Odpowiedź 
[Modyfikacja pojazdu] Sterownik SRG-3000P
Autor Wiadomość

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 3
Dołączył: 11-2019
Podziękowań: 0
Post: #1
Sterownik SRG-3000P
Witam
Mam mały problem z ustawieniem sterownika SRG-3000P na mapie Wrocławia v0.3. Przeszukałem forum, kilka osób miało zbliżone problemy jednak nie odszukałem rozwiązania, być może ktoś mógłby nakierować na rozwiązanie.
Chciałem pojechać SU18 z paczki "Solaris Urbino PL - Mega Pack", który jest wyposażony ww w/w sterownik. Ustawiam standardowo 7 -> Linia -> Trasa -> Podwójne zapowiedzi TAK. Po ruszeniu z pierwszego przystanku, przyjmijmy "Nowy Dwór" leci zapowiedź "Zemska" (kolejny przystanek), zbliżając się już do Zemskiej sterownik przełącza się na kolejny przystanek i puszcza "Rogowska Działki". Jeśli nie cofnę ręcznie sterownika to w ten sposób będą przeskakiwały kolejne przystanki.
Tak jakby sterownik nie widział zapowiedzi "Kolejny przystanek..." i zastępował je zwykłymi z nazwą przystanku.
Po wybraniu zaś opcji Podwójne zapowiedzi NIE, po ruszeniu z Nowego Dworu leci "Zemska", do Zemskiej dalej jest cisza, po ruszeniu z Zemskiej przełącza się na "Rogowska Działki" i tak dalej.

Co ciekawe pliki hof powinny być w porządku bo na innym sterowniku z pojazdu "Solaris Urbino 12 PL" zapowiedzi podwójne idą ładnie.

Przejrzałem hofy i zapowiedzi.osc ale nie jestem zbytnim znawcą żeby dostrzec jakieś błędy. Dodam, że sam nic nie zmieniałem ani w plikach mapy ani pojazdu.

Pozdrawiam

01.12.2019 21:26
Szukaj postów Cytat

Technik Amator
Aktywni
Liczba postów: 911
Dołączył: 01-2013
Podziękowań: 1044
Post: #2
RE: Sterownik SRG-3000P
Wina wg mnie leży w hofie. Wszystko na to wskazuje. Może zły hof wybierasz już w grze i stąd ten problem. Zapowiedzi działają dokładnie tak jak na zwykłym hofie z pojedynczymi zapowiedziami w obu sytuacjach.


Bądź miły dla osoby która próbuje Ci pomóc na forum, tym bardziej, że robi to bezpłatnie w swoim wolnym czasie.
12.12.2019 18:37
Szukaj postów Cytat

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 3
Dołączył: 11-2019
Podziękowań: 0
Post: #3
RE: Sterownik SRG-3000P
Cześć
Dokładnie. Przez te kilka dni zanim admin akceptował ten wątek rozwiązałem problem. Być może odpowiedź kiedyś komuś się przyda.
Okazało się, że mapa Wrocławia zawiera trzy hofy - Breslau v3_podzap, Breslau v3_pojzap, Breslau v3_R&G. Wszystkie trzy wrzuciłem do katalogu pojazdu i przez to sterownik głupiał. Wystarczy pozostawić jeden wybrany i działa tak jak powinno.

Pozdrawiam

12.12.2019 19:32
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: