Ankieta: Co lepsze. Ten plugin, czy F2 w pliku .bus?
Plugin
F2 w .bus
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedź 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OMSI 2] OMSI Presentation Tools
Autor Wiadomość

Ten od brzydkich tekstur
Zasłużeni
Liczba postów: 696
Dołączył: 10-2014
Podziękowań: 1327
Post: #1
Heart OMSI Presentation Tools
[Obrazek: tjX2fpP.png]

Projekt: OMSI Presentation Tools
Wersja: v0.1.0 Alpha
Autor: sjain
Źródło i download: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.

Opis:


Mały (duży) plugin dodający możliwość zmieniania "cyfrowego obiektywu" podczas korzystania z Omsi. Plugin współpracuje z kamerą "F4" (wolną, freecam) pozwalając na tworzenie lepszych zdjęć / filmów, ze zmienną ogniskową, inną niż ta standardowa w grze. Obecnie jedynym sposobem na taki efekt dawała nam kamera "F2" (wewnątrz przestrzeni pasażerskiej), jednak skutkowało to edytowaniem każdego pliku .bus, tylko po to aby dodać kilka dodatkowych pozycji kamery.

Plugin ten działa z każdym modelem, bo zmienia Raw w grze, a nie tylko dla konkretnego (i specjalne edytowanego autobusu). Można też z niego korzystać, bez postawionego pojazdu;)

Małe porównanie:

Raw45 (standard w Omsi)

[Obrazek: f4UJs2C.png]

Raw60

[Obrazek: wYhRlJu.png]

Raw25


[Obrazek: w39LJUy.png]

Chyba widać różnice:D


Instalacja:

Po akceptacji reguł licencji GNU na webdisku, otwieramy archiwum i wrzucamy zawartość do folderu plugins (lub po prostu łączymy folder Omsi z folderem Omsi z archiwum).

Odpalamy grę i przy każdym starcie będzie włączał się ten plugin (za pierwszym razem wyskoczy okienko z podziękowaniami od autora;)). Można też go zamknąć na ekranie wyboru mapy, jednak aby plugin ten włączył się jeszcze raz, musimy zrestartować całe Omsi (wyłączając je i włączając je na nowo).

Ważne:

Autor informuje, że program może być źle wykrywany przez programy anti-cheaterskie, dlatego warto je wyłączyć na czas korzystania Omsi+Presentantion Tools. Nie wiem co to końca znaczy, ale na moim "czystym" Omsi wszystko działa sprawnie.

Druga ważna informacja jest na końcu wątku autora (na webdisku) związana z plikami o rozszerzeniu .dll dołączonymi do pluginu. Dla pewności warto przeczytać ten punkt i sprawdzić czy wszystko jest takie samo jak opisał w wątku autor pluginu;)

Fotki:

[Obrazek: 5gw7OAo.jpg]

[Obrazek: vh6CcDp.jpg]

Film:
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2022 12:05 przez Allison.)
09.02.2022 20:25
Szukaj postów Cytat
 Podziękowania za post: czarny_4568 , matix245 , Sołtys wsi Jazgarzewszczyzny , ReMi
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: