Zamknięty 
Regulamin Główny Forum
Autor Wiadomość

strefa-omsi.pl
Administratorzy
Liczba postów: 1,440
Dołączył: 12-2012
Podziękowań: 527
Post: #1
Regulamin Główny Forum
Regulamin Główny Forum strefa-omsi.pl§1. Podstawowe sprawy organizacyjne, rejestracja i logowanie
1.1 Rejestracja i\lub zalogowanie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu i zasad panujących na Forum, w tym Polityki Prywatności (KLIK). Zastrzega się prawo do zmian w Regulaminie po uprzednim poinformowaniu wszystkich Użytkowników. Nieznajomość zasad nie zwalnia z obowiązku ich przestrzegania.
1.2 Za rejestrację i korzystanie z Forum nie są pobierane żadne opłaty.
1.3 Zabronione jest posiadanie więcej niż jednego konta przez Użytkownika.
1.4 Dane podawane podczas rejestracji i modyfikowane później w Panelu Użytkownika, w szczególności adres e-mail, powinny być prawdziwe. Nie są one przekazywane żadnym podmiotom trzecim.
1.5 Oprócz Regulaminu Głównego, w niektórych działach (Pobieralnia, Baza Materiałów, Reklama) obowiązują dodatkowe zasady, których także należy przestrzegać. W wątkach zbiorczych reguły opisane są zwykle w pierwszym poście.
1.6 W przypadku chęci współpracy z Forum na dowolnym polu, bądź innych wymienionych w Regulaminie szczególnych sytuacjach, swoje wiadomości należy kierować poprzez system PW do któregoś z administratorów, na administracyjny adres e-mail: strefaomsi.adm@gmail.com albo wysyłając wiadomość na nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/StrefaOMSI . Odpowiedzi należy spodziewać się zwykle w ciągu dwóch dni.

§2. Treści zabronione
Niedopuszczalne (w każdym miejscu i formie) są treści:
2.1 Zawierające przekleństwa i wulgaryzmy (także w wykropkowanej formie), drastyczne, pornograficzne, propagujące przemoc i podobne;
2.2 Propagujące bądź wzywające do nienawiści na tle rasowym, wyznaniowym, etnicznym, poglądowym bądź seksualnym;
2.3 Zawierające groźby lub obraźliwe w stosunku do kogokolwiek;
2.4 Kontrowersyjne, niemoralne, prowokacyjne i mogące wywołać kłótnie;
2.5 Sprzeczne z polskim prawem, w tym z prawem autorskim (przez co rozumie się m.in. udostępnianie nielegalnych źródeł, cracków, seriali, kopiowanie cudzych treści bez pozwolenia, propagowanie piractwa itd.);
2.6 Zawierające linki referencyjne, jawne reklamy przynoszące korzyści materialne wstawiającemu (wyjątkiem jest jeden referencyjny link na temat w dziale Pobieralnia i linki prowadzące do dobrowolnych dotacji);
2.7 Zawierające polemikę na temat decyzji członków Ekipy lub/i obrażanie kogokolwiek z racji wykonywanej przez niego funkcji.
Ponadto zabrania się na czacie:
2.8 Pisania wypowiedzi dotyczących Prywatnych Wiadomości (np. "sprawdź skrzynkę"), poruszania spraw technicznych, które winny być rozwiązywane na łamach Forum, prowadzenia długich prywatnych dialogów, floodowania - zamieszczania wielu wypowiedzi jedna pod drugą a także odwoływania się i linkowania do tematów dotyczących pomocy technicznej.

§3. Nowe wątki
3.1 Przed założeniem nowego tematu należy upewnić się, że problem nie został wcześniej poruszony (wtedy należy się do niego dopisać) lub rozwiązany. Pomocna jest w tym celu wyszukiwarka oraz zbiór porad zwany Informatorem.
3.2 W "Dziale pytań technicznych" obowiązuje zasada 1 problem = 1 wątek, natomiast w dziale "Problemy związane z dodatkami" - 1 dodatek = 1 wątek.
3.3 Temat powinien być założony w odpowiednim (najbardziej zbliżonym tematycznie) dziale. Wskazówki, gdzie i jak należy pisać w sprawie problemów technicznych znajdują się tutaj: (KLIK)
3.4 Wątek powinien być precyzyjnie zatytułowany, aby informował w skrócie o jego treści bądź poruszanym problemie.
3.5 Pytania powinny być szczegółowo opisane, najlepiej opatrzone screenami, zawartością logfile.txt i przedstawione w możliwie najbardziej klarowny sposób.
3.6 W działach "OMSI-Informator", "Pobieralnia" oraz "Baza materiałów" obowiązuje moderacja nowych wątków. Oznacza to, że każdy temat musi zostać zaakceptowany, zanim pojawi się na Forum.

§4. Dyskusja i posty
4.1 Należy zawsze pisać na temat.
4.2 Surowo zabronione jest "spamowanie", co rozumie się przez krótkie, lakoniczne, nic nie wnoszące do wątku wypowiedzi, dublowanie postów, "odświeżanie" tematu i floodowanie. Pytania o postępy prac i datę wydania dodatku również zaliczają się do spamu.
4.3 Posty muszą być przejrzyste. Narzędzia formatujące powinny być używane wyłącznie do uwidocznienia nagłówków lub fragmentów treści wypowiedzi. Nadużywanie różnych krojów, wielkości i kolorów czcionek oraz narzędzi formatujących może być ukarane.
4.4 Należy starać się pisać poprawną polszczyzną, w razie trudności skorzystać z przeglądarki z wbudowanym słownikiem.
4.5 Linki w Pobieralni powinny być otoczone znacznikami HIDE, który ukrywa treść dla niezarejestrowanych Gości. Wskazówki do tej funkcjonalności znajdują się tutaj: (KLIK) .
4.6 W Pobieralni nie należy poruszać kwestii problemów technicznych związanych z danymi dodatkami, służy do tego dział: (KLIK) , dodatkowe wskazówki: (KLIK).
4.7 Jedyne dopuszczalne formy podziękowań na Forum to system podziękowań (reputacji) oraz drogi prywatne. Zabronione są próby wymuszania lub nachalne prośby o punkty podziękowań.

§5. Avatary i sygnatury
5.1 Maksymalny rozmiar avatara to 150x150 pikseli. Jego "waga" nie może przekraczać 20KB.
5.2 Sygnatura nie może przekraczać 8 wierszy. Puste wiersze oraz te zawierające grafikę są wliczane w ten limit. Łączna wielkość grafik nie może przekraczać 600x180 pikseli oraz "wagi" 120KB.

§6. Ekipa Forum oraz rangi
6.1 Ścisłą Ekipę Forum tworzą Administratorzy i Super Moderatorzy. Posiadają oni uprawnienia do zarządzania wątkami i wiadomościami, mogą karać Użytkowników za nieprzestrzeganie zasad oraz mają wgląd w profile oraz prawo do ich edycji, jeśli naruszają Regulamin.
6.2 Pozostałe wyróżnione grupy na Forum to: Twórcy, Eksperci, Aktywni oraz Zasłużeni. Zasady otrzymywania poszczególnych rang oraz profity wynikające z przynależności do nich, znajdują się w wątku: (KLIK).

§7. System ostrzeżeń
7.1 Użytkownik łamiący Regulamin bądź dodatkowe zasady działów może być ukarany zgodnie z ogólnodostępnym taryfikatorem: (KLIK).
7.2 Taryfikator w większości przypadków opiera się na trójstopniowym podziale kar: ostrzeżeniu słownym, ostrzeżeniu niskoprocentowym i ostrzeżeniu normalnym. Wszelkie zasady i wyjątki wymienione są w wątku z taryfikatorem.
7.3 Po osiągnięciu limitu ostrzeżeń (100%) - konto jest automatycznie zawieszane na miesiąc, w tym czasie Użytkownik nie ma możliwości korzystania z Forum i Czatu.
7.4 W przypadku notorycznego łamania zasad, może zostać podjęta decyzja o zastosowaniu moderacji postów, ZPP (zakazu pisania postów) na określony czas lub, decyzją większości ścisłej Ekipy nałożeniu czasowego bana.
7.5 W przypadku stwierdzenia multikonta (tj. konta założonego z tego samego komputera / adresu IP), pierwsze konto zawieszane jest na miesiąc, drugie i każde kolejne dożywotnio banowane bądź usuwane. Istnieje możliwość zablokowania wszystkich kont i powiązanych adresów IP w szczególnych sytuacjach. Wątpliwe przypadki są konsultowane z Użytkownikami poprzez system PW. Gdy z Forum korzystać ma więcej osób spod jednego adresu IP, należy o takim fakcie powiadomić administrację.
7.6 Łamanie Regulaminu na łamach forumowego Czatu skutkuje ostrzeżeniem słownym i usunięciem wypowiedzi Użytkownika, banem tygodniowym (na Czat) lub banem miesięcznym (na Czat). W szczególnych przypadkach mogą zostać zastosowane kary procentowe.
7.7 Odwołanie się od decyzji lub uzyskanie wyjaśnień na temat danego ostrzeżenia powinno odbywać się drogą PW do osoby, która go nałożyła. W przypadku dalszych wątpliwości - do któregoś z administratorów. Jeśli konto zostało zablokowane, odwołanie należy kierować drogą mailową bądź poprzez profil na Facebooku.

§8. Pozostałe
8.1 Niedozwolone jest wchodzenie w kompetencje administratorów i moderatorów. Jedyne formy zgłaszania nieregulaminowych wątków/postów bądź innych nieprawidłowości to opcja "Zgłoś" przy postach lub prywatna wiadomość do kogoś z administracji/moderacji.
8.2 Błędy techniczne, sugestie i problemy związane z działaniem Forum należy zgłaszać w dziale "Problemy i sugestie".
8.3 System reputacji działa na zasadzie systemu podziękowań. Dopuszczalne są tylko pozytywne punkty, każdy musi być w sposób jasny opisany lub wskazany post, za który się go przyznaje.
8.4 W razie problemów z kontem, niemożnością zalogowania się lub innymi trudnościami uniemożliwiającymi korzystanie z Forum należy wysłać wiadomość e-mail na adres administracyjny bądź na nasz profil na Facebooku.
8.5 Reklamy w postaci tematów i postów na Forum i inne nachalne jej formy są zabronione, nie dotyczy to specjalnego działu: (KLIK), przy zachowaniu panujących tam zasad.
8.6 Administracja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczane przez Użytkowników treści.
8.7 Osoby nachalnie spamujące na prywatne skrzynki innych Użytkowników Forum lub wysyłające natarczywe i obraźliwe wiadomości, mogą zostać ukarane po uprzednim zgłoszeniu tego faktu do administracji i przedstawieniu dowodów.
8.8 Użytkownikowi przysługuje jednorazowa możliwość zmiany nicku bez podania powodu, każda kolejna tego typu prośba musi być należycie uzasadniona.
8.9 W przypadku stwierdzenia działania na szkodę Forum lub Użytkowników Forum, administracja może reagować w sprawach niewymienionych bezpośrednio w Regulaminie po uprzedniej naradzie.
8.10 Niniejszy Regulamin dotyczy wszystkich działów, funkcjonalności i Czatu znajdującego się na Stronie Głównej Forum.

ostatnia zmiana: 11-11-2021 23:15


♪ "Nie pytaj mnie, wiem tyle co i ty" ♪

Zanim cokolwiek napiszesz, przeczytaj koniecznie REGULAMIN
Jeśli masz problem techniczny, zapoznaj się z ZASADAMI DZIAŁÓW TECHNICZNYCH
Jeśli chcesz podzielić się dodatkiem, zapoznaj się z REGULAMINEM DZIAŁU POBIERALNIA

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2022 15:27 przez Jestem Szymek.)
28.12.2012 14:01
Szukaj postów
 Podziękowania za post: praiks

strefa-omsi.pl
Administratorzy
Liczba postów: 1,440
Dołączył: 12-2012
Podziękowań: 527
Post: #2
RE: Regulamin Główny Forum
Informacje dotyczące Polityki Prywatności:


Forum Strefa-OMSI.pl nie wymaga podawania danych osobowych, nie gromadzi ich i nie przekazuje podmiotom trzecim żadnych danych.

W celu korzystania z serwisu Użytkownicy są zobowiązani podać adres e-mail, który wykorzystywany jest wyłącznie poprzez automatyczne skrypty Forum wysyłające powiadomienia - obowiązkowe (jak o rejestracji) i opcjonalne (np. subskrypcja wątków).

Forum nie dysponuje mechanizmami, które łączą adresy IP użytkowników z danymi osobowymi (bo dane te nie są utrzymywane), czyli innymi słowy nie przechowuje żadnych danych, które pozwalają na określenie tożsamości - bezpośrednie lub pośrednie.

W przypadku chęci usunięcia dowolnych danych (w tym profilowych) Użytkownik może zwrócić się bezpośrednio do Administracji Forum.


♪ "Nie pytaj mnie, wiem tyle co i ty" ♪

Zanim cokolwiek napiszesz, przeczytaj koniecznie REGULAMIN
Jeśli masz problem techniczny, zapoznaj się z ZASADAMI DZIAŁÓW TECHNICZNYCH
Jeśli chcesz podzielić się dodatkiem, zapoznaj się z REGULAMINEM DZIAŁU POBIERALNIA

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2021 23:12 przez skawek.)
11.11.2021 23:11
Szukaj postów
Zamknięty 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: