Odpowiedź 
 
Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 3.77 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OMSI 1 & 2] Vienna (The High-Floor Bus LU 200)
Autor Wiadomość

Bus4You
Zbanowani
Liczba postów: 4
Dołączył: 09-2013
Post: #21
RE: [DODATEK PŁATNY] Vienna - The High-Floor Bus LU 200
Po opublikowaniu Patcha do trasy Wiedeńskiej trasa stała się jakby bardziej żywa, atrakcyjna.
Z całą stanowczością jak napisał Amin jest dużo ciekawsza, na pewno jest nr 1 ( wg mnie ) pośród dodatków płatnych do tej pory wydanych. Teraz jest tak że nic dodać już nie potrzeba i nic więcej dodawać nie radzę.Mapa jest po prostu teraz atrakcyjna.

Przy okazji podziękowanie dla Admina za poruszenie jako pierwszy tematu wydania Patcha do gry Wiedeńskiej.
Dziękuje.

12.10.2013 23:44
Szukaj postów Cytat

Prawo,medycyna i ...OMSI !!!
Użytkownicy
Liczba postów: 44
Dołączył: 10-2013
Podziękowań: 0
Post: #22
RE: [DODATEK PŁATNY] Vienna - The High-Floor Bus LU 200
Wiedeń taki jest jak na przedmiotowej mapie , inne rozwiązania komunikacyjne, stąd autobus poprowadzony jest po części dla tramwajów, mając z nimi wspólne przystanki, mają buspasy , inną zabudowę terenu. To nie jest linia kursująca po centrum Wiednia , tam główną rolę pełnią tramwaje , ale linia peryferyjna ( nie mylić z podmiejską ).
Właśnie przebieg trasy 24A jest prowadzony w takie tereny, i w pustynię, tylko przez kolejne dzielnice . To właściwie trochę więcej niż jedna linia, albowiem można jechać na jedną z trzech pętli – taki ma przebieg 24A . Po co tworzyć trzy odmienne numeracje, skoro wiedeńczycy przyzwyczajeni są do optymalnych rozwiązań komunikacji miejskiej. Tam linii, które się pokrywają, inną rolę ma kolejka naziemna, inną tramwaj, a inną linie autobusowe , których zasadniczym celem jest dowóz ludzi do jednego z wybudowanych Centrum Komunikacji Miejskiej , skąd możesz jechać gdzie chcesz.

Stąd właśnie wrażenie takiego uproszczenia przy linii „Wiedeńskiej”. Warto jest jak sądzę poznać te rozwiązania, sposób umiejscawiania przystanków na trasie przejazdu , gdzie autobus ma absolutne pierwszeństwo razem z pasażerami, i cały ruch samochodów jest praktycznie wstrzymany , na czas spokoju autobusu. Są też ciekawe miejsca, ciekawe osiedla peryferyjne , ciekawe pętle.

Jeżeli interesujesz się komunikacją, będzie to dla Ciebie gratka , warta inwestycji . A jeżeli autobus Tobie nie odpowiada zawsze możesz podstawić inny, albo stworzyć linię ale pamiętając o zachowaniu kierunku dla tej części miasta czyli np.24B, 24C. Na trasach kierujących się w stronę dzielnic peryferyjnych nie ma autobusów pośpiesznych , w samym Wiedniu jest prawie 70 linii autobusowych , prawie 30 linii tramwajowych oraz linie metra. Cała komunikacja ma jedno centrum dowodzenia, i wszystko jest doskonale skomunikowane.

Pomimo negatywnych opinii , ja tą linie i mapę POLECAM , szczególnie fanom komunikacji miejskiej na świecie. WARTO


SUKCES ! Po kilkunastu latach prób i błędów udało się osadzić już zamiast tomografu, od rezonans komputerowy-mobilny w środku kontenera !
24.10.2013 16:15
Szukaj postów Cytat

Prawo,medycyna i ...OMSI !!!
Użytkownicy
Liczba postów: 44
Dołączył: 10-2013
Podziękowań: 0
Post: #23
RE: [DODATEK PŁATNY] Vienna - The High-Floor Bus LU 200
Mamy kolejny Patch do mapy Wiednia, tym razem 1.02 - ukazał się 31 X 2013
zawiera ilka fajnych udogodnień, ale uwaga, ( jak wskazują wydawcy) dodatek przystosowany do Patcha OMSI 1.06 , i z tym Patchem pokazuje zmiany jakie zaszły w mapie/dodatku płatnym. Jest ich sporo, polecam

do Admina: bardzo proszę umieścić info przy pierwszym poście o ukazaniu się już dwóch Patch-y do Mapy ( płatnej ) Wiednia, Patch 1.01 oraz teraz 1.02 -dziękuje


SUKCES ! Po kilkunastu latach prób i błędów udało się osadzić już zamiast tomografu, od rezonans komputerowy-mobilny w środku kontenera !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.11.2013 22:09 przez Jarek M.D..)
01.11.2013 21:28
Szukaj postów Cytat

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 758
Dołączył: 05-2013
Podziękowań: 150
Post: #24
RE: [DODATEK PŁATNY] Vienna - The High-Floor Bus LU 200
(27.05.2013 16:53)Eggtooth napisał(a):  Ośmielę się nie zgodzić z kolegą wyżej. Przekopiuję tutaj swoją recenzję krótką z innego forum:

Cytat:Określę to tak: dodatek nie jest wart swojej ceny, czuję że to kasa wywalona w błoto.

Stosunek ilość zawartości do ceny tutaj nie istnieje. Ten dodatek nie jest wart tyle ile za niego żądają, dlaczego? To proste: Jeden autobus, jedna linia, jedna mapa, jedno malowanie, brak możliwości przemalowania (przynajmniej na razie), oraz dedykowane rollbandy które można przeboleć. Wykonanie mapki jest okej, jest zróżnicowana, dobrze zoptymalizowana, ale co z tego skoro mapa ma jedną linię? Mapa używa tez obiektów MR co dodatkowo dyskwalifikuje ją z tego przedziału cenowego. Autobus? Piękny, ale nic poza tym. Co mi po ciepłym guziku i innych bajerach skoro taki darmowy Mercedes O405N Juliana nadal robi to lepiej, nadal jest rewolucją skryptową w omsi, oraz nadal ma więcej zawartości i możliwości? W dodatku za BEZCEN. Dźwięki w 70% podrypane z SD, ale dla niepoznaki edytowane w sposób nieznaczny. Tak, Szczecin, rodzima mapa, jest o wiele bardziej rozbudowana. I nie, niech nikt mi nie mówi że nie mam prawa porównywać obydwu map gdyż obydwie mimo wszystko korzystają z obiektów MR w mniejszym lub większym stopniu. Pomimo zróżnicowania mapy Wiednia byłem wręcz zmęczony jazdą na końcówce i wyłączyłem grę, gdzie jadąc Jelczem M125M Kajota na Szczecinie mogłem bez przerwy kursować przez bite 4 godziny od Wiszesława do Placu Rodła. Warto wspomnieć o tragicznych kamerach wnętrza Grafa Steyra, ponieważ bez ręcznego ustawiania się nie obejdzie. Niestety ale nie będę płacił więcej za dodatek niż za grę (którą kupiłem na Simmarket). To jest śmieszne. Dałbym na dzień dzisiejszy za Wiedeń max 7 euro, ale nie więcej bo tu po prostu nie ma czym i gdzie jeździć. A dlaczego tak mówię? Bo gdyby był inny wariant autobusu, z innymi funkcjami lub chociaż malowaniem i jeszcze jedna linia, do pokusiłbym się o stwierdzenie że dodatek wart jest te 10 euro, ale nie zaraz 19,99.

Konkluzja? Dodatek nie wart kupna. Może po obniżce: owszem. Teraz jednak jest za wcześnie żeby go kupić bo zbyt mało oferuje a cena jest wygórowana, zbyt wygórowana. Jeżeli każdy dodatek do omsi będzie tyle kosztował, to ta gra upadnie szybciej niż można się tego spodziewać.

Oszczędźcie swoje pieniądze na coś innego, byle nie na to. Nie pozwolę drugi raz im zarobić w tak łatwy sposób. Nie kupie już prawdopodobnie Hamburga i dwóch Mercedesów, a już tym bardziej dodatku O305, bo już wiadomo że cena będzie zbyt wysoka (chociaż na mapie Hamburga są dwa autobusy chyba, tak samo jak wiele wariantów O305, ale znając MR oraz twórców to cena będzie powyżej 35-40 euro za dodatek co już dyskwalifikuje te dodatki na starcie.
Ocena: 5/10
Plusy:
- Autobus i jego wygląd
- Zróżnicowanie mapy, obiekty wykonane przez autora...*
- Ciepły guzik, oraz niektóre fukcje pojazdu...**
- Optymalizacja mapy
- Tramwaje...***

Minusy:
- Cena...
- *...ale co z tego skoro mapa jest nudna?
- **...ale co z tego skoro Mercedes Juliana nadal robi to lepiej?
- ***...ale co z tego skoro to zbędny dodatek poprawiający tylko nieznacznie realizm mapy?
- Dźwięki z SD
- Jeden autobus
- Jedna linia
- Kamery wnętrza autobusu (przynajmniej ta patrząca na wprost)
Do recenzji dodam że zarabiam kasę. Nie jest mi szkoda wydawać kasy na DOBRE dodatki, ale OMSI i Railworks to są przykłady gier gdzie dodatki są nie opłacalne. Krew mnie zalewa jak widzę takie bezczelne zdzieranie kasy.

Zgadzam się też z kolegą który to napisał.

08.12.2013 08:32
Szukaj postów Cytat

Uwielbiam OMSI :)
Zbanowani
Liczba postów: 279
Dołączył: 12-2013
Post: #25
RE: [DODATEK PŁATNY] Vienna - The High-Floor Bus LU 200
No, panowie - szykuje się kolejny płatny dodatek - a raczej płatna aktualizacja. Proszę kogoś kto zna lepiej o tłumaczenie (poniżej). Ja wyczytałem, że mają być jakieś dwa nowe autobusy przegubowe (?) i linia 23A - oczywiście pod OMSI 2.
Wpis z Facebooka:
Nun ist es offiziell: die Linie 23A kommt für OMSI 2!

Wir haben euch ja schon fast alles mitgeteilt, was euch in unserem neuen Add-On alles erwarten wird:

Neben kleinen technischen Ergänzungen des LU 200 wird es eine Gelenkbus-Version, den GU 240 geben - der letzte Hochflurgelenkbus in Wien.
Weiters wollen wir die Entwicklung der Moderne mit der ersten Niederflurgeneration in Wien dokumentieren: Der Gräf/Steyr NL 205 (Normalbus) und der NG 235 (Niederflur-Gelenkbus).

Und als wahrscheinlich größte Änderung haben wir Folgendes vor:

Das Add-On wird auch zum Modding-Add-On werden. Wir wollen euch einen komplett perfekt konstruierten modernen MAN Lions City liefern, der sich dadurch auszeichnet, dass dieser "offen" für Modifikationen und verschieden Varianten gebaut wird.

Das bedeutet, dass wir euch zum einen eine Dokumentation zur Verfügung stellen werden, wie man diesen Bus auf seine Bedürfnisse und nach seinen Wünschen adaptieren kann. Zum anderen wird der Bus in vielen Varianten mit unterschiedlichen Bauteilen zu adaptieren sein, sodass fast jede Version nachgebildet werden kann. (Möglichkeit für unterschiedliche Spiegel, Dachaufbauten, Türenanordnungen, Cockpitaufbau, Repaints, Beklebungen, etc.)

Aber eine Sache haben wir euch offiziell noch nicht verraten – die neue Strecke:

Wir werden die Linie 23A komplett nachbauen und mit entsprechender Timeline-Funktion den Linienverlauf im Wandel der Zeit von 2005-2012 (inkl. diverser Ablenkungen und manchen Ausweichrouten). Damit werden im neuen Add-On zwei Linien enthalten sein und durch die verschiedenen Routenführungen gibt es viele unterschiedliche Möglichkeiten (mindestens 10 Varianten) mit unterschiedliche Örtlichkeiten für langanhaltenden und abwechslungsreichen Fahrspaß!

PS: Für alle, die bereits die erste Version des Wien Add-Ons haben, wird es ein vergünstigtes Upgrade für das neue Add-On geben, ohne kompliziertem Prüfungs- und Installationsverfahren!

26.02.2014 22:33
Szukaj postów Cytat

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 221
Dołączył: 06-2013
Podziękowań: 18
Post: #26
RE: [DODATEK PŁATNY] Vienna - The High-Floor Bus LU 200
Już od dłuższego czasu pracują nad nową wersją dodatku. Jak ostatni raz czytałem aktualności na stronie twórców, to była też mowa o NLxx3. Nie pamiętam dokładnego modelu, ale miał być to model, który każdy może sobie dostosować pod siebie.


Windows 7 Professional x64

Intel® Core™ i7-6700K @ 4.20GHz | Cryorig H5 Ultimate | Gigabyte Radeon R7 260X OC 2GB GDDR5 128bit | ASRock Z170 Extreme4 | Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000MHz | Samsung SSD 850 EVO M.2 120GB | Samsung SpinPoint F3 500GB | Fractal Design Tesla R2 500W 80+ Gold | NZXT H440
26.02.2014 23:57
Szukaj postów Cytat

Uwielbiam OMSI :)
Zbanowani
Liczba postów: 279
Dołączył: 12-2013
Post: #27
RE: [DODATEK PŁATNY] Vienna - The High-Floor Bus LU 200
Co masz na myśli mówiąc dostosować pod siebie? Pozdrawiam

27.02.2014 00:04
Szukaj postów Cytat

JA
Użytkownicy
Liczba postów: 408
Dołączył: 02-2013
Podziękowań: 68
Post: #28
RE: [DODATEK PŁATNY] Vienna - The High-Floor Bus LU 200
To że możesz zmienić to, tak aby pasowało tobie. Prawdopodobnie autorzy dadzą dostęp do plików modelu, i nie będzie problemów licencyjnych.


[Obrazek: t4agXQ1.png]
27.02.2014 07:31
Szukaj postów Cytat

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 66
Dołączył: 02-2013
Podziękowań: 61
Post: #29
RE: [DODATEK PŁATNY] Vienna - The High-Floor Bus LU 200
(27.02.2014 07:31)erap2 napisał(a):  To że możesz zmienić to, tak aby pasowało tobie. Prawdopodobnie autorzy dadzą dostęp do plików modelu, i nie będzie problemów licencyjnych.
Nareszcie ktos na to wpadl.

27.02.2014 14:05
Szukaj postów Cytat

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 221
Dołączył: 06-2013
Podziękowań: 18
Post: #30
RE: [DODATEK PŁATNY] Vienna - The High-Floor Bus LU 200
Wypowiedź z oficjalnego forum z 23 grudnia zeszłego roku:

ViewApp napisał(a):Development of a new Add-On
Dear Community,

Christmas is around the corner and we want to thank you again for the great support and the positive feedback - it was an exciting year!
We want to keep you informed about some interesting things:

Update for OMSI 2

We know that there are a few issues with add-ons at OMSI 2. For the Vienna-add-on, there are some changes in OMSI 2 which cause that there are still a lot to adjust for the AI traffic and the trams.
Some of this has to be done on our part, other things influenced OMSI 2 directly, which is still not working smoothly.

We work together with MR-Software to adapt and fix this issues so that everything will work as smoothly as under OMSI 1.
Some problems are a bit trickier, where MR software still needs time to address these things in OMSI.

We want to provide you with an an update to OMSI 2 for free, where all problems are eliminated at once. We will inform you when these things have been removed and adjusted. We can not tell you an exact release date yet, therefore we ask you to be patient!

New Vienna-Add-On Volume 2

Hereby we want to once again officially announce that we are already working on a new version of the Vienna add-on!We are pleased that we will give you a little insight about the first time today and hopefully can arouse tremendous excitement and anticipation with you what is waiting for you all:
(please understand that questions about release date or distribution at the present time are not useful - we will provide you with all information early enough)

The theme of the new add-on is about development - development of generations, of history to modern!
There will be a new route which experienced various developments in the changing times and has repeatedly experienced minor changes over the years. We want to use the full potential of the timeline feature exploited in OMSI 2, which will bring a lot of variety for a long game experience!

From historical to modern concerns also the types of buses:
Apart from minor technical amendments to the LU 200 there will be an articulated version, the GU 240 - the last high-floor articulated bus in Vienna.
Furthermore, we want to document the development to the modern age with the first low-floor generation in Vienna: The Gräf / Steyr NL 205 (standard bus) and NG 235 (low-floor articulated).

The timeline feature gives us the ability to manage mixed operation of different types of buses.

And probably the biggest change is following now:
The add-on will also be a modding add-on . We want to deliver you a complete perfectly constructed modern MAN Lions City, which is characterized as "open" built for modifications and different variants. This means that we will provide you with a documentation on how to adapt this bus to your needs and wishes. On the other hand, the bus will be able to adapt in many varieties with different components so that each version can be virtually simulated. (Possibility for different mirrors , roof extensions , door assemblies , cockpit construction , repaints , etc.)


So we can beautiful illustrate the development of historically to modern and you can understand the flair of every era!

As announced , we will let you participate in the development process and give you at certain points the opportunity to participate and vote.
There will be a developers blog available from mid-January, where you learn about this. We have also recently increased our team and complemented with great people, where we are sure to get this great Project successfully done together!We are looking forward to make this Project together with you and look forward to your feedback!

In this sense, we wish you a lot of anticipation and a Happy and Merry Christmas!


Windows 7 Professional x64

Intel® Core™ i7-6700K @ 4.20GHz | Cryorig H5 Ultimate | Gigabyte Radeon R7 260X OC 2GB GDDR5 128bit | ASRock Z170 Extreme4 | Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000MHz | Samsung SSD 850 EVO M.2 120GB | Samsung SpinPoint F3 500GB | Fractal Design Tesla R2 500W 80+ Gold | NZXT H440
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.02.2014 16:20 przez Puchalke.)
27.02.2014 16:17
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: