Zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niewczytujące się mapy, invalid track, błędy podczas ładowania, "niebo zamiast mapy"
Autor Wiadomość

strefa-omsi.pl
Administratorzy
Liczba postów: 1,408
Dołączył: 12-2012
Podziękowań: 493
Post: #1
Niewczytujące się mapy, invalid track, błędy podczas ładowania, "niebo zamiast mapy"
Dużo pytań dotyczy błędów wyświetlanych podczas ładowania mapy, komunikatów "invalid track", braku rozkładów tudzież "entry-pointów" oraz innych problemów związanych najczęściej z brakiem plików scenerii lub splinów (białe obiekty, urywająca się mapa, samo niebo bez żadnego terenu).

Aby wyeliminować powyższe, polecam wykonanie kilku kroków.

Przede wszystkim należy zapoznać się z dokumentacją mapy bądź z tematem, do którego odsyła źródło obecne przy każdym wątku w naszej Pobieralni. Dokumentacja to pliki *.pdf bądź *.txt (zwykle o nazwach: readme, manual, handbuch) dołączone do paczki. Niestety, musimy je zlokalizować sami. W przypadku, gdy nie ma powyższego - trzeba zajrzeć w źródło. Powinna tam być lista wykorzystywanych paczek obiektów i splinów. Najlepiej, gdy od razu są w formie odnośników, jeśli jednak nie musimy je znaleźć sami.

Podstawowe i często wykorzystywane dodatki wraz z odnośnikami znajdują się na Strefie tutaj: (KLIK)

Jeśli natomiast brak jest informacji o wymaganych plikach, lub nadal czegoś brakuje - powinniśmy posłużyć się programem OMSI Map Tools (KLIK).
Wypakowujemy z paczki do głównego folderu OMSI i uruchamiamy plik maptools.exe . Uruchomi nam się okno analizatora map. Wystarczy teraz kliknąć na przycisk oznaczony wielokropkiem po prawo od "Select your map folder" i w kolejnym oknie wskazać folder mapy, która nie chce prawidłowo działać. Folder mapy, czyli miejsce, gdzie znajduje się plik global.cfg. Klikamy na OK i czekamy, aż analiza dobiegnie końca i wyświetli się komunikat o jej zakończeniu. Interesują nas teraz dwie zakładki: Missing Objects oraz Missing Splines. To właśnie tych obiektów i splinów nam brakuje.

Teraz możemy szukać tych plików w Google. W razie trudności ze znalezieniem o ich wstawienie można prosić innych Strefowiczów w temacie: (KLIK)

Jeśli pomimo uzupełnienia "braków" problemy nie ustąpiły, wtedy dopisujemy się lub zakładamy nowy wątek w dziale: (KLIK)Dziwnym trafem, MapTools nie zawsze wszystko wykrywa prawidłowo. Gdyby program stwierdził, że niczego nie brakuje, a mimo tego pojawiały się podobne problemy, należy posiłkować się plikiem logfile.txt . Jest on tworzony podczas rozgrywki i znaleźć go można w głównym folderze gry (tam, gdzie Omsi.exe), baczną uwagę trzeba zwrócić na linie oznaczone wyrazem "Error".


♪ "Nie pytaj mnie, wiem tyle co i ty" ♪

Zanim cokolwiek napiszesz, przeczytaj koniecznie REGULAMIN
Jeśli masz problem techniczny, zapoznaj się z ZASADAMI DZIAŁÓW TECHNICZNYCH
Jeśli chcesz podzielić się dodatkiem, zapoznaj się z REGULAMINEM DZIAŁU POBIERALNIA

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.10.2017 11:20 przez Jestem Szymek.)
28.06.2013 18:03
Szukaj postów
Zamknięty 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: