Odpowiedź 
Autobusy skaczą jak "żaby"
Autor Wiadomość

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 6
Dołączył: 08-2016
Podziękowań: 0
Post: #1
Autobusy skaczą jak "żaby"
Witam, mam taki odnośnie map w OMSI 2. Problem jest tego typu, że niezależnie od mapy, są takie miejsca a trasie gdzie autobus zaczyna skakać w miejscu, traci zupełnie swoją sterowność, przez co pasażerowie zaczynają krzyczeć, a problem znika po wciśnięciu klawisza F3. Jak mogę poradzić sobie z tym problemem?

28.10.2017 01:09
Szukaj postów Cytat

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 382
Dołączył: 10-2013
Podziękowań: 155
Post: #2
RE: Autobusy skaczą jak "żaby"
Zapewne masz bardzo mało FPS-ów i stąd ten problem. Powinieneś zmniejszyć ustawienia gry, żeby twój komputer nie był tak obciążony. Poza tym wszystko zależy od mapy i danego pojazdu - niektóre dodatki niestety są fatalnie zoptymalizowane i dobry sprzęt niewiele tu pomaga. Na sam początek zmniejsz ustawienia grafiki w opcjach gry i zobacz czy będzie różnica.


Sprzęt: KLIK
28.10.2017 06:39
Szukaj postów Cytat

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 17
Dołączył: 05-2016
Podziękowań: 1
Post: #3
RE: Autobusy skaczą jak "żaby"
Witam
Dobrze, że ten temat znalazłem, bo i ja mam ten problem. Ale zauważyłem, że dzieje się tak w zasadzie z autobusem HH AGG330 i tym nowym volvo na nowej mapie Hafen city Hamburg.
Gdy wziąłem inny autobus akurat MAN i wszystko było dobrze. Zdarza sie tez, że nie wczytuje mapy, zdarza się, że mam trase i nagle brak tafli. Tak się stało kilka razy na Gladbeck, w kilku miejscach i na tej nowej Hamburg również.
Dodam, że omsi mam czysta instalkę, brak dodatków mod. Mam tylko zainstalowane zakupione DLC i nic ponad to. Dziwne trochę, bo wcześniej wszystko było dobrze.
A gram na Bus company multiplayer.

Będę zobowiązany za jakieś podpowiedzi

21.12.2017 12:01
Szukaj postów Cytat

Ten od brzydkich tekstur
Użytkownicy
Liczba postów: 544
Dołączył: 10-2014
Podziękowań: 805
Post: #4
RE: Autobusy skaczą jak "żaby"
Omsi jest przeciążąne dlatego dzieją się takie rzeczy. Akurat Hamburg + VH AGG300/ Volvo to za dużo dla 2GB Omsi. Skorzystaj z 4GB patcha, ja korzystam i zawsze bezproblemowo wczytuje mi się Hamburg jak i cięższe modele autobusów.


Udaje, że chce być Aktywnym, ale mu to nie wychodzi ; ( #nikogo
21.12.2017 12:21
Szukaj postów Cytat

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 17
Dołączył: 05-2016
Podziękowań: 1
Post: #5
RE: Autobusy skaczą jak "żaby"
Witam Allison

Podziękować chciałem za rade. Działa. Tzn. Patch zainstalowany, mapa hamburg hafen... nadal tnie, faktycznie musi ciężka być. Autobus jak się okazuje nic do tego nie ma. Jedzie jak złoto.
Męczyłem na Gladbeck i chodził na medal. Coś zmieniłem w ustawieniach grafiki, na jakości nie cierpi. Ale dzięki temu mapa Gladbeck zachowuje się inaczej niż przedtem. Chodzi gładko, bez przycięć wczytuje kolejne fragmenty mapy, nawet okienek brak gdy się to dzieje. Męczyłem kurs ratusz to OB HBF to jest ponad godzina jazdy i gładko. A jeździłem kilka razy.
Tak czy inaczej dzięki tej poradzie i ustawieniami moja ulubiona mapa ładnie się zachowuje. Tam podobno jest 25fps. Tak pokazało i ani razu nie zeszło niżej. Cokolwiek to znaczy.

Dzięki raz jeszcze

22.12.2017 23:06
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: