Witaj na Forum! Zapraszamy do rejestracji lub zalogowania. Stwórz konto  


[OMSI 2]  TurboMapinator7000 Pro [narzędzie do pobierania zdjęć lotniczych do OMSI]

#1
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2024, 23:37 przez Wateho.)

TURBOMAPINATOR7000 PRO

Autor: MichauSto (mr. M)

Wersja: 20200511

Opis: Kompaktowa i poręczna aplikacja pozwalająca pobierać mapy i zdjęcia lotnicze jako podkłady kaflowe OMSI.

Wymagania systemowe: 64-bitowa edycja Windows 10 (w przypadku starszych wersji Windows może być wymagana ręczna instalacja Microsoft .NET Core runtime 3.1)

Download - KLIK
Mirror - KLIK

Instrukcja obsługi:
Bazowe współrzędne jak i pozostałe ustawienia dostępne są w pliku Data/Settings.txt.
Mapy przekonwertowane do "globalnych koordynatów" w edytorze OMSI 2 nie są wspierane.
Pliki w pełnym rozmiarze zapisywane są w folderze Downland po naciśnięciu przycisku zapisywania. Kolor przycisku sygnalizuje, czy tekstura danego kafla jest zapisana lokalnie.

Lista zmian:
Poprawka schematu nazw miniaturek zapobiegająca kolizjom po zmianie współrzędnych.

Do konwersji między układami współrzędnych użyta została biblioteka ProjNet, udostępniona na licencji GNU LGPL 2.1; Copyright © 2006 - 2019 NetTopologySuite - Team, Morten Nielsen

[Obrazek: GzCucri.png]
 Podziękowania za post: tjagiel(+1)
Odpowiedz

#2
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2021, 15:07 przez MichauSto.)

Poczynając od bieżącego roku, geoportal udostępnia również cyfrowy model wysokościowy terenu za darmo. Rozważam możliwość rozbudowania wyżej wymienionego narzędzia o pobieranie danych wysokościowych w formacie GeoTIFF poprzez udostępniony interfejs WCS, i generowania gotowych plików .terrain. Rozdzielczość udostępnionej usługi to 1m z błędem rzędu <10cm, co w zupełności wystarcza do tworzenia realistycznych map do OMSI. Jako że projekt Poznań został pogrzebany i osobiście nie mam potrzeby korzystania z mapinatora, osoby które korzystałyby z takiej funkcji na własny użytek zachęcam do zgłoszenia zainteresowania przez PW, abym mógł pozyskać informację zwrotną na ile rozgrzebywanie trupa faktycznie się komuś przyda.

Edit: przykładowy model terenu wygenerowany z dostępnych danych (fragment dawnego szlaku kolejki wąskotorowej Kwidzyn-Mareza):
[Obrazek: yKMD8cl.png]
[Obrazek: MydO7iC.jpg]
Miejsce na Twoją sygnaturę! Zadzwoń: 0-k̸̟͆i̷̗̿ͅe̶͙̥̊ ̴̖̻͊̀d̴͇̪̆y̴̝̩̅̎ŵ̶͍͜ ̶̣͂y̶̟͘d̸̛͙̪͑a̷̩̳͆
Dlaczego manul przebrał się za kota /bad4ever
 Podziękowania za post: Paweł200(+1) , tjagiel(+1) , krzysztof.miesiak@wp.pl(+1) , Invis(+1)
Odpowiedz

#3

Płaskoziemskość w OMSI to zmora. Takie drobne nierówności - do tego jeszcze ładnie pomalowane teksturą mocno zwiększyły by jakość scenerii. Uważam, że TurboMapinator7000 to świetne narzędzie (trochę się nim bawiłem) i do tego proste w obsłudze (ale chyba jest mało rozpowszechnione), dlatego uważam ten ficzer jeśli byłby prosty w dołożeniu (dla kogoś kto robi scenerie) powinien się tam znaleźć.
 Podziękowania za post: mister Jot(+1)
Odpowiedz

#4

Wpisałem koordynaty tak jak jest w instrukcji ale mam białe kostki. Co mogę robić źle?
Odpowiedz

#5

Wybrać mniej prowincjonalną lokalizację mapy (zdjęcia w wysokiej rozdzielczości nie pokrywają całego kraju), lub zmienić link w ustawieniach na usługę w zwykłej rozdzielczości.

(20.12.2021, 14:26)Halopek napisał(a): mam białe kostki

[Obrazek: MydO7iC.jpg]
Miejsce na Twoją sygnaturę! Zadzwoń: 0-k̸̟͆i̷̗̿ͅe̶͙̥̊ ̴̖̻͊̀d̴͇̪̆y̴̝̩̅̎ŵ̶͍͜ ̶̣͂y̶̟͘d̸̛͙̪͑a̷̩̳͆
Dlaczego manul przebrał się za kota /bad4ever
Odpowiedz

#6

Dodam jeszcze (odnośnie problemów sygnalizowanych w postach powyżej), że czasami jest problem ze ściągnięciem danego kafelka - w katalogu Downland pokazuje się wtedy "biały JPG". Wystarczy jednak powtórzyć wtedy operację pobierania - czasem nawet kilka razy, do skutku - ale nie zdarzyło mi się, żeby pobieranie w ogóle się nie udało. Podobnie jest zresztą z miniaturami. Może to kwestia jakiegoś timeoutu pobierania w aplikacji? Najlepiej więc ustawić sobie otwarty katalog Downland i kontrolować na bieżąco, czy pobiera się to co chcemy - w razie czego powtarzając operację pobierania dla danego kafla.

W każdym razie - pomimo drobnej niedogodności opisanej powyżej - narzędzie świetne, ekstremalnie proste w użyciu i bardzo pomocne. Gdyby Szanownemu Autorowi chciało się jeszcze rozbudować je o równoległe pobieranie danych wysokościowych - to już w ogóle byłoby "prima sort":)
Odpowiedz

#7

Witam dopiero zaczytam zabawę z tworzeniem mapy. Pobrałem ten program tylko ze coś chyba zle robię. Zdjęcia z Map nauczyłem się robić to mam problem z wgraniem do edytora, a mianowicie mam bardzo rozciągnięty obraz. pomoże ktoś

Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

#8

Link do aerials przestał działaś ponieważ pokazuje mi JGPE - 53 jakoś tak.
Odpowiedz

#9

Po pobraniu tych kafli, co należy zrobić żeby pojawiły się one w edytorze? Przekopiować coś gdzieś? Dać do folderu z mapą?
Odpowiedz

#10

Wiadomo co dalej z programem?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości