Odpowiedź 
Jak i gdzie pisać wątki i posty z pytaniami technicznymi? Gdzie czego szukać?
Autor Wiadomość

strefa-omsi.pl
Administratorzy
Liczba postów: 1,433
Dołączył: 12-2012
Podziękowań: 503
Post: #1
Jak i gdzie pisać wątki i posty z pytaniami technicznymi? Gdzie czego szukać?
Struktura Strefy różni się nieco od tej, do której niektórzy są przyzwyczajeni. W związku z tym faktem nie każdy wie, gdzie i w jaki sposób zadawać pytania. Prosiłbym o przeczytanie do samego końca tego posta i stosowanie się do poniższych zaleceń.

Kluczem jest dobranie odpowiedniego działu/tematu.

Dział pytań technicznych - tutaj zadajemy pytania związane z technicznymi aspektami gry - ustawieniami, ogólnymi błędami (nie występującymi np. wyłącznie przy wczytywaniu konkretnego dodatku), odpowiednią konfiguracją sprzętu (kierownice itd.), a także pytaniami i problemami dotyczącymi co najmniej dwóch dowolnych dodatków.

Problemy związane z dodatkami - dział podzielony jest na wątki odpowiadające poszczególnym tematom w Pobieralni. Nazwa każdego wątku winna być poprzedzona odpowiednim tagiem (który należy wybrać z listy podczas zakładania nowego wątku) i zachować identyczną nazwę do tej w Pobieralni. Jeśli wątek zbiorczy dla danego dodatku już istnieje - nie należy zakładać nowego, tylko się tam dopisać z własnym problemem. W tym dziale poruszane są problemy i pytania związane z konkretnymi (pojedynczymi) dodatkami mającymi (lub nie) temat w Pobieralni.

Pobieralnia - kategoria ta podzielona jest na działy (i ewentualne poddziały). Każdy wątek to prezentacja dodatku wraz ze źródłem i linkiem do pobrania. Dopuszczalne są tu wyłącznie komentarze dotyczące dodatku, propozycje udoskonalenia (czyli nie podoba mi się "to i tamto", zmieniłbym "to lub coś innego") i oceny. Można tu także zgłaszać problemy z pobraniem (martwe linki) lub prosić o reuploadowanie plików (o ile autor dodatku na taki proceder zezwala).

Nie należy mieszać w jednej wypowiedzi oceny i problemu, posty takie będą odtąd przenoszone do Kosza.

Tematy w Dziale pytań technicznych należy precyzyjnie nazywać, czyli tak, żeby tytuł wątku jednoznacznie wskazywał/streszczał problem.

Jeśli podobny wątek już istnieje i nie został zamknięty przez administrację - można się do niego dopisać. Pamiętajmy jednak o zasadzie 1 wątek = 1 problem (w Dziale pytań technicznych). Kilka niepowiązanych problemów w jednym temacie tego działu jest sytuacją niedopuszczalną. W dziale "Problemy związane z dodatkami" obowiązującą zasadą jest 1 wątek = 1 dodatek.

Nastawiamy się na pomoc wszystkim Użytkownikom, także tym, którzy stawiają pierwsze kroki w OMSI i są zagubieni. Nie trzeba obawiać się, że ktoś "nowy", kto zadał banalne pytanie poniesie jakieś konsekwencje. Więcej wymagamy natomiast od Użytkowników z "dłuższym stażem", którzy mieli czas na zapoznanie się ze strukturą i tematami na Forum. Dla wszystkich obowiązkowe jest zapoznanie się z Informatorem ( http://strefa-omsi.pl/Forum-OMSI-Informator--13 ), a w szczególności z podkategorią "Podstawy".

Zadanie pytania to nie wszystko. Najlepiej możliwie najdokładniej przedstawić i zobrazować problem. Błędy tudzież niepoprawne zachowania symulatora poprzeć zrzutami ekranu, dokładnie opisać słownie gdzie i w jakich okolicznościach się pojawiają. Absolutną podstawą w większości przypadków jest zamieszczenie logfile, czyli pliku tekstowego znajdującego się bezpośrednio w folderze gry, pod warunkiem, że tworzenie logu nie zostało wyłączone.

Po tych czynnościach wypada tylko śledzić swój temat. Nie należy ich "odświeżać", jeśli ktoś będzie znał odpowiedź - na pewno jej udzieli, niewskazana jest pomoc wyłącznie przez prywatne drogi (np. via PW).

W przypadku, gdy temat/wypowiedź nagle "zniknęła" została prawdopodobnie przeniesiona. Z Forum nic nie znika, prócz wiadomości wysyłanych przez boty spamujące. Aby dowiedzieć się, gdzie mój temat/post został przeniesiony, wystarczy wejść w swój profil (klik na górne menu "Mój Profil" a następnie na "Panel użytkownika") i w wyświetlonym ekranie kliknąć na swoją nazwę użytkownika, następnie przy polu "Razem postów" można już wybrać "Znajdź wszystkie wątki" lub "Znajdź wszystkie posty".

W razie dalszych wątpliwości dotyczących zakładania tematów, pisania na Forum lub "znikających" wypowiedzi można zapytać dowolną osobę z administracji/moderacji.
Kilka przydatnych linków do przypiętych i popularnych wątków/działów:

http://strefa-omsi.pl/Watek-Prosby-o-poj...ldery--958 - poszukiwania plików niezbędnych do poprawnego działania dodatków;
http://strefa-omsi.pl/Watek-Poszukiwania...OMSI--1060 - poszukiwania dodatków do symulatora;
http://strefa-omsi.pl/Forum-Baza-materialow--91 - dział poszukiwań materiałów do tworzonych dodatków;
http://strefa-omsi.pl/Watek-Potrzebujesz...tutaj--635 - poszukiwania osób chętnych do pomocy przy dodatkach;
http://strefa-omsi.pl/Watek-Dobor-ustawi...rzetu--675 - dobór ustawień OMSI do sprzętu


♪ "Nie pytaj mnie, wiem tyle co i ty" ♪

Zanim cokolwiek napiszesz, przeczytaj koniecznie REGULAMIN
Jeśli masz problem techniczny, zapoznaj się z ZASADAMI DZIAŁÓW TECHNICZNYCH
Jeśli chcesz podzielić się dodatkiem, zapoznaj się z REGULAMINEM DZIAŁU POBIERALNIA

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.11.2017 12:49 przez Jestem Szymek.)
27.04.2013 12:20
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: