Odpowiedź 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OMSI 1 & 2] Funkcje "To Spline" i "Attach To Object"
Autor Wiadomość

Cześć
Użytkownicy
Liczba postów: 106
Dołączył: 05-2015
Podziękowań: 56
Post: #1
Funkcje "To Spline" i "Attach To Object"
Funkcje te były już wiele razy opisywane, lecz nie w postaci poradnika, a raczej odpowiedzi w sekcji "Dział pytań technicznych". Z tego też powodu, zdecydowałem się opisać te dwie funkcje edytora OMSI i OMSI2

Funkcja "To Spline"
Funkcja ta umożliwia przytwierdzanie/stawianie obiektów na spline`ach. Powiedzmy że chcemy postawić barierkę wzdłuż drogi, ale nie chcemy przecież stawiać każdej barierki osobno i powtarzać tak żmudnego procesu. Ale co zrobić żeby tak nie robić ? xD Pierw, wybieramy nasz obiekt i zaznaczymy opcję "To Spline". Następnie, klikamy na wybrane przez nas miejsce na mapie, po czym ukażę się nasz obiekt. Przekręcamy go i ustawiamy w odpowiednim miejscu. Ostatecznie, ustawiamy wartość "Distance" i "Range". Distance - ile metrów ma się powtarzać obiekt. Range - co ile metrów obiekt powinien się pojawiać. Kiedy zaczniecie już z tą funkcją pracować na co dzień, będzie to łatwizna:)

Funkcja "Attach To Object
Opcja ta jest troche łatwiejsza do zrozumienia. Pierwsze co musimy wiedzieć to jest to że każdy obiekt do którego będziemy przytwierdzać inny obiekt ma ustalone miejsce na działanie tej funkcji. Na przykład jeśli mamy sygnalizator świetlny i 'wiszący' słup to kiedy połączymy te dwa obiekty sygnalizator znajdzie się na czubku słupa ponieważ jest to dla tego obiektu przypisane miejsce. Kiedy mamy już dwa obiekty, wybieramy obiekt który chcemy przytwierdzić a następnie wybieramy przycisk "Attach To Object" / Odwrotnie, najpierw klikamy Attach to object, potem wybieramy interesujący nas obiekt. Mattez /. Po tym, wybieramy obiekt do którego chcemy nasz drugi obiekt przytwierdzić.

Mam nadzieję że wszystko teraz jest jasne:)

Pozdrawiam wszystkich !

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.05.2015 08:32 przez mattez.)
29.05.2015 14:20
Szukaj postów Cytat

Starszy Ciekawski
Zasłużeni
Liczba postów: 151
Dołączył: 01-2013
Podziękowań: 47
Post: #2
RE: Funkcje "To Spline" i "Attach To Object"
W tym poscie jest obrazowo przedstawione działanie funkcji "To spline" : http://strefa-omsi.pl/Watek-OMSI-1-2-Prz...7#pid58437


[Obrazek: mini.php?str=YTo0OntzOjQ6ImZpbGUiO3M6Mzk...dvcmllIjt9]
29.05.2015 15:38
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: