Odpowiedź 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OMSI 1 & 2] Co i jak ze strzałkami pomocniczymi ?
Autor Wiadomość

Cześć
Użytkownicy
Liczba postów: 106
Dołączył: 05-2015
Podziękowań: 56
Post: #1
Co i jak ze strzałkami pomocniczymi ?
W tym poradniku chciałbym Wam wytłumaczyć co i jak ze strzałkami pomocniczymi - jak działają, jak je stworzyć i ustawić, gdzie je znaleźć. Nie będzie to poradnik przesadnie długi ponieważ nie jest to trudne do zrozumienia

Gdzie znaleźć te strzałki ?
Pierw, wybieramy opcję 'Load directory' w edytorze i w folderze Sceneryobjects szukamy folderu Generic. Tam wybieramy jeden z plików a cały folder nam się załaduje do edytora. W edytorze te strzałki powinny pojawić się w folderze Utilities.

Jak je ustawić ?
Warto zaznaczyć że strzałki te są widoczne tylko z jednej ze stron. Czyli jeśli postawimy taką strzałeczkę i nie widzimy to użyjmy klawisza R aby ją przekręcić.

Jak zmienić napis?
A no, kiedy mamy już strzałkę ustawioną to wybierzmy ją na mapie i wybierzmy przycisk Opcje która powinna się pojawić na prawej stronie ekranu pod polem obiektów/Sceneryobjects. Klikamy na 'Opcje' i do naszej dyspozycji są dwa pola. W którym z nich wpisujemy naszą podpowiedź ?
[Obrazek: hj4h8u7y78yqrjlzg.jpg]
A no w miejscu pod napisem 'Wert.' Lepiej nie używać polskich znaków lecz zawsze możemy pozmieniać ustawienia pliku i folderu Fonts. Jeśli dana podpowiedź nie mieści się na jednej linii np. 'Linie nr 36,738,41,N6 Przystanek Lesna' no to szacujemy gdzie kończy się linia na strzałce która już jest umiejscowiona na mapie;) powiedzmy że po N6. Ale co robimy ? A no, tam gdzie chcemy aby taka nowa linia powstała dajemy znaczek @ (małpę).

A podpowiedzi przystankowe ?
Oczywiście też takie są i obsługujemy je dokładnie tak samo. Jedyna róznicza to jest taka że widać tą podpowiedź z każdej strony. Podczas wybierania tego obiektu w edytorze będzie znajdował się on w folderze Utilities jako Route Helper Bus Stop.

Jak na ten poradnik to chyba starczy;) Jeśli macie jakieś pytania to piszcie, lecz mam nadzieję że pomogłem

Dzięki i pozdrawiam.

27.05.2015 07:34
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: