasno określone. Myślę, że nie jestem sam z tym odczuciem. Niewątpliwie byłoby miło gdyby pojawiła się wersja obsługiwana przez "jedynkę".
Wady z którymi powinieneś się wstrzymać z wydaniem modelu... :/
1. Brak XTLa w środku (mogłeś poczekać, aż Craher oskryptuje do Solarisa :/)
2. STR nierealny (KPP2 robisz realnego, a to nie? No trochę slabo)
3. Drzwi wyglądają jak z kartonu...:P
4. Dźwięki drzwi w ogóle nie słyszalne
5. Godzina na kasownikach, w Solarisie jest, a tu nie, czemu?
To chyba tyle, reszta mnie się podoba. Ale na serio mogłeś się wstrzymać z wydaniem tego modelu. lepiej otrzymać później, a dopracowany model. Mam nadzieję, że wydasz 2 wersję pojazdu, w której naprawisz te błędy. Pozdrawiam
Zrobiłem trzy kółka po Szczecinie i zauważyłem kilka niedopracowanych rzeczy. Dźwięki od wiertarko-wkrętarki, oświetlenie w środku (lampy nie świecą, jest tylko poświata wokół), drzwi które przenikają przez górny plastik, ścieżki pasażerów którzy odprawiają pielgrzymki po autobusie. Poza tym jest naprawdę ok.
To moja kolej na ocenkę:P :

Witam!
Pozwolę sobie ocenić tego Jelcza L100I Citusa.
Jest to bardzo ciekawy autobus, więc warto go ocenić.
Ogólnie to model jest bardzo ładnie wykonany, choć widać niestety elementy, no powiedzmy niezbyt dobrze wykonane(konwert z Vbusa?). Kolejna sprawa, czyli skrypty: wszystkie są dobre, działają, błędu nie wywalają:D . Kolejna kategoria, czyli dźwieki: typowy Iveco+Voith. Są wspaniałe i realnie brzmiące. Fajny jest wyświetlacz wewnętrzny, choć.brakuje jakiś kilku ekranów np. godziny( na wyświetlaczu wewn. oraz na kasownikach), czy imienin. Znalazłem bug, czyli brak rury wydechowej. Opary wydobywają się znikąd.
Podsumowując, model mi przypadł do gustu, choć wymaga kilku małych poprawek. Moja ocena to 9/10. Traci 1 punkt za kilka elementów bryły, brak rury wydechowej.
Pozdrawiam i powodzenia dla w pracach nad Solarisem dla ekipy, która go tworzy;)
Pan Krytyk-OmniCity
Wy chyba nie zdajecie sobie sprawy ile jest roboty z realnym oskryptowaniem PIXELa... @Wisnia, autobus ma zamontowaną skrzynię 3 biegową, dlatego nie przerzuca Ci biegu;)
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie