Odpowiedź 
Wskazówki techniczne dotyczące Forum
Autor Wiadomość

strefa-omsi.pl
Administratorzy
Liczba postów: 1,433
Dołączył: 12-2012
Podziękowań: 501
Post: #1
Wskazówki techniczne dotyczące Forum
Wstawianie obrazków:

Resizer jest teraz domyślnie wbudowany we wszystkie tagi obsługujące obrazki. Można używać zarówno [img] jak i [imgr] .

Wszystkie obrazy, niezależnie od użytego tagu są skalowane najpierw do szerokości 900px, a dopiero potem działa na nie dany resizer. [img] powoduje zmniejszenie szerokości do 600px, natomiast [imgr] do 200px, dzięki czemu można uzyskać większą kontrolę nad wyglądem postów. Kliknięcie na obraz powoduje wyświetlenie się dodatkowego okna z obrazem w pełnej rozdzielczości.

UWAGA:
Nie wstawiaj miniatur obrazków generowanych przez serwisy hostingowe. Tagi [img] i [imgr] automatycznie zmniejszają wszystkie obrazy. Tag [img] może nie współpracować z tagiem [spoiler] na niektórych przeglądarkach.Ukrywanie treści przez niezalogowanymi:

W Pobieralni obowiązkowe jest ukrywanie linków download i źródeł danego dodatku. W Informatorze udostępnienie zależy wyłącznie od wstawiającego. Aby ukryć daną treść wstaw ją w znaczniki:
Kod PHP:
[hide][/hide
Można zrobić to ręcznie lub poprzez edytor wypowiedzi. Wystarczy wtedy zaznaczyć ukrywaną treść i kliknąć na przycisk kłódki.
UWAGA
W podglądzie wysyłanej wypowiedzi znaczniki [hide] będą widoczne. Po wysłaniu - już nie. Jeśli korzystasz z szybkiej edycji, po dodaniu znaczników [hide] i zaakceptowaniu zmian, znaczniki także będą widoczne, wystarczy jednak odświeżyć stronę z wątkiem i znikną. Obie sytuacje nie stanowią problemu i jest to normalne działanie tej funkcji. Aby upewnić się, że znaczniki faktycznie ukrywają treść wystarczy wylogować się a następnie wejść w dany temat. Znaczniki [hide] zmieniają oryginalną treść na:
   
Jeśli wstawiasz treść w znaczniki [hide] upewnij się, że po znaczniku rozpoczynającym i przed kończącym znajdują się spacje.Styl główny Forum:

Nasz nowy styl pozwala m.in. dostosować wygląd Forum do swoich preferencji. Większość funkcji została opisana w Ogłoszeniu: http://strefa-omsi.pl/Watek-Nowy-styl-Fo...owki--6397
Poza tym polecamy styl nocny. Nie posiada on możliwości zmiany kolorów czy tła, ale idealnie sprawdza się wieczorami i w nocy - nie męczy wzroku w związku z gorszym oświetleniem otoczenia.Przeglądanie strony na urządzeniach mobilnych:

Aktualnie na Forum zainstalowany jest plugin, który automatycznie dostosowuje wygląd do ekranów i możliwości urządzeń mobilnych. Dla posiadaczy smartfonów i tabletów przygotowaliśmy możliwość korzystania z aplikacji Tapatalk.Czat:

Dostępny jest wyłącznie dla zarejestrowanych i zalogowanych. Dla gości okno czata jest ukryte. Toczymy tam luźne dyskusje o OMSI i nie tylko.Wyszukiwarka:

Szukać na Forum można na trzy sposoby.

Najszybszym jest kliknięcie na przycisk oznaczony lupą na głównym (górnym) menu, a następnie wpisanie w polu "Co chcesz znaleźć?" zapytania i kliknięcie przycisku "Wyszukaj" na rozwiniętej belce. Niestety, ten sposób może okazać się zawodny, gdyż wyszukiwarka bierze pod uwagę wyłącznie nazwy tematów (a nie treść postów) oraz wszystkie działy, łącznie z Koszem.

Innym, o wiele lepszym sposobem jest kliknięcie ikonki koła zębatego po wysunięciu belki wyszukiwania. Nastąpi przekierowanie do strony wyszukiwania zaawansowanego. Tutaj możemy ustawić dosłownie wszystkie możliwe kryteria: wyszukiwanie po nazwach wątków, po treści postów, ustalić interesujące działy, a w tych, w których obowiązują prefiksy - dodatkowo zawęzić obszar szukania wybierając te odpowiednie, dobrać dodatkowo inne kryteria oraz ustalić w jaki sposób mają wyświetlać się wyniki wyszukiwania. Dodam tylko, że aby zaznaczyć kilka pozycji z listy działów bądź prefiksów trzeba nacisnąć i przytrzymać klawisz "Ctrl" na klawiaturze, po czym wybierać interesujące elementy poprzez kliknięcie myszką.

Trzeci to wyszukiwanie w Google bądź w innych wyszukiwarkach zewnętrznych. Forum jest na bieżąco indeksowane. W przypadku Google'a można posłużyć się dyrektywą "site:strefa-omsi.pl" poprzedzoną szukaną frazą. Przykładowo:
Kod:
Autosan site:strefa-omsi.pl
wyświetli listę wątków, w których robot Google'a znalazł frazę "Autosan" posortowaną zwykle według popularności (mówiąc w dużym uproszczeniu). Więcej o operatorach: http://www.google.pl/intl/pl/help/operators.html


♪ "Nie pytaj mnie, wiem tyle co i ty" ♪

Zanim cokolwiek napiszesz, przeczytaj koniecznie REGULAMIN
Jeśli masz problem techniczny, zapoznaj się z ZASADAMI DZIAŁÓW TECHNICZNYCH
Jeśli chcesz podzielić się dodatkiem, zapoznaj się z REGULAMINEM DZIAŁU POBIERALNIA

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.05.2015 23:01 przez skawek.)
27.12.2012 13:01
Szukaj postów Cytat
 Podziękowania za post: praiks
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: