Strefa OMSI

Pełna wersja: Jelcz M125M & M185M nowy ciepły guzik [v1.5b]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Projekt: Jelcz M125M &M185M nowy ciepły guzik
Wersja: 1.5b
Autor modyfikacji: Cysiu
Autor oryginalnego skryptu: KaJotT3D
Download 1.0: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Download 1.5b: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.

Opis:
Nowy sposób działania ciepłego guzika wzorowany na Jelczu M181MB.
Jak on działa?
-Po zatrzymaniu klikamy przycisk i włącza się ciepły guzik oraz hamulec przystankowy, ludzie mogą sobie sami otwierać drzwi, po ponownym kliknięciu ciepły guzik się wyłącza i otwarte drzwi się zamykają.
-Otworzyliśmy ręcznie jakieś drzwi, po kliknięciu one się zamkną (bez włączania ciepłego guzika).

Modyfikacja nie usuwa poprzednich sposobów działania ciepłego guzika, aby załączyć modyfikację, musimy ustawić w malowaniu:
[setvar]
v_cg
3

Aktualizacja!
Co nowego?
-Losowe "przyciskanie" przycisku inwalidy
-Prawdopodobieństwo wciśnięcia inwalidy można zmienić w pliku door_constfile.txt/door_constfile_G.txt i jest pod zmienną inw_probability
-Teraz ikona inwalidy zniknie dopiero, jak będziemy zamykać drzwi
-Teraz w trakcie jazdy nie załączymy ciepłego guzika, dopiero po zatrzymaniu

Dlaczego wersja 1.5b?
Modyfikacja nie została dokładnie przetestowana, więc mogą występować jakieś błędy.
Świetna modyfikacja. Wielkim plusem jest właśnie to, że nie ingeruje w oryginalny sposób działania CG więc jednocześnie nie ma możliwości, że coś zepsujemy i zawsze istnieje możliwość użycia pierwotnego sposobu. Co ciekawe zauważyłem, że używając ciepłego guzika z modyfikacji drzwi mogą zostać otwarte podczas jazdy zanim pojazd całkowicie się zatrzyma (a nawet w biegu:D ) więc to też swego rodzaju zaleta. Teraz jeszcze przyjemniej jeździ się Jelczami. Polecam !
Aktualna wersja 1.5b
Jakie dalsze plany?
Rozważam dorobienie opcji blokowania drzwi przez pasażerów (drzwi zamykają się do pewnego momentu i po pewnym czasie domykają (tak jakby się ludzie przesunęli)).
Jest możliwość by w następnej aktualizacji dodać jazdę gdy drzwi się zamykają? Tj już po wciśnięciu CG by zamykał drzwi by móc wtedy ruszyć. Byłoby świetnie;)

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka
Analizuje, jak niewielką ingerencją będzie się dało to zrobić, to zostanie to zrobione, prawdopodobnie powstanie nowa zmienna wyłączająca załączanie hamulca przy otwartych drzwiach.
Cześć modyfikacja z gatunku MUST HAVE dla Jelcza, ustawianie w [setvar] na giiiigantyczny plus, szczerze polecam, bo działa w 100% i przy tym nic nie psuje.

Jednak miałbym prośbę o opcję taką z jaką spotkałem się u siebie w mieście mianowicie dojazd do przystanku wciskamy CG, ktoś wsiada (drzwi się otwierają) "naduszamy" znów CG i się zamykają, dalej znów przystanek, znów CG ale bydło pasażerowie nie wsiadają więc po prostu ruszamy CG wyłącza się. Taka troszkę hybryda z oryginałem. Da się?
Bardzo dobrze działa, ale przydała by się wersja, która otwiera wszystkie drzwi bez udziału pasażerów. Ja daję 10/10.
Przekierowanie