Strefa OMSI

Pełna wersja: Zmiany w Regulaminie, "Baza materiałów" oraz nowa ranga
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W ostatnich dniach na Strefie zaszły istotne zmiany. Większość pomysłów pochodzi od Grupy, która przybyła z forum "obok" i mam nadzieję, że zaaklimatyzuje się tutaj bez przeszkód, a za świeże spojrzenie na funkcjonowanie Forum - dziękuję.
Na początek jednak - zmiany w Regulaminie, które będą obowiązywały od najbliższej środy (czyli od 13 maja). Nowości są oznaczone kolorem czerwonym.

1.1 - 1.4 - bez zmian
1.5 Oprócz Regulaminu Głównego, w niektórych działach (Pobieralnia, , Baza Materiałów) obowiązują dodatkowe zasady, których także należy przestrzegać. W wątkach zbiorczych reguły opisane są zwykle w pierwszym poście.

2.1 - 2.8 - bez zmian

3.1 - 3.5 - bez zmian
3.6 W działach "OMSI-Informator", "Pobieralnia" oraz "Baza materiałów" obowiązuje moderacja nowych wątków. Oznacza to, że każdy temat musi zostać zaakceptowany, zanim pojawi się na Forum.

4.1 - 4.5 - bez zmian
4.6 - W Pobieralni nie należy poruszać kwestii problemów technicznych związanych z danymi dodatkami, służy do tego dział: (KLIK) , dodatkowe wskazówki: (KLIK)
dawne 4.6 -> 4.7

5.1 - 5.2 - bez zmian

6.1 Ścisła Ekipa Forum dzieli się na cztery zasadnicze grupy: Administratorzy, Moderatorzy, Twórcy i Eksperci. Szczegółowy wykaz rang można znaleźć tutaj: (KLIK)
6.2 - bez zmian

7.1 - 7.7 - bez zmian

8.9 - W przypadku stwierdzenia działania na szkodę Forum lub Użytkowników Forum, administracja może reagować w sprawach niewymienionych bezpośrednio w Regulaminie po uprzedniej naradzie.
dawne 8.9 -> 8.10Jak widać, powyższe to w zasadzie kosmetyka, więc nic szczególnie się nie zmienia. W przypadku braku zgody na powyższe modyfikacje Regulaminu - wystarczy nielogowanie się na konto od wspomnianego już 13 maja, a w skrajnych przypadkach prośba o zbanowanie konta (na mail administracyjny). Zalogowanie się bądź rejestracja po tym terminie oznacza automatyczną zgodę na nowe warunki współpracy.

Przypomnę, że za flood na czacie uznaje się kilka następujących po sobie i bezsensownych wypowiedzi jednego Użytkownika. W przypadku, gdy ktoś taki zamieszcza treści sensowne - ma do tego prawo, aczkolwiek lepszym sposobem jest zawarcie wszystkiego w jednym "shout'cie". Dopuszczalne jest także "przywoływanie się" na komunikatory, ale jeśli stwierdzimy, że będzie to nagminne i przez to uciążliwe, wtedy ta reguła może się zmienić.Przy okazji zaktualizowano zasady wątku: http://strefa-omsi.pl/Watek-Potrzebujesz...tutaj--635 , wszystko jest opisane w pierwszym poście (wraz z motywacją takich zmian), więc nie będę tutaj tego powtarzał.
Inną zmianą jest utworzenie nowego poddziału "Baza materiałów" w dziale "Rozwój sceny OMSI": http://strefa-omsi.pl/Forum-Baza-materialow--91
Posiada on swoje zasady, więc przed aktywnością polecam ich lekturę, wszelkie informacje znajdują się w podpiętym ogłoszeniu, w razie czego podlinkuję go także tutaj: http://strefa-omsi.pl/Ogloszenie-Zasady-...erialow--5
Wprowadziliśmy także rangę "Zasłużony". Jest to ranga obejmująca byłych członków Ekipy, inne osoby zasłużone dla Forum a także Twórców i Ekspertów, którzy nie są aktywni i nie przewidują swojej aktywności w środowisku OMSI. Wkrótce zamierzamy przeprowadzić parę roszad i będziemy się w związku z tym kontaktować osobiście z osobami, których te roszady będą dotyczyć. Informacje o funkcjach są na bieżąco aktualizowane w wątku: http://strefa-omsi.pl/Watek-Rangi-na-For...kipy--1930
To jeszcze nie koniec zmian, które planujemy w najbliższych tygodniach, o wszystkim będziecie oczywiście informowani ;)
Przekierowanie