Strefa OMSI

Pełna wersja: Simutrans, czyli symulator transportu miejskiego i międzymiastowego.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć :D
Chciałbym opowiedzieć o grze, którą nie dawno znalazłem...

Jest to pixelowy symulator tworzenia sieci transportowej zarówno pasażerskiej jak i towarowej. RADZĘ ZAINSTALOWAĆ WSZYSTKIE PACZKI, W SUMIE WYJDZIE OK 1GB, ALE BĘDZIE WIĘCEJ POJAZDÓW (OCZYWIŚCIE MOŻNA WYBRAĆ TYLKO JEDNĄ PACZKĘ NARAZ). Do dyspozycji mamy pojazdy: Drogowe, koleje, (w niektórych paczkach także kolej wąskotorowa), tramwaje, monorail/kolej podwieszana/MAGLEV (tylko jeden pojazd z tych trzech może być w jednej paczce) statki i samoloty, w paczce "
pak.128.Britain" znalazłem także trolejbusy. W grze przewija się też metro. W niektórych paczkach po doczepieniu trzeciej szyny do torów pojawia się możliwość kupienia tego typu pojazdów. W paczkach "German" jest oddzielny dział dla tego typu pojazdów. Ważne jest, żeby doprowadzić w niektórych przypadkach zasilanie do zajezdni, inaczej niektóre pojazdy się nie pojawią.

W grze mamy np. Spalarnię śmieci. Gdy na nią klikniemy, ukaże się okienko z informacjami skąd pobiera śmieci i gdzie mieszkają pracownicy. Musimy poprowadzić np. ciężarówki z wysypisk śmieci do spalarni, oraz np. autobus miejski dowożący ludzi do pracy. Nie zapominajmy o postawieniu na drodze przystanków i punktów ładunków/wyładunków.

Gra jest darmowa i możesz pobrać ją tutaj:
http://www.simutrans.com/en/

Po kliknięciu w zielony guzik "Download it Now" należy kliknąć w drugi zielony guzik z napisem " Setup installer for Windows" i poczekać 5 sekund i otworzyć instalator.
Próbowałem tego Simutransa, kiedy miałem ciągoty do OpenTTD. Nie. Nie da się. Jest zbyt skąplikowana skomplikowana, przekombinowana. Żeby stworzyć zwykły rozkład trzeba otworzyć z 4 okna kliknąć chyba z 10 razy a potem przydzielić każdemu pojazdowi tenże rozkład. Były również inne problemy, ale już nie pamiętam.
(11.02.2015 18:02)Skiv napisał(a): [ -> ]Probowalem tego Simutransa, kiedy miałem ciągoty do OpenTTD. Nie. Nie da sie. Jest zbyt skąplikowana, przekombinowana. Żeby stworzyć zwykly rozkład trzeba otworzyc z 4 okna kliknac chyba z 10 razy a potem przydzielic kazdemu pojazdowi tenże rozkład. Były również inne problemy, ale juz nie pamiętam.

Nie wiem jak to było kiedyś, ponieważ jak już pisałem - znalazłem tą grę "niedawno", a konkretnie przedwczoraj (uwzględniając, że "dzisiaj" było dniem napisania tego posta"). Wiem tylko tyle, że najnowsza wersja to "120.0.1" i ją aktualnie posiadam. A poza tym otwiera się 2 okienka, klikając 3 razy (bardzo podobnie jak w "Cities in Motion"/"Cities in Motion 2".
Witam , są do tej gierki jakieś dodatki ?? Polskie miasta i autobusy ?? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz
(11.02.2015 21:44)dawid5971 napisał(a): [ -> ]Witam , są do tej gierki jakieś dodatki ?? Polskie miasta i autobusy ?? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

Są, link:
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=6208.0
To taka gierka jak open transport tycoon deluxe albo transport tycoon , nie wiem czym ona sie od nich różni , ta ottd nawet wydaje sie lepsza:D
Witam. Czy ktoś wie, jak do tego "cosia" instalować te paczki budynków/pojazdów np. z linku z postu wyżej? Z góry dziękuje.
Przekierowanie